Back 

Miesten telinevoimistelun SM-kilpailut & JunnuGym V & Stara, Tampere Ikurin Liikuntahalli, Tampere, 2022-09-30

1 lk Eliitti 1 lk Kilpa 2 lk Eliitti 2 lk Kilpa 3 lk kilpa 4 lk Eliitti 4 lk Kilpa 5 lk nuoremmat 5 lk vanhemmat Miesten SM-finaalit Miesten SM-kisat 6-ottelu 1 lk joukkue 2 lk joukkue 3 luokka joukkue 4 luokka joukkue 5 luokka joukkue SM joukkuekilpailu
4 lk Kilpa
Unofficial results
Sij
#
Nimi
Permanto
Hevonen
Renkaat
Hyppy
Nojapuut
Rekki
Yhteensä
Erotus
1
46
Nelimarkka Pekko
Jyväskylän Voimistelijat-79
11,150
D: 4,0
E: 7,150
12,500
D: 4,00
E: 8,500
9,700
D: 2,60
E: 7,100
11,200
11,200/-
D: 1,8/-
E: 9,400/-
11,900
D: 3,60
E: 8,300
9,900
35,600
FX
11,150
D: 4,0
E: 7,150
PH
12,500
D: 4,0
E: 8,500
SR
9,700
D: 2,6
E: 7,100
VT
11,200
11,200/-
D: 1,8/-
E: 9,400/-
PB
11,900
D: 3,6
E: 8,300
HB
9,900
D: 1,6
E: 8,300
2
6
Svala Kaito
HIFK Gymnastics
12,200
D: 3,7
E: 8,500
11,900
D: 3,50
E: 8,400
10,500
D: 2,20
E: 8,300
10,750
10,750/10,100
D: 1,6/1,6
E: 9,150/8,500
11,400
D: 2,20
E: 9,200
9,200
35,500
0,100
FX
12,200
D: 3,7
E: 8,500
PH
11,900
D: 3,5
E: 8,400
SR
10,500
D: 2,2
E: 8,300
VT
10,750
10,750/10,100
D: 1,6/1,6
E: 9,150/8,500
PB
11,400
D: 2,2
E: 9,200
HB
9,200
D: 1,4
E: 7,800
3
2
Mukaliyev Aldiyar
HIFK Gymnastics
11,200
D: 3,3
E: 7,900
12,600
D: 3,90
E: 8,700
10,700
D: 1,90
E: 8,800
10,800
10,800/-
D: 1,6/-
E: 9,200/-
11,200
D: 2,30
E: 8,900
8,800
35,000
0,600
FX
11,200
D: 3,3
E: 7,900
PH
12,600
D: 3,9
E: 8,700
SR
10,700
D: 1,9
E: 8,800
VT
10,800
10,800/-
D: 1,6/-
E: 9,200/-
PB
11,200
D: 2,3
E: 8,900
HB
8,800
D: 1,3
E: 7,500
4
42
Lundström Manuel
Tampereen Sisu
11,450
D: 3,0
E: 8,450
12,000
D: 3,00
E: 9,000
9,900
D: 2,10
E: 7,800
11,000
11,000/-
D: 1,6/-
E: 9,400/-
11,200
D: 2,80
E: 8,400
10,200
34,650
0,950
FX
11,450
D: 3,0
E: 8,450
PH
12,000
D: 3,0
E: 9,000
SR
9,900
D: 2,1
E: 7,800
VT
11,000
11,000/-
D: 1,6/-
E: 9,400/-
PB
11,200
D: 2,8
E: 8,400
HB
10,200
D: 1,8
E: 8,400
5
7
Kauppinen Leevi
Oulun Pyrintö voimistelujaosto
12,250
D: 4,5
E: 7,750
11,400
D: 3,20
E: 8,200
9,900
D: 2,40
E: 7,500
10,800
10,800/11,000
D: 2,4/2,2
E: 8,400/8,800
10,100
D: 2,90
E: 7,200
8,500
34,450
1,150
FX
12,250
D: 4,5
E: 7,750
PH
11,400
D: 3,2
E: 8,200
SR
9,900
D: 2,4
E: 7,500
VT
10,800
10,800/11,000
D: 2,4/2,2
E: 8,400/8,800
PB
10,100
D: 2,9
E: 7,200
HB
8,500
D: 1,6
E: 6,900
6
45
Kikalov Aleksandr
Tampereen Sisu
11,600
D: 3,6
E: 8,000
12,000
D: 2,90
E: 9,100
10,600
D: 1,90
E: 8,700
10,800
10,800/-
D: 1,6/-
E: 9,200/-
9,600
D: 2,10
E: 7,500
8,900
34,400
1,200
FX
11,600
D: 3,6
E: 8,000
PH
12,000
D: 2,9
E: 9,100
SR
10,600
D: 1,9
E: 8,700
VT
10,800
10,800/-
D: 1,6/-
E: 9,200/-
PB
9,600
D: 2,1
E: 7,500
HB
8,900
D: 2,1
E: 6,800
6
48
Mustikkamaa Lauri
Jyväskylän Voimistelijat-79
12,900
D: 4,00
E: 8,900
10,200
D: 2,00
E: 8,200
11,300
D: 2,30
E: 9,000
9,000
34,400
1,200
FX

PH
12,900
D: 4,0
E: 8,900
SR
10,200
D: 2,0
E: 8,200
VT
PB
11,300
D: 2,3
E: 9,000
HB
9,000

E: 9,000
8
3
Riekkinen Larri
Taipumattomat
11,600
D: 3,2
E: 8,400
10,300
D: 1,40
E: 8,900
11,200
11,200/11,050
D: 1,8/1,8
E: 9,400/9,250
10,400
D: 1,40
E: 9,000
9,200
33,200
2,400
FX
11,600
D: 3,2
E: 8,400
PH

SR
10,300
D: 1,4
E: 8,900
VT
11,200
11,200/11,050
D: 1,8/1,8
E: 9,400/9,250
PB
10,400
D: 1,4
E: 9,000
HB
9,200
D: 1,3
E: 7,900
9
43
Koivusilta Niklas
Tampereen Voimistelijat
10,900
D: 3,2
E: 7,700
11,700
D: 3,50
E: 8,200
10,400
D: 1,90
E: 8,500
10,400
10,400/-
D: 1,8/-
E: 8,600/-
9,900
D: 2,00
E: 7,900
2,300
33,000
2,600
FX
10,900
D: 3,2
E: 7,700
PH
11,700
D: 3,5
E: 8,200
SR
10,400
D: 1,9
E: 8,500
VT
10,400
10,400/-
D: 1,8/-
E: 8,600/-
PB
9,900
D: 2,0
E: 7,900
HB
2,300
D: 0,3
E: 7,000
ND: 5,00
10
44
Äijänen Anttu-Tapio
Tampereen Voimistelijat
10,500
D: 3,2
E: 7,400
ND: 0,10
11,700
D: 3,70
E: 8,000
10,200
D: 1,90
E: 8,300
10,600
10,600/-
D: 1,6/-
E: 9,000/-
10,200
D: 2,40
E: 7,800
9,300
32,800
2,800
FX
10,500
D: 3,2
E: 7,400
ND: 0,10
PH
11,700
D: 3,7
E: 8,000
SR
10,200
D: 1,9
E: 8,300
VT
10,600
10,600/-
D: 1,6/-
E: 9,000/-
PB
10,200
D: 2,4
E: 7,800
HB
9,300
D: 1,6
E: 7,700
11
1
Kokko Lenni
HIFK Gymnastics
12,300
D: 4,00
E: 8,300
9,400
D: 2,20
E: 7,200
10,900
D: 2,80
E: 8,100
8,900
32,600
3,000
FX

PH
12,300
D: 4,0
E: 8,300
SR
9,400
D: 2,2
E: 7,200
VT
PB
10,900
D: 2,8
E: 8,100
HB
8,900
D: 1,0
E: 7,900
12
5
Takalo Alvar
Oulun Pyrintö voimistelujaosto
11,000
D: 2,40
E: 8,600
10,800
D: 2,00
E: 8,800
10,700
D: 2,40
E: 8,300
9,200
32,500
3,100
FX

PH
11,000
D: 2,4
E: 8,600
SR
10,800
D: 2,0
E: 8,800
VT
PB
10,700
D: 2,4
E: 8,300
HB
9,200
D: 2,6
E: 6,600
13
47
Jussila Jeremia
Tampereen Sisu
10,150
D: 3,4
E: 6,750
11,900
D: 3,20
E: 8,700
6,300
D: 0,90
E: 8,400
ND: 3,00
9,100
9,100/-
D: 1,6/-
E: 7,500/-
7,100
D: 1,20
E: 5,900
9,200
31,250
4,350
FX
10,150
D: 3,4
E: 6,750
PH
11,900
D: 3,2
E: 8,700
SR
6,300
D: 0,9
E: 8,400
ND: 3,00
VT
9,100
9,100/-
D: 1,6/-
E: 7,500/-
PB
7,100
D: 1,2
E: 5,900
HB
9,200
D: 1,0
E: 8,200
14
4
Ivanchik Vasilij
Oulun Pyrintö voimistelujaosto
35,600
FX

PH

SR

VT
PB

HB

Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
1
7
Kauppinen Leevi, Oulun Pyrintö voimistelujaosto

4,5

7,750


12,250

2
6
Svala Kaito, HIFK Gymnastics

3,7

8,500


12,200

0,050
3
3
Riekkinen Larri, Taipumattomat

3,2

8,400


11,600

0,650
3
45
Kikalov Aleksandr, Tampereen Sisu

3,6

8,000


11,600

0,650
5
42
Lundström Manuel, Tampereen Sisu

3,0

8,450


11,450

0,800
6
2
Mukaliyev Aldiyar, HIFK Gymnastics

3,3

7,900


11,200

1,050
7
46
Nelimarkka Pekko, Jyväskylän Voimistelijat-79

4,0

7,150


11,150

1,100
8
43
Koivusilta Niklas, Tampereen Voimistelijat

3,2

7,700


10,900

1,350
9
44
Äijänen Anttu-Tapio, Tampereen Voimistelijat

3,2

7,400

0,1

10,500

1,750
10
47
Jussila Jeremia, Tampereen Sisu

3,4

6,750


10,150

2,100
11
1
Kokko Lenni, HIFK Gymnastics




12,250
11
4
Ivanchik Vasilij, Oulun Pyrintö voimistelujaosto




12,250
11
5
Takalo Alvar, Oulun Pyrintö voimistelujaosto




12,250
11
48
Mustikkamaa Lauri, Jyväskylän Voimistelijat-79




12,250
Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
1
48
Mustikkamaa Lauri, Jyväskylän Voimistelijat-79

4,0

8,900


12,900

2
2
Mukaliyev Aldiyar, HIFK Gymnastics

3,9

8,700


12,600

0,300
3
46
Nelimarkka Pekko, Jyväskylän Voimistelijat-79

4,0

8,500


12,500

0,400
4
1
Kokko Lenni, HIFK Gymnastics

4,0

8,300


12,300

0,600
5
45
Kikalov Aleksandr, Tampereen Sisu

2,9

9,100


12,000

0,900
5
42
Lundström Manuel, Tampereen Sisu

3,0

9,000


12,000

0,900
7
47
Jussila Jeremia, Tampereen Sisu

3,2

8,700


11,900

1,000
7
6
Svala Kaito, HIFK Gymnastics

3,5

8,400


11,900

1,000
9
43
Koivusilta Niklas, Tampereen Voimistelijat

3,5

8,200


11,700

1,200
9
44
Äijänen Anttu-Tapio, Tampereen Voimistelijat

3,7

8,000


11,700

1,200
11
7
Kauppinen Leevi, Oulun Pyrintö voimistelujaosto

3,2

8,200


11,400

1,500
12
5
Takalo Alvar, Oulun Pyrintö voimistelujaosto

2,4

8,600


11,000

1,900
13
4
Ivanchik Vasilij, Oulun Pyrintö voimistelujaosto




12,900
Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
1
5
Takalo Alvar, Oulun Pyrintö voimistelujaosto

2,0

8,800


10,800

2
2
Mukaliyev Aldiyar, HIFK Gymnastics

1,9

8,800


10,700

0,100
3
45
Kikalov Aleksandr, Tampereen Sisu

1,9

8,700


10,600

0,200
4
6
Svala Kaito, HIFK Gymnastics

2,2

8,300


10,500

0,300
5
43
Koivusilta Niklas, Tampereen Voimistelijat

1,9

8,500


10,400

0,400
6
3
Riekkinen Larri, Taipumattomat

1,4

8,900


10,300

0,500
7
44
Äijänen Anttu-Tapio, Tampereen Voimistelijat

1,9

8,300


10,200

0,600
7
48
Mustikkamaa Lauri, Jyväskylän Voimistelijat-79

2,0

8,200


10,200

0,600
9
42
Lundström Manuel, Tampereen Sisu

2,1

7,800


9,900

0,900
9
7
Kauppinen Leevi, Oulun Pyrintö voimistelujaosto

2,4

7,500


9,900

0,900
11
46
Nelimarkka Pekko, Jyväskylän Voimistelijat-79

2,6

7,100


9,700

1,100
12
1
Kokko Lenni, HIFK Gymnastics

2,2

7,200


9,400

1,400
13
47
Jussila Jeremia, Tampereen Sisu

0,9

8,400

3,0

6,300

4,500
14
4
Ivanchik Vasilij, Oulun Pyrintö voimistelujaosto




10,800
Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
1
3
Riekkinen Larri, Taipumattomat


1,8
1,8


9,400
9,250




11,125
11,200
11,050

2
7
Kauppinen Leevi, Oulun Pyrintö voimistelujaosto


2,4
2,2


8,400
8,800




10,900
10,800
11,000

0,225
3
6
Svala Kaito, HIFK Gymnastics


1,6
1,6


9,150
8,500




10,425
10,750
10,100

0,700
4
46
Nelimarkka Pekko, Jyväskylän Voimistelijat-79


1,8


9,400




5,600
11,200

5,525
5
42
Lundström Manuel, Tampereen Sisu


1,6


9,400




5,500
11,000

5,625
6
2
Mukaliyev Aldiyar, HIFK Gymnastics


1,6


9,200




5,400
10,800

5,725
6
45
Kikalov Aleksandr, Tampereen Sisu


1,6


9,200




5,400
10,800

5,725
8
44
Äijänen Anttu-Tapio, Tampereen Voimistelijat


1,6


9,000




5,300
10,600

5,825
9
43
Koivusilta Niklas, Tampereen Voimistelijat


1,8


8,600




5,200
10,400

5,925
10
47
Jussila Jeremia, Tampereen Sisu


1,6


7,500




4,550
9,100

6,575
11
1
Kokko Lenni, HIFK Gymnastics










11,125
11
4
Ivanchik Vasilij, Oulun Pyrintö voimistelujaosto










11,125
11
5
Takalo Alvar, Oulun Pyrintö voimistelujaosto










11,125
11
48
Mustikkamaa Lauri, Jyväskylän Voimistelijat-79










11,125
Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
1
46
Nelimarkka Pekko, Jyväskylän Voimistelijat-79

3,6

8,300


11,900

2
6
Svala Kaito, HIFK Gymnastics

2,2

9,200


11,400

0,500
3
48
Mustikkamaa Lauri, Jyväskylän Voimistelijat-79

2,3

9,000


11,300

0,600
4
2
Mukaliyev Aldiyar, HIFK Gymnastics

2,3

8,900


11,200

0,700
4
42
Lundström Manuel, Tampereen Sisu

2,8

8,400


11,200

0,700
6
1
Kokko Lenni, HIFK Gymnastics

2,8

8,100


10,900

1,000
7
5
Takalo Alvar, Oulun Pyrintö voimistelujaosto

2,4

8,300


10,700

1,200
8
3
Riekkinen Larri, Taipumattomat

1,4

9,000


10,400

1,500
9
44
Äijänen Anttu-Tapio, Tampereen Voimistelijat

2,4

7,800


10,200

1,700
10
7
Kauppinen Leevi, Oulun Pyrintö voimistelujaosto

2,9

7,200


10,100

1,800
11
43
Koivusilta Niklas, Tampereen Voimistelijat

2,0

7,900


9,900

2,000
12
45
Kikalov Aleksandr, Tampereen Sisu

2,1

7,500


9,600

2,300
13
47
Jussila Jeremia, Tampereen Sisu

1,2

5,900


7,100

4,800
14
4
Ivanchik Vasilij, Oulun Pyrintö voimistelujaosto




11,900
Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
1
42
Lundström Manuel, Tampereen Sisu

1,8

8,400


10,200

2
46
Nelimarkka Pekko, Jyväskylän Voimistelijat-79

1,6

8,300


9,900

0,300
3
44
Äijänen Anttu-Tapio, Tampereen Voimistelijat

1,6

7,700


9,300

0,900
4
47
Jussila Jeremia, Tampereen Sisu

1,0

8,200


9,200

1,000
4
3
Riekkinen Larri, Taipumattomat

1,3

7,900


9,200

1,000
4
6
Svala Kaito, HIFK Gymnastics

1,4

7,800


9,200

1,000
4
5
Takalo Alvar, Oulun Pyrintö voimistelujaosto

2,6

6,600


9,200

1,000
8
48
Mustikkamaa Lauri, Jyväskylän Voimistelijat-79


9,000


9,000

1,200
9
1
Kokko Lenni, HIFK Gymnastics

1,0

7,900


8,900

1,300
9
45
Kikalov Aleksandr, Tampereen Sisu

2,1

6,800


8,900

1,300
11
2
Mukaliyev Aldiyar, HIFK Gymnastics

1,3

7,500


8,800

1,400
12
7
Kauppinen Leevi, Oulun Pyrintö voimistelujaosto

1,6

6,900


8,500

1,700
13
43
Koivusilta Niklas, Tampereen Voimistelijat

0,3

7,000

5,0

2,300

7,900
14
4
Ivanchik Vasilij, Oulun Pyrintö voimistelujaosto




10,200
Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
46
Nelimarkka Pekko, Jyväskylän Voimistelijat-79




6
Svala Kaito, HIFK Gymnastics




2
Mukaliyev Aldiyar, HIFK Gymnastics




42
Lundström Manuel, Tampereen Sisu




7
Kauppinen Leevi, Oulun Pyrintö voimistelujaosto




45
Kikalov Aleksandr, Tampereen Sisu




48
Mustikkamaa Lauri, Jyväskylän Voimistelijat-79




3
Riekkinen Larri, Taipumattomat




43
Koivusilta Niklas, Tampereen Voimistelijat




44
Äijänen Anttu-Tapio, Tampereen Voimistelijat




1
Kokko Lenni, HIFK Gymnastics




5
Takalo Alvar, Oulun Pyrintö voimistelujaosto




47
Jussila Jeremia, Tampereen Sisu




4
Ivanchik Vasilij, Oulun Pyrintö voimistelujaosto





Last Update: 26.5.2024 21.09.15
SX
SM
MD
XL
XXL