Tillbaka 

Svenska Cupen 2021 Halmstad, 2021-11-26

Rikscupen tvåan Finaler Rikspokalen tvåan Finaler Rikscupen trean Finaler Rikscupen fyran Finaler Rikscupen femman Finaler Sv Cupen Finaler Rikscupen tvåan Rikscupen trean Rikscupen fyran Rikscupen femman Rikspokalen tvåan Rikspokalen trean Öppen klass Sv Cupen RiksCupen Lag Lag-SM
Rikscupen fyran
Icke officiella resultat
Pl
#
Namn
Fristående
Bygelhäst
Ringar
Hopp
Barr
Räck
Total
Gap
1
81
Hugo Houshangi
Göteborgs Turnförening
12,800
D: 5,0
E: 7,800
12,091
D: 4,23
E: 7,867
12,500
D: 4,10
E: 8,400
12,150
11,950/12,350
D: 3,0/3,0
E: 8,950/9,350
13,233
D: 4,50
E: 8,733
12,900
75,674
FX
12,800
D: 5,0
E: 7,800
PH
12,091
D: 4,2
E: 7,867
SR
12,500
D: 4,1
E: 8,400
VT
12,150
11,950/12,350
D: 3,0/3,0
E: 8,950/9,350
PB
13,233
D: 4,5
E: 8,733
HB
12,900
D: 4,1
E: 8,800
2
79
Sandro Ladelfa
Motus-Salto
11,500
D: 3,5
E: 8,000
12,366
D: 3,75
E: 8,617
12,466
D: 3,50
E: 8,966
12,150
12,150/12,150
D: 3,0/3,0
E: 9,150/9,150
12,700
D: 4,50
E: 8,200
13,500
74,682
0,992
FX
11,500
D: 3,5
E: 8,000
PH
12,366
D: 3,8
E: 8,617
SR
12,466
D: 3,5
E: 8,966
VT
12,150
12,150/12,150
D: 3,0/3,0
E: 9,150/9,150
PB
12,700
D: 4,5
E: 8,200
HB
13,500
D: 4,6
E: 8,900
3
75
Atte Furst Lindblad
KFUM Gymnastikavdelningar
12,500
D: 4,5
E: 8,000
11,541
D: 3,58
E: 7,967
13,033
D: 4,10
E: 8,933
12,325
12,500/12,150
D: 3,0/3,0
E: 9,500/9,150
12,100
D: 4,10
E: 8,000
12,450
73,949
1,725
FX
12,500
D: 4,5
E: 8,000
PH
11,541
D: 3,6
E: 7,967
SR
13,033
D: 4,1
E: 8,933
VT
12,325
12,500/12,150
D: 3,0/3,0
E: 9,500/9,150
PB
12,100
D: 4,1
E: 8,000
HB
12,450
D: 3,5
E: 8,950
4
78
Oscar Lundberg
Motus-Salto
11,100
D: 3,0
E: 8,100
12,483
D: 4,25
E: 8,233
12,000
D: 3,50
E: 8,500
12,225
12,100/12,350
D: 3,0/3,0
E: 9,100/9,350
12,066
D: 4,10
E: 7,966
12,900
72,774
2,900
FX
11,100
D: 3,0
E: 8,100
PH
12,483
D: 4,3
E: 8,233
SR
12,000
D: 3,5
E: 8,500
VT
12,225
12,100/12,350
D: 3,0/3,0
E: 9,100/9,350
PB
12,066
D: 4,1
E: 7,966
HB
12,900
D: 3,6
E: 9,300
5
76
Stellan Edfeldt
GF Brommagymnasterna
12,500
D: 4,5
E: 8,000
10,799
D: 3,25
E: 7,550
11,933
D: 3,50
E: 8,433
12,300
12,350/12,250
D: 3,0/3,0
E: 9,350/9,250
12,266
D: 3,70
E: 8,566
12,450
72,248
3,426
FX
12,500
D: 4,5
E: 8,000
PH
10,799
D: 3,3
E: 7,550
SR
11,933
D: 3,5
E: 8,433
VT
12,300
12,350/12,250
D: 3,0/3,0
E: 9,350/9,250
PB
12,266
D: 3,7
E: 8,566
HB
12,450
D: 3,6
E: 8,850
6
82
William Lindén
Göteborgs Turnförening
11,350
D: 3,5
E: 7,850
10,908
D: 3,28
E: 7,633
11,266
D: 3,00
E: 8,266
12,500
12,550/12,450
D: 3,0/3,0
E: 9,550/9,450
11,666
D: 3,50
E: 8,166
14,000
71,690
3,984
FX
11,350
D: 3,5
E: 7,850
PH
10,908
D: 3,3
E: 7,633
SR
11,266
D: 3,0
E: 8,266
VT
12,500
12,550/12,450
D: 3,0/3,0
E: 9,550/9,450
PB
11,666
D: 3,5
E: 8,166
HB
14,000
D: 5,0
E: 9,000
7
85
Nelson Hanné
Halmstad Frigymnaster
10,950
D: 3,5
E: 7,450
10,875
D: 3,73
E: 7,150
10,966
D: 3,00
E: 7,966
13,100
12,550/13,650
D: 3,0/4,0
E: 9,550/9,650
13,566
D: 4,60
E: 8,966
11,950
71,407
4,267
FX
10,950
D: 3,5
E: 7,450
PH
10,875
D: 3,7
E: 7,150
SR
10,966
D: 3,0
E: 7,966
VT
13,100
12,550/13,650
D: 3,0/4,0
E: 9,550/9,650
PB
13,566
D: 4,6
E: 8,966
HB
11,950
D: 3,1
E: 8,850
8
84
Jack Stenbäck
Halmstad Frigymnaster
10,500
D: 3,2
E: 7,300
12,566
D: 3,85
E: 8,717
10,866
D: 3,00
E: 7,866
12,575
12,500/12,650
D: 3,0/4,0
E: 9,500/8,650
12,066
D: 3,60
E: 8,466
11,700
70,273
5,401
FX
10,500
D: 3,2
E: 7,300
PH
12,566
D: 3,9
E: 8,717
SR
10,866
D: 3,0
E: 7,866
VT
12,575
12,500/12,650
D: 3,0/4,0
E: 9,500/8,650
PB
12,066
D: 3,6
E: 8,466
HB
11,700
D: 4,0
E: 7,700
9
80
Elias Sandgren
Göteborgs Turnförening
7,800
D: 2,5
E: 5,300
10,258
D: 3,38
E: 6,883
10,233
D: 3,50
E: 6,733
11,975
12,000/11,950
D: 3,0/3,0
E: 9,000/8,950
10,766
D: 3,20
E: 7,566
10,450
61,482
14,192
FX
7,800
D: 2,5
E: 5,300
PH
10,258
D: 3,4
E: 6,883
SR
10,233
D: 3,5
E: 6,733
VT
11,975
12,000/11,950
D: 3,0/3,0
E: 9,000/8,950
PB
10,766
D: 3,2
E: 7,566
HB
10,450
D: 2,5
E: 7,950
10
83
Alexander Sääf Mengrelis
Halmstad Frigymnaster
8,650
D: 2,5
E: 6,150
8,616
D: 2,25
E: 6,367
9,833
D: 2,90
E: 6,933
12,150
12,050/12,250
D: 3,0/3,0
E: 9,050/9,250
10,166
D: 2,70
E: 7,466
10,800
60,215
15,459
FX
8,650
D: 2,5
E: 6,150
PH
8,616
D: 2,3
E: 6,367
SR
9,833
D: 2,9
E: 6,933
VT
12,150
12,050/12,250
D: 3,0/3,0
E: 9,050/9,250
PB
10,166
D: 2,7
E: 7,466
HB
10,800
D: 3,0
E: 7,800
11
86
Eskil Abrahamsson
Halmstad Frigymnaster
9,800
D: 3,0
E: 6,800
9,291
D: 2,28
E: 7,016
9,100
D: 2,50
E: 6,600
12,425
12,450/12,400
D: 3,0/3,0
E: 9,450/9,400
9,133
D: 2,90
E: 6,233
7,700
57,449
18,225
FX
9,800
D: 3,0
E: 6,800
PH
9,291
D: 2,3
E: 7,016
SR
9,100
D: 2,5
E: 6,600
VT
12,425
12,450/12,400
D: 3,0/3,0
E: 9,450/9,400
PB
9,133
D: 2,9
E: 6,233
HB
7,700
D: 2,0
E: 5,700
Pl
#
Namn
D
E
ND
Poäng
Gap
1
81
Hugo Houshangi, Göteborgs Turnförening

5,0

7,800


12,800

2
76
Stellan Edfeldt, GF Brommagymnasterna

4,5

8,000


12,500

0,300
2
75
Atte Furst Lindblad, KFUM Gymnastikavdelningar

4,5

8,000


12,500

0,300
4
79
Sandro Ladelfa, Motus-Salto

3,5

8,000


11,500

1,300
5
82
William Lindén, Göteborgs Turnförening

3,5

7,850


11,350

1,450
6
78
Oscar Lundberg, Motus-Salto

3,0

8,100


11,100

1,700
7
85
Nelson Hanné, Halmstad Frigymnaster

3,5

7,450


10,950

1,850
8
84
Jack Stenbäck, Halmstad Frigymnaster

3,2

7,300


10,500

2,300
9
86
Eskil Abrahamsson, Halmstad Frigymnaster

3,0

6,800


9,800

3,000
10
83
Alexander Sääf Mengrelis, Halmstad Frigymnaster

2,5

6,150


8,650

4,150
11
80
Elias Sandgren, Göteborgs Turnförening

2,5

5,300


7,800

5,000
Pl
#
Namn
D
E
ND
Poäng
Gap
1
84
Jack Stenbäck, Halmstad Frigymnaster


3,7
4,0


8,633
8,800




12,566
12,333
12,800

2
78
Oscar Lundberg, Motus-Salto


3,5
5,0


8,066
8,400




12,483
11,566
13,400

0,083
3
79
Sandro Ladelfa, Motus-Salto


3,5
4,0


8,233
9,000




12,366
11,733
13,000

0,200
4
81
Hugo Houshangi, Göteborgs Turnförening


4,2
4,3


6,600
9,133




12,091
10,800
13,383

0,475
5
75
Atte Furst Lindblad, KFUM Gymnastikavdelningar


3,5
3,7


8,333
7,600




11,541
11,833
11,250

1,025
6
82
William Lindén, Göteborgs Turnförening


3,0
3,6


6,066
9,200




10,908
9,066
12,750

1,658
7
85
Nelson Hanné, Halmstad Frigymnaster


3,7
3,8


5,900
8,400




10,875
9,600
12,150

1,691
8
76
Stellan Edfeldt, GF Brommagymnasterna


2,5
4,0


6,933
8,166




10,799
9,433
12,166

1,767
9
80
Elias Sandgren, Göteborgs Turnförening


3,7
3,1


6,766
7,000




10,258
10,466
10,050

2,308
10
86
Eskil Abrahamsson, Halmstad Frigymnaster


2,0
2,6


6,666
7,366




9,291
8,666
9,916

3,275
11
83
Alexander Sääf Mengrelis, Halmstad Frigymnaster


2,5
2,0


5,733
7,000




8,616
8,233
9,000

3,950
Pl
#
Namn
D
E
ND
Poäng
Gap
1
75
Atte Furst Lindblad, KFUM Gymnastikavdelningar

4,1

8,933


13,033

2
81
Hugo Houshangi, Göteborgs Turnförening

4,1

8,400


12,500

0,533
3
79
Sandro Ladelfa, Motus-Salto

3,5

8,966


12,466

0,567
4
78
Oscar Lundberg, Motus-Salto

3,5

8,500


12,000

1,033
5
76
Stellan Edfeldt, GF Brommagymnasterna

3,5

8,433


11,933

1,100
6
82
William Lindén, Göteborgs Turnförening

3,0

8,266


11,266

1,767
7
85
Nelson Hanné, Halmstad Frigymnaster

3,0

7,966


10,966

2,067
8
84
Jack Stenbäck, Halmstad Frigymnaster

3,0

7,866


10,866

2,167
9
80
Elias Sandgren, Göteborgs Turnförening

3,5

6,733


10,233

2,800
10
83
Alexander Sääf Mengrelis, Halmstad Frigymnaster

2,9

6,933


9,833

3,200
11
86
Eskil Abrahamsson, Halmstad Frigymnaster

2,5

6,600


9,100

3,933
Pl
#
Namn
D
E
ND
Poäng
Gap
1
85
Nelson Hanné, Halmstad Frigymnaster


3,0
4,0


9,550
9,650




13,100
12,550
13,650

2
84
Jack Stenbäck, Halmstad Frigymnaster


3,0
4,0


9,500
8,650




12,575
12,500
12,650

0,525
3
82
William Lindén, Göteborgs Turnförening


3,0
3,0


9,550
9,450




12,500
12,550
12,450

0,600
4
86
Eskil Abrahamsson, Halmstad Frigymnaster


3,0
3,0


9,450
9,400




12,425
12,450
12,400

0,675
5
75
Atte Furst Lindblad, KFUM Gymnastikavdelningar


3,0
3,0


9,500
9,150




12,325
12,500
12,150

0,775
6
76
Stellan Edfeldt, GF Brommagymnasterna


3,0
3,0


9,350
9,250




12,300
12,350
12,250

0,800
7
78
Oscar Lundberg, Motus-Salto


3,0
3,0


9,100
9,350




12,225
12,100
12,350

0,875
8
81
Hugo Houshangi, Göteborgs Turnförening


3,0
3,0


8,950
9,350




12,150
11,950
12,350

0,950
8
83
Alexander Sääf Mengrelis, Halmstad Frigymnaster


3,0
3,0


9,050
9,250




12,150
12,050
12,250

0,950
8
79
Sandro Ladelfa, Motus-Salto


3,0
3,0


9,150
9,150




12,150
12,150
12,150

0,950
11
80
Elias Sandgren, Göteborgs Turnförening


3,0
3,0


9,000
8,950




11,975
12,000
11,950

1,125
Pl
#
Namn
D
E
ND
Poäng
Gap
1
85
Nelson Hanné, Halmstad Frigymnaster

4,6

8,966


13,566

2
81
Hugo Houshangi, Göteborgs Turnförening

4,5

8,733


13,233

0,333
3
79
Sandro Ladelfa, Motus-Salto

4,5

8,200


12,700

0,866
4
76
Stellan Edfeldt, GF Brommagymnasterna

3,7

8,566


12,266

1,300
5
75
Atte Furst Lindblad, KFUM Gymnastikavdelningar

4,1

8,000


12,100

1,466
6
84
Jack Stenbäck, Halmstad Frigymnaster

3,6

8,466


12,066

1,500
6
78
Oscar Lundberg, Motus-Salto

4,1

7,966


12,066

1,500
8
82
William Lindén, Göteborgs Turnförening

3,5

8,166


11,666

1,900
9
80
Elias Sandgren, Göteborgs Turnförening

3,2

7,566


10,766

2,800
10
83
Alexander Sääf Mengrelis, Halmstad Frigymnaster

2,7

7,466


10,166

3,400
11
86
Eskil Abrahamsson, Halmstad Frigymnaster

2,9

6,233


9,133

4,433
Pl
#
Namn
D
E
ND
Poäng
Gap
1
82
William Lindén, Göteborgs Turnförening

5,0

9,000


14,000

2
79
Sandro Ladelfa, Motus-Salto

4,6

8,900


13,500

0,500
3
78
Oscar Lundberg, Motus-Salto

3,6

9,300


12,900

1,100
3
81
Hugo Houshangi, Göteborgs Turnförening

4,1

8,800


12,900

1,100
5
75
Atte Furst Lindblad, KFUM Gymnastikavdelningar

3,5

8,950


12,450

1,550
5
76
Stellan Edfeldt, GF Brommagymnasterna

3,6

8,850


12,450

1,550
7
85
Nelson Hanné, Halmstad Frigymnaster

3,1

8,850


11,950

2,050
8
84
Jack Stenbäck, Halmstad Frigymnaster

4,0

7,700


11,700

2,300
9
83
Alexander Sääf Mengrelis, Halmstad Frigymnaster

3,0

7,800


10,800

3,200
10
80
Elias Sandgren, Göteborgs Turnförening

2,5

7,950


10,450

3,550
11
86
Eskil Abrahamsson, Halmstad Frigymnaster

2,0

5,700


7,700

6,300
Pl
#
Namn
D
E
ND
Poäng
Gap

Last Update: 2024-06-14 18:06:21
SX
SM
MD
XL
XXL