Back 

ÖID-Mästerskap Jakobstad, 2023-11-25

Flickor B äldre Flickor B yngre Flickor C äldre Flickor C yngre Flickor D äldre Flickor D yngre Flickor klass E Flickor klass F Flickor klass G Pojkar klass 1 Pojkar klass 2 Pojkar klass 4
Flickor B yngre
Unofficial results
Pl
#
Name
Vault
Uneven bars
Beam
Floor
Total
Gap
1
13
Stella Strand
NGK-A
9-9,5
7-7,5
7-7,5
9-9,5
IV
VT
9-9,5
UB
7-7,5
BB
7-7,5
FX
9-9,5
2
2
Ida Berg
NGK-A
8,5-9
6-7
8-8,5
8,5-9
IV
VT
8,5-9
UB
6-7
BB
8-8,5
FX
8,5-9
3
31
Melissa Jakobsson
IF Drott
9,5-10
6-7
6-7
8-8,5
III
VT
9,5-10
UB
6-7
BB
6-7
FX
8-8,5
4
7
Ellen Lärka
NGK-A
9-9,5
alle 6
8-8,5
7,5-8
III
VT
9-9,5
UB
alle 6
BB
8-8,5
FX
7,5-8
5
8
Elsa-Li Lärka
NGK-A
8-8,5
6-7
7-7,5
8-8,5
III
VT
8-8,5
UB
6-7
BB
7-7,5
FX
8-8,5
6
10
Stella Sigg
NGK-A
9-9,5
6-7
6-7
7,5-8
II
VT
9-9,5
UB
6-7
BB
6-7
FX
7,5-8
7
35
Felicia Kullström
IF Drott
8,5-9
6-7
alle 6
7-7,5
II
VT
8,5-9
UB
6-7
BB
alle 6
FX
7-7,5
8
34
Minea Sunabacka
IF Drott
8,5-9
alle 6
6-7
8-8,5
I
VT
8,5-9
UB
alle 6
BB
6-7
FX
8-8,5
9
87
Ellen Mattsson
Wasa Unique
9-9,5
alle 6
7-7,5
7,5-8
I
VT
9-9,5
UB
alle 6
BB
7-7,5
FX
7,5-8
10
12
Elisa Storsved
NGK-A
8,5-9
alle 6
7,5-8
7-7,5
I
VT
8,5-9
UB
alle 6
BB
7,5-8
FX
7-7,5
11
9
Angelina Mannfolk
NGK-A
alle 6
I
VT
alle 6
UB
alle 6
BB
alle 6
FX
alle 6
11
4
Edith Hofman
NGK-A
alle 6
7,5-8
I
VT
alle 6
UB
alle 6
BB
alle 6
FX
7,5-8
11
11
Ellen Sjöstrand
NGK-A
8,5-9
alle 6
6-7
7-7,5
I
VT
8,5-9
UB
alle 6
BB
6-7
FX
7-7,5
11
3
Emilia Bondarenko
NGK-A
alle 6
alle 6
alle 6
I
VT
alle 6
UB
alle 6
BB
alle 6
FX
alle 6
11
32
Ingrid Karlström
IF Drott
8,5-9
alle 6
alle 6
7,5-8
I
VT
8,5-9
UB
alle 6
BB
alle 6
FX
7,5-8
11
1
Izabelle Ahlros
NGK-A
7,5-8
alle 6
alle 6
alle 6
I
VT
7,5-8
UB
alle 6
BB
alle 6
FX
alle 6
11
14
Lilja Tigerstedt
NGK-A
8-8,5
alle 6
7-7,5
alle 6
I
VT
8-8,5
UB
alle 6
BB
7-7,5
FX
alle 6
11
36
Livia Kurtén
IF Drott
8,5-9
alle 6
alle 6
6-7
I
VT
8,5-9
UB
alle 6
BB
alle 6
FX
6-7
11
6
Matilda Lagerström
NGK-A
alle 6
7-7,5
I
VT
alle 6
UB
alle 6
BB
alle 6
FX
7-7,5
11
5
Minka Kärr
NGK-A
8,5-9
alle 6
alle 6
7-7,5
I
VT
8,5-9
UB
alle 6
BB
alle 6
FX
7-7,5
11
33
Vilja Sundqvist
IF Drott
8,5-9
alle 6
alle 6
6-7
I
VT
8,5-9
UB
alle 6
BB
alle 6
FX
6-7
Pl
#
Name
D
E
ND
Score
Gap
1
31
Melissa Jakobsson, IF Drott

9,5-10

2
7
Ellen Lärka, NGK-A

9-9,5

3
87
Ellen Mattsson, Wasa Unique

9-9,5

3
13
Stella Strand, NGK-A

9-9,5

3
10
Stella Sigg, NGK-A

9-9,5

6
33
Vilja Sundqvist, IF Drott

8,5-9

7
35
Felicia Kullström, IF Drott

8,5-9

7
2
Ida Berg, NGK-A

8,5-9

9
36
Livia Kurtén, IF Drott

8,5-9

10
32
Ingrid Karlström, IF Drott

8,5-9

11
11
Ellen Sjöstrand, NGK-A

8,5-9

12
5
Minka Kärr, NGK-A

8,5-9

13
34
Minea Sunabacka, IF Drott

8,5-9

14
12
Elisa Storsved, NGK-A

8,5-9

15
8
Elsa-Li Lärka, NGK-A

8-8,5

16
14
Lilja Tigerstedt, NGK-A

8-8,5

17
1
Izabelle Ahlros, NGK-A

7,5-8

18
3
Emilia Bondarenko, NGK-A

18
4
Edith Hofman, NGK-A

18
6
Matilda Lagerström, NGK-A

18
9
Angelina Mannfolk, NGK-A

Pl
#
Name
D
E
ND
Score
Gap
1
13
Stella Strand, NGK-A

7-7,5

2
2
Ida Berg, NGK-A

6-7

3
35
Felicia Kullström, IF Drott

6-7

4
8
Elsa-Li Lärka, NGK-A

6-7

5
10
Stella Sigg, NGK-A

6-7

6
31
Melissa Jakobsson, IF Drott

6-7

7
7
Ellen Lärka, NGK-A

alle 6

8
33
Vilja Sundqvist, IF Drott

alle 6

9
34
Minea Sunabacka, IF Drott

alle 6

10
32
Ingrid Karlström, IF Drott

alle 6

11
9
Angelina Mannfolk, NGK-A

11
4
Edith Hofman, NGK-A

11
12
Elisa Storsved, NGK-A

alle 6

11
87
Ellen Mattsson, Wasa Unique

alle 6

11
11
Ellen Sjöstrand, NGK-A

alle 6

11
3
Emilia Bondarenko, NGK-A

alle 6

11
1
Izabelle Ahlros, NGK-A

alle 6

11
14
Lilja Tigerstedt, NGK-A

alle 6

11
36
Livia Kurtén, IF Drott

alle 6

11
6
Matilda Lagerström, NGK-A

11
5
Minka Kärr, NGK-A

alle 6

Pl
#
Name
D
E
ND
Score
Gap
1
7
Ellen Lärka, NGK-A

8-8,5

2
2
Ida Berg, NGK-A

8-8,5

3
12
Elisa Storsved, NGK-A

7,5-8

4
14
Lilja Tigerstedt, NGK-A

7-7,5

5
8
Elsa-Li Lärka, NGK-A

7-7,5

5
13
Stella Strand, NGK-A

7-7,5

7
87
Ellen Mattsson, Wasa Unique

7-7,5

8
31
Melissa Jakobsson, IF Drott

6-7

9
11
Ellen Sjöstrand, NGK-A

6-7

10
34
Minea Sunabacka, IF Drott

6-7

11
10
Stella Sigg, NGK-A

6-7

11
9
Angelina Mannfolk, NGK-A

alle 6

11
4
Edith Hofman, NGK-A

alle 6

11
3
Emilia Bondarenko, NGK-A

alle 6

11
35
Felicia Kullström, IF Drott

alle 6

11
32
Ingrid Karlström, IF Drott

alle 6

11
1
Izabelle Ahlros, NGK-A

alle 6

11
36
Livia Kurtén, IF Drott

alle 6

11
6
Matilda Lagerström, NGK-A

alle 6

11
5
Minka Kärr, NGK-A

alle 6

11
33
Vilja Sundqvist, IF Drott

alle 6

Pl
#
Name
D
E
ND
Score
Gap
1
13
Stella Strand, NGK-A

9-9,5

2
2
Ida Berg, NGK-A

8,5-9

3
31
Melissa Jakobsson, IF Drott

8-8,5

4
34
Minea Sunabacka, IF Drott

8-8,5

5
8
Elsa-Li Lärka, NGK-A

8-8,5

6
7
Ellen Lärka, NGK-A

7,5-8

6
32
Ingrid Karlström, IF Drott

7,5-8

8
87
Ellen Mattsson, Wasa Unique

7,5-8

9
10
Stella Sigg, NGK-A

7,5-8

10
4
Edith Hofman, NGK-A

7,5-8

11
12
Elisa Storsved, NGK-A

7-7,5

11
11
Ellen Sjöstrand, NGK-A

7-7,5

11
35
Felicia Kullström, IF Drott

7-7,5

11
6
Matilda Lagerström, NGK-A

7-7,5

11
5
Minka Kärr, NGK-A

7-7,5

11
36
Livia Kurtén, IF Drott

6-7

11
33
Vilja Sundqvist, IF Drott

6-7

11
9
Angelina Mannfolk, NGK-A

11
3
Emilia Bondarenko, NGK-A

alle 6

11
1
Izabelle Ahlros, NGK-A

alle 6

11
14
Lilja Tigerstedt, NGK-A

alle 6

Pl
#
Name
D
E
ND
Score
Gap
Pl
#
Name
D
E
ND
Score
Gap
Pl
#
Name
D
E
ND
Score
Gap
9
Angelina Mannfolk, NGK-A

4
Edith Hofman, NGK-A

12
Elisa Storsved, NGK-A

7
Ellen Lärka, NGK-A

87
Ellen Mattsson, Wasa Unique

11
Ellen Sjöstrand, NGK-A

8
Elsa-Li Lärka, NGK-A

3
Emilia Bondarenko, NGK-A

35
Felicia Kullström, IF Drott

2
Ida Berg, NGK-A

32
Ingrid Karlström, IF Drott

1
Izabelle Ahlros, NGK-A

14
Lilja Tigerstedt, NGK-A

36
Livia Kurtén, IF Drott

6
Matilda Lagerström, NGK-A

31
Melissa Jakobsson, IF Drott

34
Minea Sunabacka, IF Drott

5
Minka Kärr, NGK-A

10
Stella Sigg, NGK-A

13
Stella Strand, NGK-A

33
Vilja Sundqvist, IF Drott


Last Update: 5/26/2024 7:43:20 AM
SX
SM
MD
XL
XXL