Back 

RSG Danmarksmesterskaber Taastrup, 2023-05-13

Mikro

Fri
Navn Resultat
    Mariana Blaauw, Greve Gymnastik og Trampolin
    Olivia Lisnichuk, Hjerting IF - Gymnastik
    Andrea Havnsøe Petersen, Gymnastikforeningen Øbro
    Karolina Titor, Hjerting IF - Gymnastik
    Zoya Kozemiakin, Rødovre & Omegns Gymnastikforening (ROG)
    Silja Johannsdottir Grønberg, Hjerting IF - Gymnastik
    Ronja Christina Johannsen, Greve Gymnastik og Trampolin
    Sophia Berg-Houmark, Hjerting IF - Gymnastik
    Emilie Silberbrandt, Gymnastikforeningen Øbro
    Maliva Segall, Hjerting IF - Gymnastik
    Lucia Cansella, Gymnastikforeningen Øbro
    Emily Neumann, Ølstykke GF
    Thea Khloe Szyszko, Hjerting IF - Gymnastik

Mini

Fri | Redskab
Navn Resultat
1    Julie Wibe Jespersen, Greve Gymnastik og Trampolin 29,065
2    Amelia Lisnichuk, Hjerting IF - Gymnastik 28,166
3    Smilla Sander, Ølstykke GF 26,732
4    Nikoline Holm, Ølstykke GF 26,699
5    Elizabeth Højland Frederiksen, Rødovre & Omegns Gymnastikforening (ROG) 26,565
6    Selina Li, Greve Gymnastik og Trampolin 26,365
7    Theodora Gomes Ottosen-Støtt, Gymnastikforeningen Øbro 25,966
8    Sofiia Simak, Rødovre & Omegns Gymnastikforening (ROG) 25,833
9    Lucy Elizabeth Khang, Rødovre & Omegns Gymnastikforening (ROG) 25,599
10    Mathilde Søs Marcussen, TIK Gymnastik 25,398
11    Maria Golubtsova, Rødovre & Omegns Gymnastikforening (ROG) 24,599
12    Ella Augusta Guldbæk Musak, TIK Gymnastik 23,199
13    Anna Kaya Grønvald Stryhn, TIK Gymnastik 23,165
14    Filipa Birk Nymand, TIK Gymnastik 23,099
15    Mia Baumann, Gymnastikforeningen Øbro 23,032
16    Emilia Østergaard, Ølstykke GF 22,932
17    Vigga Glindvad Porsborg, Rødovre & Omegns Gymnastikforening (ROG) 22,866
18    Rosa Holte Narp, Ølstykke GF 21,565
19    Ksenia Holovkova, TIK Gymnastik 19,632
20    Nomi Ranum, Greve Gymnastik og Trampolin 12,166
21    Live Emilia Svare, FG90-Frederikshavn 10,866
21    Iben Korsholt Jensen, FG90-Frederikshavn 10,866
21    Leonora Borrisholt Haller, FG90-Frederikshavn 10,866
24    Maya Brix Thomsen, FG90-Frederikshavn

Rekrut

Fri | Redskab 1 | Redskab 2
Navn Resultat
1    Emilia Sophia Seistrup, Hjerting IF - Gymnastik 52,398
2    Isabella Nowak Escobedo, Rødovre & Omegns Gymnastikforening (ROG) 51,131
3    Alina Petersen, Rødovre & Omegns Gymnastikforening (ROG) 49,164
4    Marie Jørgensen, Ølstykke GF 43,864
5    Nikol Minkova, Rødovre & Omegns Gymnastikforening (ROG) 41,499
6    Nathalie Holm, Ølstykke GF 40,398
7    Duru Im, Ølstykke GF 39,230
8    Freja Tehler, Gymnastikforeningen Øbro 39,131
9    Valeria Nicole Kuzina, Rødovre & Omegns Gymnastikforening (ROG) 38,699
10    Victoria Winck-Flyvholm, Rødovre & Omegns Gymnastikforening (ROG) 37,797
11    Delia Georgiana Badragan, TIK Gymnastik 35,265

Rekrut+PreJunior 2. div

Serie 1 | Serie 2
Navn Resultat
1    Amanda Lauritzen, Greve Gymnastik og Trampolin 31,833
2    Luna Cebrian, Greve Gymnastik og Trampolin 27,216
3    Cilja Lindeberg, Greve Gymnastik og Trampolin 26,466
4    Elizabeth Niclasen, Rødovre & Omegns Gymnastikforening (ROG) 26,116
5    Simone Reimann, Greve Gymnastik og Trampolin 25,949
6    Vega Poulsen, TIK Gymnastik 25,332
7    Mille-Mathilde Albrechtsen, TIK Gymnastik 22,866
8    Evanna Huang, DHG Gymnastik 21,232
9    Olivia Birk Nymand, TIK Gymnastik 19,633
10    Jana Ivanova, Rødovre & Omegns Gymnastikforening (ROG) 19,599
11    Ester Ryberg Christensen, DHG Gymnastik 19,366
12    Ellen Kongsbak, FG90-Frederikshavn 12,550
13    Rose Lyngshede, FG90-Frederikshavn 10,650
14    Isabelle Kallesen, TIK Gymnastik
14    Caya Le Mirtayyebi, Rødovre & Omegns Gymnastikforening (ROG)

Pre-Junior 1. division

Fri | Redskab 1 | Redskab 2 | Redskab 3
Navn Resultat
1    Ella Bøllingtoft Asmussen, Greve Gymnastik og Trampolin 66,448
2    Vasilisa Ricalovska, Rødovre & Omegns Gymnastikforening (ROG) 59,782
3    Liva Graarup, Hjerting IF - Gymnastik 51,798
4    Anna Golubtsova, Rødovre & Omegns Gymnastikforening (ROG) 51,515
5    Maria Yavkun, Silkeborg GF 40,649
6    Laura Knudsen, Hjerting IF - Gymnastik 29,565

Junior 2. division

Serie 1 | Serie 2
Navn Resultat
1    Isabella Koch Hansen, TIK Gymnastik 34,432
2    Ella Juulsgaard Jepsen, Greve Gymnastik og Trampolin 30,032
3    Anais Maria D. Bernier, Rødovre & Omegns Gymnastikforening (ROG) 29,665
4    Alma Glindvad Porsborg, Rødovre & Omegns Gymnastikforening (ROG) 28,299
5    Iben Pagsberg Jessen, TIK Gymnastik 27,998
6    Oliwia Pater, Rødovre & Omegns Gymnastikforening (ROG) 26,032
7    Roshin Yousef, Silkeborg GF 20,065
8    Liva Leona Leonhardsen (U/K), FG90-Frederikshavn

Junior 1. division

Tøndebånd | Bold | Køller | Vimpel
Navn Resultat
1    Yuliia Filimonenko, TIK Gymnastik 86,364
2    Maria Grosser, TIK Gymnastik 82,698
3    Naja Sanggaard Jørgensen, Greve Gymnastik og Trampolin 65,664
4    Malou Nordberg, Greve Gymnastik og Trampolin 64,963
5    Veronika Trofymenko, Ølstykke GF 60,130
6    Sofia Luisa Gomes Ryom, Gymnastikforeningen Øbro 58,997
7    Mikkeline Klemmesen, Gymnastikforeningen Øbro 57,564
8    Nanna Silberbrandt, Gymnastikforeningen Øbro 55,330
9    Sofie Brinck-Jensen, Hjerting IF - Gymnastik 54,264
10    Emilie Holze Jensen, Ølstykke GF 53,030

Senior 2. division

Serie 1 | Serie 2
Navn Resultat
1    Marie Mejnholt-Jakobsen, Ølstykke GF 35,631
2    Naja Bisgaard Jensen, Hjerting IF - Gymnastik 34,600
3    Martha Ryom, Gymnastikforeningen Øbro 31,365
4    Luna Holm, Ølstykke GF 28,765
5    Ida Tuxen Faber, Gymnastikforeningen Øbro 26,965
6    Camilla Christensen, FG90-Frederikshavn 25,698
7    Nathalie Hald, Greve Gymnastik og Trampolin 25,165
8    Mathilde Charon Correia, Silkeborg GF 21,198
9    Alberte Narp, Ølstykke GF

Senior 1. division

Tøndebånd | Bold | Køller | Vimpel
Navn Resultat
1    Alma Sofie Højgaard Pedersen, TIK Gymnastik 103,198
2    Yasmin Neumann, Ølstykke GF 86,797
3    Malene Skødstrup, Greve Gymnastik og Trampolin 81,797
4    Helena Chen, Ølstykke GF 76,997
5    Maja Køhler Bay, TIK Gymnastik 76,797
6    Sarah Holck Rosendal, Ølstykke GF 70,863

Finale - Tøndebånd

Finale
Navn Resultat
1    Alma Sofie Højgaard Pedersen, TIK Gymnastik 25,883
2    Helena Chen, Ølstykke GF 20,750
3    Yasmin Neumann, Ølstykke GF 20,316
4    Malene Skødstrup, Greve Gymnastik og Trampolin 19,133
5    Maja Køhler Bay, TIK Gymnastik 16,383
6    Sarah Holck Rosendahl, Ølstykke GF 15,950

Finale - Bold

Finale
Navn Resultat
1    Alma Sofie Højgaard Pedersen, TIK Gymnastik 28,050
2    Yasmin Neumann, Ølstykke GF 20,816
3    Sarah Holck Rosendahl, Ølstykke GF 20,666
4    Malene Skødstrup, Greve Gymnastik og Trampolin 19,933
5    Maja Køhler Bay, TIK Gymnastik 19,416
6    Helena Chen, Ølstykke GF 17,666

Finale - Køller

Finale
Navn Resultat
1    Alma Sofie Højgaard Pedersen, TIK Gymnastik 27,400
2    Yasmin Neumann, Ølstykke GF 21,500
3    Helena Chen, Ølstykke GF 17,683
4    Maja Køhler Bay, TIK Gymnastik 17,633
5    Malene Skødstrup, Greve Gymnastik og Trampolin 17,200
6    Naja Bisgaard, Hjerting IF 15,250

Finale - Vimpel

Finale
Navn Resultat
1    Alma Sofie Højgaard Pedersen, TIK Gymnastik 27,100
2    Malene Skødstrup, Greve Gymnastik og Trampolin 21,516
3    Yasmin Neumann, Ølstykke GF 21,033
4    Helena Chen, Ølstykke GF 19,866
5    Sarah Holck Rosendahl, Ølstykke GF 18,516
6    Maja Køhler Bay, TIK Gymnastik 18,300

Duo/trio mini

Runde 1 | Runde 2
Navn Resultat
1    Ølstykke mini duo, Ølstykke GF 26,099
2    TIK Silvia&Maria, TIK Gymnastik 18,549
3    Ølstykke mini duo, Ølstykke GF

Gruppe mini

Runde 1 | Runde 2
Navn Resultat
1    TIK Mini, TIK Gymnastik 20,899

Duo/trio Rekrut

Runde 1 | Runde 2
Navn Resultat
1    ROG Duo, Rødovre & Omegns Gymnastikforening (ROG) 33,532
2    Ølstykke rekrut duo, Ølstykke GF 30,083
3    Team Emva, Hjerting IF - Gymnastik 28,066
4    Team Anuuk, Gymnastikforeningen Øbro 26,766
5    Ester&Evanna, DHG Gymnastik 24,966
6    TIK Sofie&Sibel, TIK Gymnastik 24,849
7    TIK Vega&Isabelle, TIK Gymnastik

Gruppe Rekrut

Runde 1 | Runde 2
Navn Resultat
1    TIK Rekrut, TIK Gymnastik 20,049

Duo/trio junior

Runde 1 | Runde 2
Navn Resultat
1    Team Aviaja, Gymnastikforeningen Øbro 28,466
2    Team ROG, Rødovre & Omegns Gymnastikforening (ROG) 25,665
3    Mathilde, Nanna-Cecilie og Anushka, DHG Gymnastik 15,733

Gruppe Junior

Runde 1 | Runde 2
Navn Resultat
1    TIK Junior, TIK Gymnastik 27,366
2    Greve Junior, Greve Gymnastik og Trampolin 21,765

Gruppe Senior

Runde 1 | Runde 2
Navn Resultat
1    Team Comezo, Gymnastikforeningen Øbro 23,100

Last Update: 03-03-2024 22:36:04