Back 

Miesten telinevoimistelun SM-kilpailut & JunnuGym V & Stara, Tampere Ikurin Liikuntahalli, Tampere, 2022-09-30

1 lk Eliitti 1 lk Kilpa 2 lk Eliitti 2 lk Kilpa 3 lk kilpa 4 lk Eliitti 4 lk Kilpa 5 lk nuoremmat 5 lk vanhemmat Miesten SM-finaalit Miesten SM-kisat 6-ottelu 1 lk joukkue 2 lk joukkue 3 luokka joukkue 4 luokka joukkue 5 luokka joukkue SM joukkuekilpailu
Miesten SM-finaalit
Unofficial results
Sij
#
Nimi
Permanto
Hevonen
Renkaat
Hyppy
Nojapuut
Rekki
Yhteensä
Erotus
1
6
Kanerva Tarmo
Tampereen Sisu
13,500
D: 5,1
E: 8,400
12,166
D: 4,70
E: 7,466
12,933
D: 4,40
E: 8,533
13,300
13,300/13,366
D: 4,4/4,0
E: 8,900/9,366
13,033
D: 4,30
E: 8,733
10,533
75,465
FX
13,500
D: 5,1
E: 8,400
PH
12,166
D: 4,7
E: 7,466
SR
12,933
D: 4,4
E: 8,533
VT
13,300
13,300/13,366
D: 4,4/4,0
E: 8,900/9,366
PB
13,033
D: 4,3
E: 8,733
HB
10,533
D: 4,4
E: 6,133
2
5
Palmroth Patrick
Tampereen Sisu
12,400
D: 5,0
E: 7,400
10,466
D: 3,90
E: 6,566
12,400
D: 4,10
E: 8,300
13,800
13,800/13,300
D: 4,8/4,0
E: 9,000/9,300
11,466
D: 4,50
E: 6,966
12,833
73,365
2,100
FX
12,400
D: 5,0
E: 7,400
PH
10,466
D: 3,9
E: 6,566
SR
12,400
D: 4,1
E: 8,300
VT
13,800
13,800/13,300
D: 4,8/4,0
E: 9,000/9,300
PB
11,466
D: 4,5
E: 6,966
HB
12,833
D: 4,5
E: 8,333
3
7
Reiman Joona
Tampereen Sisu
13,866
D: 5,5
E: 8,366
12,400
D: 4,40
E: 8,000
14,533
14,533/13,766
D: 5,6/5,2
E: 8,933/8,566
13,300
D: 4,80
E: 8,500
12,366
66,465
9,000
FX
13,866
D: 5,5
E: 8,366
PH

SR
12,400
D: 4,4
E: 8,000
VT
14,533
14,533/13,766
D: 5,6/5,2
E: 8,933/8,566
PB
13,300
D: 4,8
E: 8,500
HB
12,366
D: 4,3
E: 8,066
4
66
Koski Elias
Voimisteluseura Helsinki VSH
11,966
D: 4,6
E: 7,366
13,000
D: 4,70
E: 8,300
12,800
D: 4,70
E: 8,100
11,333
D: 4,00
E: 7,333
11,600
60,699
14,766
FX
11,966
D: 4,6
E: 7,366
PH
13,000
D: 4,7
E: 8,300
SR
12,800
D: 4,7
E: 8,100
VT
PB
11,333
D: 4,0
E: 7,333
HB
11,600
D: 4,8
E: 6,800
5
63
Karsikas Akseli
Oulun Pyrintö voimistelujaosto
11,500
D: 5,6
E: 5,900
6,300
D: 3,40
E: 6,900
ND: 4,00
13,200
D: 4,70
E: 8,500
11,066
D: 4,60
E: 6,466
13,066
55,132
20,333
FX
11,500
D: 5,6
E: 5,900
PH
6,300
D: 3,4
E: 6,900
ND: 4,00
SR
13,200
D: 4,7
E: 8,500
VT
PB
11,066
D: 4,6
E: 6,466
HB
13,066
D: 4,6
E: 8,466
6
41
Kirmes Oskar
Espoon Telinetaiturit
12,100
D: 5,20
E: 6,900
12,366
D: 4,30
E: 8,066
11,566
D: 4,90
E: 6,666
13,033
49,065
26,400
FX

PH
12,100
D: 5,2
E: 6,900
SR
12,366
D: 4,3
E: 8,066
VT
PB
11,566
D: 4,9
E: 6,666
HB
13,033
D: 4,6
E: 8,433
7
40
Kirmes Robert
Espoon Telinetaiturit
11,933
D: 5,6
E: 7,033
ND: 0,70
12,900
D: 4,80
E: 8,100
13,600
D: 4,80
E: 8,800
38,433
37,032
FX
11,933
D: 5,6
E: 7,033
ND: 0,70
PH

SR
12,900
D: 4,8
E: 8,100
VT
PB
13,600
D: 4,8
E: 8,800
HB

8
3
Sinivuori Niila
Jyväskylän Voimistelijat-79
13,066
D: 5,2
E: 7,866
9,000
D: 3,10
E: 5,900
13,900
13,900/-
D: 4,8/-
E: 9,100/-
35,966
39,499
FX
13,066
D: 5,2
E: 7,866
PH
9,000
D: 3,1
E: 5,900
SR

VT
13,900
13,900/-
D: 4,8/-
E: 9,100/-
PB

HB

9
43
Makkonen Leevi
Espoon Telinetaiturit
11,566
D: 3,90
E: 7,666
13,566
13,566/13,266
D: 4,8/4,0
E: 8,766/9,266
25,132
50,333
FX

PH

SR
11,566
D: 3,9
E: 7,666
VT
13,566
13,566/13,266
D: 4,8/4,0
E: 8,766/9,266
PB

HB

10
8
Huovinen Ilari
Tampereen Sisu
13,733
13,733/13,300
D: 4,8/4,0
E: 8,933/9,300
10,700
24,433
51,032
FX

PH

SR

VT
13,733
13,733/13,300
D: 4,8/4,0
E: 8,933/9,300
PB

HB
10,700
D: 3,9
E: 6,800
11
4
Kauma Akseli
Tampereen Sisu
10,233
D: 4,20
E: 6,033
9,666
D: 3,70
E: 5,966
19,899
55,566
FX

PH
10,233
D: 4,2
E: 6,033
SR

VT
PB
9,666
D: 3,7
E: 5,966
HB

12
50
Soravuo Emil
Espoon Telinetaiturit
13,900
D: 5,5
E: 8,400
13,900
61,565
FX
13,900
D: 5,5
E: 8,400
PH

SR

VT
PB

HB

13
69
Danishevski Kristian
Voimisteluseura Helsinki VSH
13,366
13,366/13,100
D: 4,8/4,0
E: 8,866/9,100
ND: 0,30 / -
13,366
62,099
FX

PH

SR

VT
13,366
13,366/13,100
D: 4,8/4,0
E: 8,866/9,100
ND: 0,30/0,00
PB

HB

14
1
Sillanpää Jooa
Jyväskylän Voimistelijat-79
13,333
13,333/12,566
D: 4,8/4,0
E: 8,633/8,866
ND: 0,10 / 0,30
13,333
62,132
FX

PH

SR

VT
13,333
13,333/12,566
D: 4,8/4,0
E: 8,633/8,866
ND: 0,10/0,30
PB

HB

15
10
Titov Pavel
Jyväskylän Voimistelijat-79
11,666
D: 4,50
E: 7,166
11,666
63,799
FX

PH
11,666
D: 4,5
E: 7,166
SR

VT
PB

HB

16
65
Jääskeläinen Anton
Voimisteluseura Helsinki VSH
11,233
11,233
64,232
FX

PH

SR

VT
PB

HB
11,233
D: 3,7
E: 7,533
17
39
Hartikainen Risto
Espoon Telinetaiturit
75,465
FX

PH

SR

VT
PB

HB

17
81
Valkama Anssi
Oulun Pyrintö voimistelujaosto
75,465
FX

PH

SR

VT
PB

HB

17
75
Päivänen Jimi
Voimisteluseura Helsinki VSH
75,465
FX

PH

SR

VT
PB

HB

17
64
Varjolaakso Antti
Voimisteluseura Helsinki VSH
75,465
FX

PH

SR

VT
PB

HB

Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
1
50
Soravuo Emil, Espoon Telinetaiturit

5,5

8,400

Q
13,900

2
7
Reiman Joona, Tampereen Sisu

5,5

8,366

Q
13,866

0,034
3
6
Kanerva Tarmo, Tampereen Sisu

5,1

8,400

Q
13,500

0,400
4
3
Sinivuori Niila, Jyväskylän Voimistelijat-79

5,2

7,866

Q
13,066

0,834
5
5
Palmroth Patrick, Tampereen Sisu

5,0

7,400

Q
12,400

1,500
6
66
Koski Elias, Voimisteluseura Helsinki VSH

4,6

7,366

Q
11,966

1,934
7
40
Kirmes Robert, Espoon Telinetaiturit

5,6

7,033

0,7
Q
11,933

1,967
8
63
Karsikas Akseli, Oulun Pyrintö voimistelujaosto

5,6

5,900

Q
11,500

2,400
9
41
Kirmes Oskar, Espoon Telinetaiturit



q

13,900
9
1
Sillanpää Jooa, Jyväskylän Voimistelijat-79



q

13,900
Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
1
66
Koski Elias, Voimisteluseura Helsinki VSH

4,7

8,300

Q
13,000

2
6
Kanerva Tarmo, Tampereen Sisu

4,7

7,466

Q
12,166

0,834
3
41
Kirmes Oskar, Espoon Telinetaiturit

5,2

6,900

Q
12,100

0,900
4
10
Titov Pavel, Jyväskylän Voimistelijat-79

4,5

7,166

Q
11,666

1,334
5
5
Palmroth Patrick, Tampereen Sisu

3,9

6,566

Q
10,466

2,534
6
4
Kauma Akseli, Tampereen Sisu

4,2

6,033

Q
10,233

2,767
7
3
Sinivuori Niila, Jyväskylän Voimistelijat-79

3,1

5,900

Q
9,000

4,000
8
63
Karsikas Akseli, Oulun Pyrintö voimistelujaosto

3,4

6,900

4,0
Q
6,300

6,700
9
40
Kirmes Robert, Espoon Telinetaiturit



q

13,000
9
75
Päivänen Jimi, Voimisteluseura Helsinki VSH



q

13,000
Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
1
63
Karsikas Akseli, Oulun Pyrintö voimistelujaosto

4,7

8,500

Q
13,200

2
6
Kanerva Tarmo, Tampereen Sisu

4,4

8,533

Q
12,933

0,267
3
40
Kirmes Robert, Espoon Telinetaiturit

4,8

8,100

Q
12,900

0,300
4
66
Koski Elias, Voimisteluseura Helsinki VSH

4,7

8,100

Q
12,800

0,400
5
5
Palmroth Patrick, Tampereen Sisu

4,1

8,300

Q
12,400

0,800
5
7
Reiman Joona, Tampereen Sisu

4,4

8,000

Q
12,400

0,800
7
41
Kirmes Oskar, Espoon Telinetaiturit

4,3

8,066

Q
12,366

0,834
8
43
Makkonen Leevi, Espoon Telinetaiturit

3,9

7,666

Q
11,566

1,634
9
64
Varjolaakso Antti, Voimisteluseura Helsinki VSH



q

13,200
9
8
Huovinen Ilari, Tampereen Sisu



q

13,200
Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
1
7
Reiman Joona, Tampereen Sisu


5,6
5,2


8,933
8,566



Q
14,149
14,533
13,766

2
5
Palmroth Patrick, Tampereen Sisu


4,8
4,0


9,000
9,300



Q
13,550
13,800
13,300

0,599
3
8
Huovinen Ilari, Tampereen Sisu


4,8
4,0


8,933
9,300



Q
13,516
13,733
13,300

0,633
4
43
Makkonen Leevi, Espoon Telinetaiturit


4,8
4,0


8,766
9,266



Q
13,416
13,566
13,266

0,733
5
6
Kanerva Tarmo, Tampereen Sisu


4,4
4,0


8,900
9,366



Q
13,333
13,300
13,366

0,816
6
69
Danishevski Kristian, Voimisteluseura Helsinki VSH


4,8
4,0


8,866
9,100


0,3
Q
13,233
13,366
13,100

0,916
7
1
Sillanpää Jooa, Jyväskylän Voimistelijat-79


4,8
4,0


8,633
8,866


0,1
0,3
Q
12,949
13,333
12,566

1,200
8
3
Sinivuori Niila, Jyväskylän Voimistelijat-79


4,8


9,100



Q
6,950
13,900

7,199
9
81
Valkama Anssi, Oulun Pyrintö voimistelujaosto









q

14,149
9
63
Karsikas Akseli, Oulun Pyrintö voimistelujaosto









q

14,149
Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
1
40
Kirmes Robert, Espoon Telinetaiturit

4,8

8,800

Q
13,600

2
7
Reiman Joona, Tampereen Sisu

4,8

8,500

Q
13,300

0,300
3
6
Kanerva Tarmo, Tampereen Sisu

4,3

8,733

Q
13,033

0,567
4
41
Kirmes Oskar, Espoon Telinetaiturit

4,9

6,666

Q
11,566

2,034
5
5
Palmroth Patrick, Tampereen Sisu

4,5

6,966

Q
11,466

2,134
6
66
Koski Elias, Voimisteluseura Helsinki VSH

4,0

7,333

Q
11,333

2,267
7
63
Karsikas Akseli, Oulun Pyrintö voimistelujaosto

4,6

6,466

Q
11,066

2,534
8
4
Kauma Akseli, Tampereen Sisu

3,7

5,966

Q
9,666

3,934
9
64
Varjolaakso Antti, Voimisteluseura Helsinki VSH



q

13,600
9
39
Hartikainen Risto, Espoon Telinetaiturit



q

13,600
Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
1
63
Karsikas Akseli, Oulun Pyrintö voimistelujaosto

4,6

8,466

Q
13,066

2
41
Kirmes Oskar, Espoon Telinetaiturit

4,6

8,433

Q
13,033

0,033
3
5
Palmroth Patrick, Tampereen Sisu

4,5

8,333

Q
12,833

0,233
4
7
Reiman Joona, Tampereen Sisu

4,3

8,066

Q
12,366

0,700
5
66
Koski Elias, Voimisteluseura Helsinki VSH

4,8

6,800

Q
11,600

1,466
6
65
Jääskeläinen Anton, Voimisteluseura Helsinki VSH

3,7

7,533

Q
11,233

1,833
7
8
Huovinen Ilari, Tampereen Sisu

3,9

6,800

q
10,700

2,366
8
6
Kanerva Tarmo, Tampereen Sisu

4,4

6,133

Q
10,533

2,533
9
40
Kirmes Robert, Espoon Telinetaiturit



Q

13,066
9
4
Kauma Akseli, Tampereen Sisu



q

13,066
Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus

Last Update: 21.5.2024 8.59.44
SX
SM
MD
XL
XXL