Back 

SM 2018, GPR Farum Arena, 3. marts 2018

Mikro

Fri
Navn Resultat
1  Team Violet, Greve Gymnastik og Trampolin 7,90
2  Team Ivalu, Greve Gymnastik og Trampolin 6,25
3  Team Ixia, Hillerød G & IF 5,80
4  Team Nalo, Greve Gymnastik og Trampolin 4,05
5  Team Litchi, Ringsted IF - Gymnastik 3,95
6  Team Ovia, Farum Gymnastikforening 3,90
7  Team Estrela, Gymnastikforeningen Øbro 3,75
8  Team Ariella, Sorø Gymnastik Forening 3,60
9  Team Alfea, SOR IF 3,30

Mini Mono 2. division

Fri
Navn Resultat
1  Team Kiwi, Ringsted IF - Gymnastik 8,25
2  Team Viga, Greve Gymnastik og Trampolin 5,55
3  Team Lime, Ringsted IF - Gymnastik 5,10
4  Team Akiila, SOR IF 2,80
5  Team Noelle, Espergærde IF 2,15

Mini Mono 1. division

Fri
Navn Resultat
1  Team Alpinia, Hillerød G & IF 9,50
2  Team Melina, Sorø Gymnastikforening 9,10
3  Tean Vitulla, Espergærde IF 8,20
4  Team Muni, GymHelsinge 8,00
5  Team Maliva, Farum Gymnastikforening 7,95
6  Team Esmeralda, Gymnastikforeningen Øbro 4,00

Mini 8-10 år

Fri | Redskab
Navn Resultat
1  Team Merida, Espergærde IF 20,95
2  Team Vivanit, Greve Gymnastik og Trampolin 17,90
3  Team Vilja, Greve Gymnastik og Trampolin 16,70
4  Team Svera, SOR IF 15,45
5  Team Delicia, Gymnastikforeningen Øbro 14,40
6  Team Vivo, SOR IF 11,30

Mini 10-12 år 2.division

Fri | Redskab
Navn Resultat
1  Team BG, Ballerup GF 14,70
2  Team Verdi, Greve Gymnastik og Trampolin 6,70
3  Team Cherry, LSI - Gymnastik 4,90

Mini 10-12 år 1. division

Fri | Redskab
Navn Resultat
1  Team Enya, Farum Gymnastikforening 26,60
2  Team Azurit, Greve Gymnastik og Trampolin 23,90
3  Team Olympia, Espergærde IF 22,15
4  Team Astra, Greve Gymnastik og Trampolin 17,30
5  Team Movanna, GF Køge Bugt 14,75
6  Team Esperanza, Gymnastikforeningen Øbro 13,45

Pige 2. division

Fri | Redskab
Navn Resultat
1  Team Lua, GymHelsinge 14,60
2  Team Liva, Greve Gymnastik og Trampolin 14,45
3  Team Lavida, SOR IF 13,55
4  Team Mango, Ringsted IF - Gymnastik 11,30
5  Team Muna, GF Køge Bugt 5,35

Pige 1. division

Fri | Redskab
Navn Resultat
1  Team Petit, Greve Gymnastik og Trampolin 26,55
2  Team Aura, Espergærde IF 25,90
3  Team Mellis, GF Køge Bugt 15,80
4  Team Axia, SOR IF 15,70
5  Team Dahlia, Gymnastikforeningen Øbro 14,75

Tweens

Fri
Navn Resultat
1  Team Milet, Greve Gymnastik og Trampolin 11,90
2  Team Liona, Sorø Gymnastik Forening 10,75
3  Team Amaryllis, Hillerød G & IF 8,95
4  Team Magna, GF Køge Bugt 8,85

Junior

Fri | Redskab
Navn Resultat
1  Team Bella, Greve Gymnastik og Trampolin 27,30
2  Team Zavia, SOR IF 15,90
3  Team Magnolia, Gymnastikforeningen Øbro 14,10
4  Team Mirabel, Ringsted IF - Gymnastik 11,50
5  Team Papaya, Ringsted IF - Gymnastik 11,00
6  Team Spectra, LSI - Gymnastik 6,35

Senior Fri

Fri
Navn Resultat
1  Team Navona, Espergærde IF 15,00
2  Team Nordik, IF Føroyar 14,85
3  Team Octavia, Farum Gymnastikforening 14,55
4  Team Dicentra, Hillerød G & IF 11,65

Senior

Fri | Redskab
Navn Resultat
1  Elina Elite, Greve Gymnastik og Trampolin 30,00
2  Team Embla, Espergærde IF 26,60
3  Team Luna, Greve Gymnastik og Trampolin 25,65

Last Update: 25-06-2018 05:45:45