Back 

ÖID-Mästerskap Jakobstad, 2023-11-25

Flickor B äldre Flickor B yngre Flickor C äldre Flickor C yngre Flickor D äldre Flickor D yngre Flickor klass E Flickor klass F Flickor klass G Pojkar klass 1 Pojkar klass 2 Pojkar klass 4
Flickor B äldre
Unofficial results
Pl
#
Name
Vault
Uneven bars
Beam
Floor
Total
Gap
1
91
Emilia Koskela
Wasa Unique
9,5-10
6-7
8-8,5
8,5-9
IV
VT
9,5-10
UB
6-7
BB
8-8,5
FX
8,5-9
2
52
Inez Grankulla
IF Drott
9,5-10
alle 6
8,5-9
9-9,5
IV
VT
9,5-10
UB
alle 6
BB
8,5-9
FX
9-9,5
3
89
Alina Backman
Wasa Unique
9,5-10
6-7
8-8,5
8,5-9
IV
VT
9,5-10
UB
6-7
BB
8-8,5
FX
8,5-9
4
38
Allegra Holmäng
IF Drott
9-9,5
alle 6
9-9,5
8,5-9
IV
VT
9-9,5
UB
alle 6
BB
9-9,5
FX
8,5-9
5
51
Sarah Lund
IF Drott
9-9,5
6-7
8-8,5
8-8,5
IV
VT
9-9,5
UB
6-7
BB
8-8,5
FX
8-8,5
6
40
Signe Eriksson
IF Drott
9-9,5
7-7,5
7-7,5
8-8,5
IV
VT
9-9,5
UB
7-7,5
BB
7-7,5
FX
8-8,5
7
46
Hilda Aspfors
IF Drott
8,5-9
6-7
8-8,5
8,5-9
IV
VT
8,5-9
UB
6-7
BB
8-8,5
FX
8,5-9
8
98
Filippa Ström
Wasa Unique
9-9,5
7-7,5
6-7
8,5-9
IV
VT
9-9,5
UB
7-7,5
BB
6-7
FX
8,5-9
9
55
Sibel Käld
IF Drott
8,5-9
6-7
8-8,5
8,5-9
IV
VT
8,5-9
UB
6-7
BB
8-8,5
FX
8,5-9
10
53
Lovisa Vikström
IF Drott
9-9,5
alle 6
8-8,5
8,5-9
III
VT
9-9,5
UB
alle 6
BB
8-8,5
FX
8,5-9
11
43
Alina Sundqvist
IF Drott
9-9,5
alle 6
7,5-8
8-8,5
III
VT
9-9,5
UB
alle 6
BB
7,5-8
FX
8-8,5
11
56
Alisa Ylitalo
IF Drott
9-9,5
alle 6
7,5-8
7,5-8
III
VT
9-9,5
UB
alle 6
BB
7,5-8
FX
7,5-8
11
49
Clara Lunabba
IF Drott
9,5-10
alle 6
8-8,5
8-8,5
III
VT
9,5-10
UB
alle 6
BB
8-8,5
FX
8-8,5
11
20
Ellen Norrbo
NGK-A
9-9,5
alle 6
8-8,5
8-8,5
III
VT
9-9,5
UB
alle 6
BB
8-8,5
FX
8-8,5
11
97
Lovisa Storm
Wasa Unique
8,5-9
6-7
7,5-8
7,5-8
III
VT
8,5-9
UB
6-7
BB
7,5-8
FX
7,5-8
11
94
Miina Rönn
Wasa Unique
9-9,5
alle 6
7,5-8
8-8,5
III
VT
9-9,5
UB
alle 6
BB
7,5-8
FX
8-8,5
11
42
Oliwia Sundqvist
IF Drott
9-9,5
6-7
7-7,5
8-8,5
III
VT
9-9,5
UB
6-7
BB
7-7,5
FX
8-8,5
11
90
Selma Österberg
Wasa Unique
9-9,5
alle 6
7,5-8
8-8,5
III
VT
9-9,5
UB
alle 6
BB
7,5-8
FX
8-8,5
11
50
Siri Biskop
IF Drott
9-9,5
alle 6
8-8,5
8-8,5
III
VT
9-9,5
UB
alle 6
BB
8-8,5
FX
8-8,5
11
102
Veera Suoranta
Wasa Unique
8,5-9
alle 6
7,5-8
8,5-9
III
VT
8,5-9
UB
alle 6
BB
7,5-8
FX
8,5-9
11
16
Ylva Forsén
NGK-A
9-9,5
alle 6
8-8,5
8-8,5
III
VT
9-9,5
UB
alle 6
BB
8-8,5
FX
8-8,5
11
54
Adina Heikkilä
IF Drott
8,5-9
alle 6
7-7,5
8-8,5
II
VT
8,5-9
UB
alle 6
BB
7-7,5
FX
8-8,5
11
92
Annie Björk
Wasa Unique
9-9,5
alle 6
7-7,5
6-7
II
VT
9-9,5
UB
alle 6
BB
7-7,5
FX
6-7
11
104
Astrid Nabb
Wasa Unique
8,5-9
6-7
7,5-8
6-7
II
VT
8,5-9
UB
6-7
BB
7,5-8
FX
6-7
11
99
Bianca Ström
Wasa Unique
9-9,5
alle 6
7-7,5
7,5-8
II
VT
9-9,5
UB
alle 6
BB
7-7,5
FX
7,5-8
11
44
Ellen Djupsjöbacka
IF Drott
8,5-9
alle 6
7,5-8
7-7,5
II
VT
8,5-9
UB
alle 6
BB
7,5-8
FX
7-7,5
11
101
Inez Häggblom
Wasa Unique
9-9,5
alle 6
6-7
8-8,5
II
VT
9-9,5
UB
alle 6
BB
6-7
FX
8-8,5
11
103
Klara Smeds
Wasa Unique
9-9,5
alle 6
7,5-8
8-8,5
II
VT
9-9,5
UB
alle 6
BB
7,5-8
FX
8-8,5
11
100
Linnea Sten
Wasa Unique
8,5-9
alle 6
7-7,5
8,5-9
II
VT
8,5-9
UB
alle 6
BB
7-7,5
FX
8,5-9
11
39
Minea Svenlin
IF Drott
9-9,5
alle 6
8-8,5
8-8,5
II
VT
9-9,5
UB
alle 6
BB
8-8,5
FX
8-8,5
11
96
Signe Yoo
Wasa Unique
9-9,5
alle 6
8-8,5
8,5-9
II
VT
9-9,5
UB
alle 6
BB
8-8,5
FX
8,5-9
11
15
Alma Backfolk
NGK-A
8,5-9
alle 6
6-7
6-7
I
VT
8,5-9
UB
alle 6
BB
6-7
FX
6-7
11
105
Alyssa Wallin
Wasa Unique
9-9,5
alle 6
6-7
7,5-8
I
VT
9-9,5
UB
alle 6
BB
6-7
FX
7,5-8
11
45
Isa Wikman
IF Drott
8,5-9
7-7,5
6-7
I
VT
8,5-9
UB
alle 6
BB
7-7,5
FX
6-7
11
21
Julia Vestberg
NGK-A
alle 6
I
VT
alle 6
UB
alle 6
BB
alle 6
FX
alle 6
11
17
Leah Ingberg
NGK-A
8,5-9
alle 6
7,5-8
7-7,5
I
VT
8,5-9
UB
alle 6
BB
7,5-8
FX
7-7,5
11
18
Leila Kronlund
NGK-A
9-9,5
alle 6
7-7,5
7-7,5
I
VT
9-9,5
UB
alle 6
BB
7-7,5
FX
7-7,5
11
106
Liina Uusitalo
Wasa Unique
8-8,5
alle 6
7-7,5
7-7,5
I
VT
8-8,5
UB
alle 6
BB
7-7,5
FX
7-7,5
11
41
Linn Moilanen
IF Drott
8,5-9
alle 6
6-7
6-7
I
VT
8,5-9
UB
alle 6
BB
6-7
FX
6-7
11
48
Moa Häggström
IF Drott
9-9,5
alle 6
8-8,5
6-7
I
VT
9-9,5
UB
alle 6
BB
8-8,5
FX
6-7
11
19
Samra Melic
NGK-A
8-8,5
alle 6
alle 6
6-7
I
VT
8-8,5
UB
alle 6
BB
alle 6
FX
6-7
11
47
Sofia Rudenko
IF Drott
8,5-9
alle 6
6-7
6-7
I
VT
8,5-9
UB
alle 6
BB
6-7
FX
6-7
11
93
Sofia Björk
Wasa Unique
8,5-9
alle 6
alle 6
7-7,5
I
VT
8,5-9
UB
alle 6
BB
alle 6
FX
7-7,5
11
95
Tilde Franzen
Wasa Unique
8,5-9
alle 6
6-7
7,5-8
I
VT
8,5-9
UB
alle 6
BB
6-7
FX
7,5-8
11
37
Vanessa Tran
IF Drott
9-9,5
alle 6
7-7,5
7-7,5
I
VT
9-9,5
UB
alle 6
BB
7-7,5
FX
7-7,5
Pl
#
Name
D
E
ND
Score
Gap
1
91
Emilia Koskela, Wasa Unique

9,5-10

1
49
Clara Lunabba, IF Drott

9,5-10

3
89
Alina Backman, Wasa Unique

9,5-10

3
52
Inez Grankulla, IF Drott

9,5-10

5
43
Alina Sundqvist, IF Drott

9-9,5

6
56
Alisa Ylitalo, IF Drott

9-9,5

7
42
Oliwia Sundqvist, IF Drott

9-9,5

7
40
Signe Eriksson, IF Drott

9-9,5

9
38
Allegra Holmäng, IF Drott

9-9,5

10
92
Annie Björk, Wasa Unique

9-9,5

10
98
Filippa Ström, Wasa Unique

9-9,5

10
96
Signe Yoo, Wasa Unique

9-9,5

13
37
Vanessa Tran, IF Drott

9-9,5

13
16
Ylva Forsén, NGK-A

9-9,5

13
90
Selma Österberg, Wasa Unique

9-9,5

13
18
Leila Kronlund, NGK-A

9-9,5

13
53
Lovisa Vikström, IF Drott

9-9,5

13
99
Bianca Ström, Wasa Unique

9-9,5

13
94
Miina Rönn, Wasa Unique

9-9,5

13
103
Klara Smeds, Wasa Unique

9-9,5

13
50
Siri Biskop, IF Drott

9-9,5

22
48
Moa Häggström, IF Drott

9-9,5

23
51
Sarah Lund, IF Drott

9-9,5

23
105
Alyssa Wallin, Wasa Unique

9-9,5

25
20
Ellen Norrbo, NGK-A

9-9,5

25
101
Inez Häggblom, Wasa Unique

9-9,5

25
39
Minea Svenlin, IF Drott

9-9,5

28
15
Alma Backfolk, NGK-A

8,5-9

28
44
Ellen Djupsjöbacka, IF Drott

8,5-9

28
95
Tilde Franzen, Wasa Unique

8,5-9

31
104
Astrid Nabb, Wasa Unique

8,5-9

31
55
Sibel Käld, IF Drott

8,5-9

33
93
Sofia Björk, Wasa Unique

8,5-9

33
54
Adina Heikkilä, IF Drott

8,5-9

33
97
Lovisa Storm, Wasa Unique

8,5-9

33
46
Hilda Aspfors, IF Drott

8,5-9

33
102
Veera Suoranta, Wasa Unique

8,5-9

33
45
Isa Wikman, IF Drott

8,5-9

39
41
Linn Moilanen, IF Drott

8,5-9

40
17
Leah Ingberg, NGK-A

8,5-9

41
47
Sofia Rudenko, IF Drott

8,5-9

42
100
Linnea Sten, Wasa Unique

8,5-9

43
19
Samra Melic, NGK-A

8-8,5

43
106
Liina Uusitalo, Wasa Unique

8-8,5

45
21
Julia Vestberg, NGK-A

Pl
#
Name
D
E
ND
Score
Gap
1
40
Signe Eriksson, IF Drott

7-7,5

2
98
Filippa Ström, Wasa Unique

7-7,5

3
51
Sarah Lund, IF Drott

6-7

4
55
Sibel Käld, IF Drott

6-7

5
104
Astrid Nabb, Wasa Unique

6-7

5
46
Hilda Aspfors, IF Drott

6-7

7
89
Alina Backman, Wasa Unique

6-7

8
91
Emilia Koskela, Wasa Unique

6-7

9
42
Oliwia Sundqvist, IF Drott

6-7

10
97
Lovisa Storm, Wasa Unique

6-7

11
54
Adina Heikkilä, IF Drott

alle 6

11
43
Alina Sundqvist, IF Drott

alle 6

11
56
Alisa Ylitalo, IF Drott

alle 6

11
38
Allegra Holmäng, IF Drott

alle 6

11
15
Alma Backfolk, NGK-A

alle 6

11
105
Alyssa Wallin, Wasa Unique

alle 6

11
92
Annie Björk, Wasa Unique

alle 6

11
99
Bianca Ström, Wasa Unique

alle 6

11
49
Clara Lunabba, IF Drott

alle 6

11
44
Ellen Djupsjöbacka, IF Drott

alle 6

11
20
Ellen Norrbo, NGK-A

alle 6

11
101
Inez Häggblom, Wasa Unique

alle 6

11
52
Inez Grankulla, IF Drott

alle 6

11
45
Isa Wikman, IF Drott

11
21
Julia Vestberg, NGK-A

11
103
Klara Smeds, Wasa Unique

alle 6

11
17
Leah Ingberg, NGK-A

alle 6

11
18
Leila Kronlund, NGK-A

alle 6

11
106
Liina Uusitalo, Wasa Unique

alle 6

11
41
Linn Moilanen, IF Drott

alle 6

11
100
Linnea Sten, Wasa Unique

alle 6

11
53
Lovisa Vikström, IF Drott

alle 6

11
94
Miina Rönn, Wasa Unique

alle 6

11
39
Minea Svenlin, IF Drott

alle 6

11
48
Moa Häggström, IF Drott

alle 6

11
19
Samra Melic, NGK-A

alle 6

11
90
Selma Österberg, Wasa Unique

alle 6

11
96
Signe Yoo, Wasa Unique

alle 6

11
50
Siri Biskop, IF Drott

alle 6

11
47
Sofia Rudenko, IF Drott

alle 6

11
93
Sofia Björk, Wasa Unique

alle 6

11
95
Tilde Franzen, Wasa Unique

alle 6

11
37
Vanessa Tran, IF Drott

alle 6

11
102
Veera Suoranta, Wasa Unique

alle 6

11
16
Ylva Forsén, NGK-A

alle 6

Pl
#
Name
D
E
ND
Score
Gap
1
38
Allegra Holmäng, IF Drott

9-9,5

2
52
Inez Grankulla, IF Drott

8,5-9

3
49
Clara Lunabba, IF Drott

8-8,5

3
51
Sarah Lund, IF Drott

8-8,5

5
91
Emilia Koskela, Wasa Unique

8-8,5

5
48
Moa Häggström, IF Drott

8-8,5

5
96
Signe Yoo, Wasa Unique

8-8,5

8
20
Ellen Norrbo, NGK-A

8-8,5

9
16
Ylva Forsén, NGK-A

8-8,5

10
46
Hilda Aspfors, IF Drott

8-8,5

10
39
Minea Svenlin, IF Drott

8-8,5

11
89
Alina Backman, Wasa Unique

8-8,5

11
53
Lovisa Vikström, IF Drott

8-8,5

11
55
Sibel Käld, IF Drott

8-8,5

11
50
Siri Biskop, IF Drott

8-8,5

11
43
Alina Sundqvist, IF Drott

7,5-8

11
56
Alisa Ylitalo, IF Drott

7,5-8

11
104
Astrid Nabb, Wasa Unique

7,5-8

11
44
Ellen Djupsjöbacka, IF Drott

7,5-8

11
103
Klara Smeds, Wasa Unique

7,5-8

11
17
Leah Ingberg, NGK-A

7,5-8

11
97
Lovisa Storm, Wasa Unique

7,5-8

11
94
Miina Rönn, Wasa Unique

7,5-8

11
90
Selma Österberg, Wasa Unique

7,5-8

11
102
Veera Suoranta, Wasa Unique

7,5-8

11
54
Adina Heikkilä, IF Drott

7-7,5

11
92
Annie Björk, Wasa Unique

7-7,5

11
99
Bianca Ström, Wasa Unique

7-7,5

11
45
Isa Wikman, IF Drott

7-7,5

11
18
Leila Kronlund, NGK-A

7-7,5

11
106
Liina Uusitalo, Wasa Unique

7-7,5

11
100
Linnea Sten, Wasa Unique

7-7,5

11
42
Oliwia Sundqvist, IF Drott

7-7,5

11
40
Signe Eriksson, IF Drott

7-7,5

11
37
Vanessa Tran, IF Drott

7-7,5

11
15
Alma Backfolk, NGK-A

6-7

11
105
Alyssa Wallin, Wasa Unique

6-7

11
98
Filippa Ström, Wasa Unique

6-7

11
101
Inez Häggblom, Wasa Unique

6-7

11
41
Linn Moilanen, IF Drott

6-7

11
47
Sofia Rudenko, IF Drott

6-7

11
95
Tilde Franzen, Wasa Unique

6-7

11
21
Julia Vestberg, NGK-A

alle 6

11
19
Samra Melic, NGK-A

alle 6

11
93
Sofia Björk, Wasa Unique

alle 6

Pl
#
Name
D
E
ND
Score
Gap
1
52
Inez Grankulla, IF Drott

9-9,5

2
98
Filippa Ström, Wasa Unique

8,5-9

3
46
Hilda Aspfors, IF Drott

8,5-9

4
91
Emilia Koskela, Wasa Unique

8,5-9

4
100
Linnea Sten, Wasa Unique

8,5-9

6
38
Allegra Holmäng, IF Drott

8,5-9

6
102
Veera Suoranta, Wasa Unique

8,5-9

8
89
Alina Backman, Wasa Unique

8,5-9

8
96
Signe Yoo, Wasa Unique

8,5-9

10
53
Lovisa Vikström, IF Drott

8,5-9

10
55
Sibel Käld, IF Drott

8,5-9

11
54
Adina Heikkilä, IF Drott

8-8,5

11
43
Alina Sundqvist, IF Drott

8-8,5

11
49
Clara Lunabba, IF Drott

8-8,5

11
20
Ellen Norrbo, NGK-A

8-8,5

11
101
Inez Häggblom, Wasa Unique

8-8,5

11
103
Klara Smeds, Wasa Unique

8-8,5

11
94
Miina Rönn, Wasa Unique

8-8,5

11
39
Minea Svenlin, IF Drott

8-8,5

11
42
Oliwia Sundqvist, IF Drott

8-8,5

11
51
Sarah Lund, IF Drott

8-8,5

11
90
Selma Österberg, Wasa Unique

8-8,5

11
40
Signe Eriksson, IF Drott

8-8,5

11
50
Siri Biskop, IF Drott

8-8,5

11
16
Ylva Forsén, NGK-A

8-8,5

11
56
Alisa Ylitalo, IF Drott

7,5-8

11
105
Alyssa Wallin, Wasa Unique

7,5-8

11
99
Bianca Ström, Wasa Unique

7,5-8

11
97
Lovisa Storm, Wasa Unique

7,5-8

11
95
Tilde Franzen, Wasa Unique

7,5-8

11
44
Ellen Djupsjöbacka, IF Drott

7-7,5

11
17
Leah Ingberg, NGK-A

7-7,5

11
18
Leila Kronlund, NGK-A

7-7,5

11
106
Liina Uusitalo, Wasa Unique

7-7,5

11
93
Sofia Björk, Wasa Unique

7-7,5

11
37
Vanessa Tran, IF Drott

7-7,5

11
15
Alma Backfolk, NGK-A

6-7

11
92
Annie Björk, Wasa Unique

6-7

11
104
Astrid Nabb, Wasa Unique

6-7

11
45
Isa Wikman, IF Drott

6-7

11
41
Linn Moilanen, IF Drott

6-7

11
48
Moa Häggström, IF Drott

6-7

11
19
Samra Melic, NGK-A

6-7

11
47
Sofia Rudenko, IF Drott

6-7

11
21
Julia Vestberg, NGK-A

Pl
#
Name
D
E
ND
Score
Gap
Pl
#
Name
D
E
ND
Score
Gap
Pl
#
Name
D
E
ND
Score
Gap
54
Adina Heikkilä, IF Drott

43
Alina Sundqvist, IF Drott

89
Alina Backman, Wasa Unique

56
Alisa Ylitalo, IF Drott

38
Allegra Holmäng, IF Drott

15
Alma Backfolk, NGK-A

105
Alyssa Wallin, Wasa Unique

92
Annie Björk, Wasa Unique

104
Astrid Nabb, Wasa Unique

99
Bianca Ström, Wasa Unique

49
Clara Lunabba, IF Drott

44
Ellen Djupsjöbacka, IF Drott

20
Ellen Norrbo, NGK-A

91
Emilia Koskela, Wasa Unique

98
Filippa Ström, Wasa Unique

46
Hilda Aspfors, IF Drott

101
Inez Häggblom, Wasa Unique

52
Inez Grankulla, IF Drott

45
Isa Wikman, IF Drott

21
Julia Vestberg, NGK-A

103
Klara Smeds, Wasa Unique

17
Leah Ingberg, NGK-A

18
Leila Kronlund, NGK-A

106
Liina Uusitalo, Wasa Unique

41
Linn Moilanen, IF Drott

100
Linnea Sten, Wasa Unique

97
Lovisa Storm, Wasa Unique

53
Lovisa Vikström, IF Drott

94
Miina Rönn, Wasa Unique

39
Minea Svenlin, IF Drott

48
Moa Häggström, IF Drott

42
Oliwia Sundqvist, IF Drott

19
Samra Melic, NGK-A

51
Sarah Lund, IF Drott

90
Selma Österberg, Wasa Unique

55
Sibel Käld, IF Drott

40
Signe Eriksson, IF Drott

96
Signe Yoo, Wasa Unique

50
Siri Biskop, IF Drott

47
Sofia Rudenko, IF Drott

93
Sofia Björk, Wasa Unique

95
Tilde Franzen, Wasa Unique

37
Vanessa Tran, IF Drott

102
Veera Suoranta, Wasa Unique

16
Ylva Forsén, NGK-A


Last Update: 5/26/2024 8:10:08 AM
SX
SM
MD
XL
XXL