Back 

Miesten telinevoimistelun SM-kilpailut & JunnuGym V & Stara, Tampere Ikurin Liikuntahalli, Tampere, 2022-09-30

1 lk Eliitti 1 lk Kilpa 2 lk Eliitti 2 lk Kilpa 3 lk kilpa 4 lk Eliitti 4 lk Kilpa 5 lk nuoremmat 5 lk vanhemmat Miesten SM-finaalit Miesten SM-kisat 6-ottelu 1 lk joukkue 2 lk joukkue 3 luokka joukkue 4 luokka joukkue 5 luokka joukkue SM joukkuekilpailu
2 lk Eliitti
Unofficial results
Sij
#
Nimi
Permanto
Hevonen
Renkaat
Hyppy
Nojapuut
Rekki
Ominaisuus
Yhteensä
Erotus
1
52
Elo Valtteri
Turun Urheiluliitto Voimistelu
9,900
D: 1,0
E: 8,900
10,800
D: 1,50
E: 9,300
9,000
D: 0,50
E: 8,500
10,050
10,050/-
D: 0,5/-
E: 9,550/-
10,450
D: 1,50
E: 8,950
10,000
0,100
D: 1,000
E: 0,900
60,300
FX
9,900
D: 1,0
E: 8,900
PH
10,800
D: 1,5
E: 9,300
SR
9,000
D: 0,5
E: 8,500
VT
10,050
10,050/-
D: 0,5/-
E: 9,550/-
PB
10,450
D: 1,5
E: 8,950
HB
10,000
D: 0,5
E: 9,500
Ominaisuus
0,100
D: 1,0
E: 0,900
2
51
Rekola Eeli
Jyväskylän Voimistelijat-79
10,000
D: 1,5
E: 8,500
10,800
D: 1,50
E: 9,300
8,850
D: 0,50
E: 8,350
10,100
10,100/-
D: 0,5/-
E: 9,600/-
10,050
D: 1,70
E: 8,350
9,400
0,950
D: 1,500
E: 0,550
60,150
0,150
FX
10,000
D: 1,5
E: 8,500
PH
10,800
D: 1,5
E: 9,300
SR
8,850
D: 0,5
E: 8,350
VT
10,100
10,100/-
D: 0,5/-
E: 9,600/-
PB
10,050
D: 1,7
E: 8,350
HB
9,400
D: 0,5
E: 8,900
Ominaisuus
0,950
D: 1,5
E: 0,550
3
50
Ranki Viljami
Turun Urheiluliitto Voimistelu
9,000
D: 0,5
E: 8,500
11,100
D: 1,50
E: 9,600
9,250
D: 0,50
E: 8,750
8,300
8,300/-
/-
E: 8,300/-
11,000
D: 1,70
E: 10,000
ND: 0,7
9,900
0,700
D: 1,500
E: 0,800
59,250
1,050
FX
9,000
D: 0,5
E: 8,500
PH
11,100
D: 1,5
E: 9,600
SR
9,250
D: 0,5
E: 8,750
VT
8,300
8,300/-
D: -/-
E: 8,300/-
PB
11,000
D: 1,7
E: 10,000
ND: 0,70
HB
9,900
D: 0,5
E: 9,400
Ominaisuus
0,700
D: 1,5
E: 0,800
4
49
Moreen Eevert
Jyväskylän Voimistelijat-79
7,800
D: 0,5
E: 7,300
10,450
D: 1,50
E: 8,950
9,150
D: 0,50
E: 8,650
9,800
9,800/-
D: 0,5/-
E: 9,300/-
10,000
D: 1,50
E: 8,500
9,700
0,850
D: 1,500
E: 0,650
57,750
2,550
FX
7,800
D: 0,5
E: 7,300
PH
10,450
D: 1,5
E: 8,950
SR
9,150
D: 0,5
E: 8,650
VT
9,800
9,800/-
D: 0,5/-
E: 9,300/-
PB
10,000
D: 1,5
E: 8,500
HB
9,700
D: 1,0
E: 8,700
Ominaisuus
0,850
D: 1,5
E: 0,650
5
7
Podobed Pavel
Espoon Telinetaiturit
10,050
D: 1,5
E: 8,550
9,300
D: 1,00
E: 8,300
9,950
D: 1,00
E: 8,950
9,700
9,700/-
D: 0,5/-
E: 9,200/-
8,400
D: 0,50
E: 7,900
8,500
0,300
D: 1,000
E: 0,700
56,200
4,100
FX
10,050
D: 1,5
E: 8,550
PH
9,300
D: 1,0
E: 8,300
SR
9,950
D: 1,0
E: 8,950
VT
9,700
9,700/-
D: 0,5/-
E: 9,200/-
PB
8,400
D: 0,5
E: 7,900
HB
8,500

E: 8,500
Ominaisuus
0,300
D: 1,0
E: 0,700
6
4
Jääskeläinen Mikael
Espoon Telinetaiturit
8,550
D: 0,5
E: 8,050
7,550
D: 0,50
E: 7,050
8,750
D: 0,50
E: 8,250
9,700
9,700/-
D: 0,5/-
E: 9,200/-
10,700
D: 1,70
E: 9,000
8,850
0,900
D: 1,500
E: 0,600
55,000
5,300
FX
8,550
D: 0,5
E: 8,050
PH
7,550
D: 0,5
E: 7,050
SR
8,750
D: 0,5
E: 8,250
VT
9,700
9,700/-
D: 0,5/-
E: 9,200/-
PB
10,700
D: 1,7
E: 9,000
HB
8,850

E: 8,850
Ominaisuus
0,900
D: 1,5
E: 0,600
7
54
Äijänen Uula-Veikko
Tampereen Voimistelijat
9,250
D: 1,0
E: 8,250
8,000
D: 1,00
E: 7,000
9,100
D: 0,50
E: 8,600
9,700
9,700/-
D: 0,5/-
E: 9,200/-
9,100
D: 1,00
E: 8,100
8,150
0,650
D: 1,500
E: 0,850
53,950
6,350
FX
9,250
D: 1,0
E: 8,250
PH
8,000
D: 1,0
E: 7,000
SR
9,100
D: 0,5
E: 8,600
VT
9,700
9,700/-
D: 0,5/-
E: 9,200/-
PB
9,100
D: 1,0
E: 8,100
HB
8,150

E: 8,150
Ominaisuus
0,650
D: 1,5
E: 0,850
8
53
Kenttälä Leevi
Tampereen Sisu
8,250
D: 1,0
E: 7,250
9,850
D: 1,50
E: 8,350
8,300
D: 0,50
E: 7,800
8,600
8,600/-
/-
E: 8,600/-
9,750
D: 1,50
E: 8,250
8,400
53,150
7,150
FX
8,250
D: 1,0
E: 7,250
PH
9,850
D: 1,5
E: 8,350
SR
8,300
D: 0,5
E: 7,800
VT
8,600
8,600/-
D: -/-
E: 8,600/-
PB
9,750
D: 1,5
E: 8,250
HB
8,400

E: 8,400
Ominaisuus

9
3
Suvanto Roope
Espoon Telinetaiturit
6,600

E: 6,600
8,400
D: 1,00
E: 7,400
8,600
D: 0,50
E: 8,100
9,500
9,500/-
D: 0,5/-
E: 9,000/-
9,700
D: 1,50
E: 8,200
8,750
51,550
8,750
FX
6,600

E: 6,600
PH
8,400
D: 1,0
E: 7,400
SR
8,600
D: 0,5
E: 8,100
VT
9,500
9,500/-
D: 0,5/-
E: 9,000/-
PB
9,700
D: 1,5
E: 8,200
HB
8,750
D: 0,5
E: 8,250
Ominaisuus

10
8
Stahl Joaqim
Espoon Telinetaiturit
7,850

E: 7,850
8,300

E: 8,300
7,950
D: 0,00
E: 7,950
9,050
9,050/-
/-
E: 9,050/-
7,400
D: 0,00
E: 7,400
6,450
0,400
D: 1,500
E: 1,100
47,400
12,900
FX
7,850

E: 7,850
PH
8,300

E: 8,300
SR
7,950

E: 7,950
VT
9,050
9,050/-
D: -/-
E: 9,050/-
PB
7,400

E: 7,400
HB
6,450
D: 0,5
E: 5,950
Ominaisuus
0,400
D: 1,5
E: 1,100
11
5
Suotula Eppu
Espoon Telinetaiturit
7,000

E: 7,000
8,600
D: 0,50
E: 8,100
9,000
D: 1,00
E: 8,000
9,000
9,000/-
/-
E: 9,000/-
7,300
D: 0,50
E: 6,800
4,600
45,500
14,800
FX
7,000

E: 7,000
PH
8,600
D: 0,5
E: 8,100
SR
9,000
D: 1,0
E: 8,000
VT
9,000
9,000/-
D: -/-
E: 9,000/-
PB
7,300
D: 0,5
E: 6,800
HB
4,600

E: 4,600
Ominaisuus

12
2
Salmia Konsta
Espoon Telinetaiturit
8,400

E: 8,400
8,500
D: 0,50
E: 8,000
7,900
D: 0,50
E: 7,400
8,050
32,850
27,450
FX

PH
8,400

E: 8,400
SR
8,500
D: 0,5
E: 8,000
VT
PB
7,900
D: 0,5
E: 7,400
HB
8,050

E: 8,050
Ominaisuus

Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
1
7
Podobed Pavel, Espoon Telinetaiturit

1,5

8,550


10,050

2
51
Rekola Eeli, Jyväskylän Voimistelijat-79

1,5

8,500


10,000

0,050
3
52
Elo Valtteri, Turun Urheiluliitto Voimistelu

1,0

8,900


9,900

0,150
4
54
Äijänen Uula-Veikko, Tampereen Voimistelijat

1,0

8,250


9,250

0,800
5
50
Ranki Viljami, Turun Urheiluliitto Voimistelu

0,5

8,500


9,000

1,050
6
4
Jääskeläinen Mikael, Espoon Telinetaiturit

0,5

8,050


8,550

1,500
7
53
Kenttälä Leevi, Tampereen Sisu

1,0

7,250


8,250

1,800
8
8
Stahl Joaqim, Espoon Telinetaiturit


7,850


7,850

2,200
9
49
Moreen Eevert, Jyväskylän Voimistelijat-79

0,5

7,300


7,800

2,250
10
5
Suotula Eppu, Espoon Telinetaiturit


7,000


7,000

3,050
11
3
Suvanto Roope, Espoon Telinetaiturit


6,600


6,600

3,450
12
2
Salmia Konsta, Espoon Telinetaiturit




Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
1
50
Ranki Viljami, Turun Urheiluliitto Voimistelu

1,5

9,600


11,100

2
52
Elo Valtteri, Turun Urheiluliitto Voimistelu

1,5

9,300


10,800

0,300
2
51
Rekola Eeli, Jyväskylän Voimistelijat-79

1,5

9,300


10,800

0,300
4
49
Moreen Eevert, Jyväskylän Voimistelijat-79

1,5

8,950


10,450

0,650
5
53
Kenttälä Leevi, Tampereen Sisu

1,5

8,350


9,850

1,250
6
7
Podobed Pavel, Espoon Telinetaiturit

1,0

8,300


9,300

1,800
7
5
Suotula Eppu, Espoon Telinetaiturit

0,5

8,100


8,600

2,500
8
2
Salmia Konsta, Espoon Telinetaiturit


8,400


8,400

2,700
8
3
Suvanto Roope, Espoon Telinetaiturit

1,0

7,400


8,400

2,700
10
8
Stahl Joaqim, Espoon Telinetaiturit


8,300


8,300

2,800
11
54
Äijänen Uula-Veikko, Tampereen Voimistelijat

1,0

7,000


8,000

3,100
12
4
Jääskeläinen Mikael, Espoon Telinetaiturit

0,5

7,050


7,550

3,550
Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
1
7
Podobed Pavel, Espoon Telinetaiturit

1,0

8,950


9,950

2
50
Ranki Viljami, Turun Urheiluliitto Voimistelu

0,5

8,750


9,250

0,700
3
49
Moreen Eevert, Jyväskylän Voimistelijat-79

0,5

8,650


9,150

0,800
4
54
Äijänen Uula-Veikko, Tampereen Voimistelijat

0,5

8,600


9,100

0,850
5
52
Elo Valtteri, Turun Urheiluliitto Voimistelu

0,5

8,500


9,000

0,950
5
5
Suotula Eppu, Espoon Telinetaiturit

1,0

8,000


9,000

0,950
7
51
Rekola Eeli, Jyväskylän Voimistelijat-79

0,5

8,350


8,850

1,100
8
4
Jääskeläinen Mikael, Espoon Telinetaiturit

0,5

8,250


8,750

1,200
9
3
Suvanto Roope, Espoon Telinetaiturit

0,5

8,100


8,600

1,350
10
2
Salmia Konsta, Espoon Telinetaiturit

0,5

8,000


8,500

1,450
11
53
Kenttälä Leevi, Tampereen Sisu

0,5

7,800


8,300

1,650
12
8
Stahl Joaqim, Espoon Telinetaiturit


7,950


7,950

2,000
Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
1
51
Rekola Eeli, Jyväskylän Voimistelijat-79


0,5


9,600




5,050
10,100

2
52
Elo Valtteri, Turun Urheiluliitto Voimistelu


0,5


9,550




5,025
10,050

0,025
3
49
Moreen Eevert, Jyväskylän Voimistelijat-79


0,5


9,300




4,900
9,800

0,150
4
4
Jääskeläinen Mikael, Espoon Telinetaiturit


0,5


9,200




4,850
9,700

0,200
4
7
Podobed Pavel, Espoon Telinetaiturit


0,5


9,200




4,850
9,700

0,200
4
54
Äijänen Uula-Veikko, Tampereen Voimistelijat


0,5


9,200




4,850
9,700

0,200
7
3
Suvanto Roope, Espoon Telinetaiturit


0,5


9,000




4,750
9,500

0,300
8
8
Stahl Joaqim, Espoon Telinetaiturit





9,050




4,525
9,050

0,525
9
5
Suotula Eppu, Espoon Telinetaiturit





9,000




4,500
9,000

0,550
10
53
Kenttälä Leevi, Tampereen Sisu





8,600




4,300
8,600

0,750
11
50
Ranki Viljami, Turun Urheiluliitto Voimistelu





8,300




4,150
8,300

0,900
12
2
Salmia Konsta, Espoon Telinetaiturit










Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
1
50
Ranki Viljami, Turun Urheiluliitto Voimistelu

1,7

10,000

0,7

11,000

2
4
Jääskeläinen Mikael, Espoon Telinetaiturit

1,7

9,000


10,700

0,300
3
52
Elo Valtteri, Turun Urheiluliitto Voimistelu

1,5

8,950


10,450

0,550
4
51
Rekola Eeli, Jyväskylän Voimistelijat-79

1,7

8,350


10,050

0,950
5
49
Moreen Eevert, Jyväskylän Voimistelijat-79

1,5

8,500


10,000

1,000
6
53
Kenttälä Leevi, Tampereen Sisu

1,5

8,250


9,750

1,250
7
3
Suvanto Roope, Espoon Telinetaiturit

1,5

8,200


9,700

1,300
8
54
Äijänen Uula-Veikko, Tampereen Voimistelijat

1,0

8,100


9,100

1,900
9
7
Podobed Pavel, Espoon Telinetaiturit

0,5

7,900


8,400

2,600
10
2
Salmia Konsta, Espoon Telinetaiturit

0,5

7,400


7,900

3,100
11
8
Stahl Joaqim, Espoon Telinetaiturit


7,400


7,400

3,600
12
5
Suotula Eppu, Espoon Telinetaiturit

0,5

6,800


7,300

3,700
Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
1
52
Elo Valtteri, Turun Urheiluliitto Voimistelu

0,5

9,500


10,000

2
50
Ranki Viljami, Turun Urheiluliitto Voimistelu

0,5

9,400


9,900

0,100
3
49
Moreen Eevert, Jyväskylän Voimistelijat-79

1,0

8,700


9,700

0,300
4
51
Rekola Eeli, Jyväskylän Voimistelijat-79

0,5

8,900


9,400

0,600
5
4
Jääskeläinen Mikael, Espoon Telinetaiturit


8,850


8,850

1,150
6
3
Suvanto Roope, Espoon Telinetaiturit

0,5

8,250


8,750

1,250
7
7
Podobed Pavel, Espoon Telinetaiturit


8,500


8,500

1,500
8
53
Kenttälä Leevi, Tampereen Sisu


8,400


8,400

1,600
9
54
Äijänen Uula-Veikko, Tampereen Voimistelijat


8,150


8,150

1,850
10
2
Salmia Konsta, Espoon Telinetaiturit


8,050


8,050

1,950
11
8
Stahl Joaqim, Espoon Telinetaiturit

0,5

5,950


6,450

3,550
12
5
Suotula Eppu, Espoon Telinetaiturit


4,600


4,600

5,400
Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
1
51
Rekola Eeli, Jyväskylän Voimistelijat-79

1,5

0,550


0,950

2
4
Jääskeläinen Mikael, Espoon Telinetaiturit

1,5

0,600


0,900

0,050
3
49
Moreen Eevert, Jyväskylän Voimistelijat-79

1,5

0,650


0,850

0,100
4
50
Ranki Viljami, Turun Urheiluliitto Voimistelu

1,5

0,800


0,700

0,250
5
54
Äijänen Uula-Veikko, Tampereen Voimistelijat

1,5

0,850


0,650

0,300
6
8
Stahl Joaqim, Espoon Telinetaiturit

1,5

1,100


0,400

0,550
7
7
Podobed Pavel, Espoon Telinetaiturit

1,0

0,700


0,300

0,650
8
52
Elo Valtteri, Turun Urheiluliitto Voimistelu

1,0

0,900


0,100

0,850
9
53
Kenttälä Leevi, Tampereen Sisu




9
3
Suvanto Roope, Espoon Telinetaiturit




9
5
Suotula Eppu, Espoon Telinetaiturit




9
2
Salmia Konsta, Espoon Telinetaiturit





Last Update: 20.6.2024 0.56.02
SX
SM
MD
XL
XXL