Tillbaka 

Svenska Cupen 2021 Halmstad, 2021-11-26

Rikscupen tvåan Finaler Rikspokalen tvåan Finaler Rikscupen trean Finaler Rikscupen fyran Finaler Rikscupen femman Finaler Sv Cupen Finaler Rikscupen tvåan Rikscupen trean Rikscupen fyran Rikscupen femman Rikspokalen tvåan Rikspokalen trean Öppen klass Sv Cupen RiksCupen Lag Lag-SM
Rikscupen tvåan Finaler
Icke officiella resultat
Pl
#
Namn
Fristående
Bygelhäst
Ringar
Hopp
Barr
Räck
Total
Gap
1
28
Hagop Mouradian
GF Brommagymnasterna
11,850
D: 4,0
E: 7,850
12,200
D: 3,15
E: 9,050
13,400
D: 4,60
E: 8,800
12,850
12,350/13,350
D: 3,5/4,0
E: 8,850/9,350
13,350
D: 4,10
E: 9,250
12,200
75,850
FX
11,850
D: 4,0
E: 7,850
PH
12,200
D: 3,2
E: 9,050
SR
13,400
D: 4,6
E: 8,800
VT
12,850
12,350/13,350
D: 3,5/4,0
E: 8,850/9,350
PB
13,350
D: 4,1
E: 9,250
HB
12,200
D: 3,1
E: 9,100
2
32
Jakob Peschel
Hammarbygymnasterna
11,400
D: 3,5
E: 7,900
12,550
D: 3,40
E: 9,150
11,300
D: 3,50
E: 7,800
12,550
D: 3,60
E: 8,950
11,800
59,600
16,250
FX
11,400
D: 3,5
E: 7,900
PH
12,550
D: 3,4
E: 9,150
SR
11,300
D: 3,5
E: 7,800
VT
PB
12,550
D: 3,6
E: 8,950
HB
11,800
D: 3,3
E: 8,500
3
26
August Wadman
GF Brommagymnasterna
13,350
D: 4,6
E: 8,750
11,733
D: 3,10
E: 8,633
12,650
D: 3,50
E: 9,150
12,500
50,233
25,617
FX
13,350
D: 4,6
E: 8,750
PH

SR
11,733
D: 3,1
E: 8,633
VT
PB
12,650
D: 3,5
E: 9,150
HB
12,500
D: 3,1
E: 9,400
4
23
Valter Hammarström
Göteborgs Turnförening
12,600
D: 4,50
E: 8,100
11,925
12,500/11,350
D: 5,0/4,0
E: 7,500/7,350
12,850
D: 4,00
E: 8,850
11,250
48,625
27,225
FX

PH

SR
12,600
D: 4,5
E: 8,100
VT
11,925
12,500/11,350
D: 5,0/4,0
E: 7,500/7,350
PB
12,850
D: 4,0
E: 8,850
HB
11,250
D: 3,3
E: 7,950
5
21
Noel Johansson
Göteborgs Turnförening
11,566
D: 3,50
E: 8,066
14,025
14,550/13,500
D: 5,0/4,0
E: 9,550/9,500
12,400
37,991
37,859
FX

PH

SR
11,566
D: 3,5
E: 8,066
VT
14,025
14,550/13,500
D: 5,0/4,0
E: 9,550/9,500
PB

HB
12,400
D: 3,5
E: 8,900
6
33
Pelle Petersson
Hammarbygymnasterna
11,800
D: 3,5
E: 8,300
12,216
D: 3,10
E: 9,117
13,750
13,900/13,600
D: 5,0/4,0
E: 8,900/9,600
37,766
38,084
FX
11,800
D: 3,5
E: 8,300
PH
12,216
D: 3,1
E: 9,117
SR

VT
13,750
13,900/13,600
D: 5,0/4,0
E: 8,900/9,600
PB

HB

7
17
Erik Lindenberg
Göteborgs Turnförening
11,900
D: 3,5
E: 8,400
11,333
D: 3,60
E: 7,733
13,950
14,250/13,650
D: 5,0/4,0
E: 9,250/9,650
37,183
38,667
FX
11,900
D: 3,5
E: 8,400
PH

SR
11,333
D: 3,6
E: 7,733
VT
13,950
14,250/13,650
D: 5,0/4,0
E: 9,250/9,650
PB

HB

8
29
Jack Sjölinder
GF Brommagymnasterna
12,000
D: 3,10
E: 8,900
12,033
D: 4,10
E: 7,933
12,700
D: 3,60
E: 9,100
36,733
39,117
FX

PH
12,000
D: 3,1
E: 8,900
SR
12,033
D: 4,1
E: 7,933
VT
PB
12,700
D: 3,6
E: 9,100
HB

9
11
James Hanné
Halmstad Frigymnaster
13,725
14,050/13,400
D: 5,0/4,0
E: 9,050/9,400
12,600
26,325
49,525
FX

PH

SR

VT
13,725
14,050/13,400
D: 5,0/4,0
E: 9,050/9,400
PB

HB
12,600
D: 3,6
E: 9,000
10
8
Ebbe Hjersman
Halmstad Frigymnaster
12,116
D: 3,35
E: 8,767
12,250
D: 3,10
E: 9,150
24,366
51,484
FX

PH
12,116
D: 3,4
E: 8,767
SR

VT
PB
12,250
D: 3,1
E: 9,150
HB

11
25
Alexander Mouradian
GF Brommagymnasterna
10,633
D: 3,10
E: 7,533
12,600
D: 3,60
E: 9,000
23,233
52,617
FX

PH

SR
10,633
D: 3,1
E: 7,533
VT
PB
12,600
D: 3,6
E: 9,000
HB

12
31
Gabriel Gillberg
Hammarbygymnasterna
11,250
D: 3,0
E: 8,250
11,516
D: 3,10
E: 8,417
22,766
53,084
FX
11,250
D: 3,0
E: 8,250
PH
11,516
D: 3,1
E: 8,417
SR

VT
PB

HB

13
1
Frans Bergkvist
Motus-Salto
11,550
D: 3,50
E: 8,050
10,950
22,500
53,350
FX

PH

SR

VT
PB
11,550
D: 3,5
E: 8,050
HB
10,950
D: 3,1
E: 7,850
14
16
Elton Dahlin
Göteborgs Turnförening
13,900
14,600/13,200
D: 5,0/4,0
E: 9,600/9,200
13,900
61,950
FX

PH

SR

VT
13,900
14,600/13,200
D: 5,0/4,0
E: 9,600/9,200
PB

HB

15
20
Leon Knezevic Brandt
Göteborgs Turnförening
13,275
13,000/13,550
D: 5,0/4,0
E: 8,000/9,550
13,275
62,575
FX

PH

SR

VT
13,275
13,000/13,550
D: 5,0/4,0
E: 8,000/9,550
PB

HB

16
14
Oliver Svensson
Halmstad Frigymnaster
12,400
D: 4,1
E: 8,300
12,400
63,450
FX
12,400
D: 4,1
E: 8,300
PH

SR

VT
PB

HB

17
12
Levi Hullegård
Halmstad Frigymnaster
12,183
D: 3,10
E: 9,083
12,183
63,667
FX

PH
12,183
D: 3,1
E: 9,083
SR

VT
PB

HB

18
27
Caden Keller
GF Brommagymnasterna
12,166
D: 3,10
E: 9,067
12,166
63,684
FX

PH
12,166
D: 3,1
E: 9,067
SR

VT
PB

HB

19
2
Liam Dahlberg
Motus-Salto
11,450
11,450
64,400
FX

PH

SR

VT
PB

HB
11,450
D: 3,0
E: 8,450
19
6
Albert Jursic Wanninger
Halmstad Frigymnaster
11,450
D: 3,5
E: 7,950
11,450
64,400
FX
11,450
D: 3,5
E: 7,950
PH

SR

VT
PB

HB

21
18
Hugo Johansson
Göteborgs Turnförening
FX

PH

SR

VT
PB

HB

21
30
Valter Toverud
GF Brommagymnasterna
FX

PH

SR

VT
PB

HB

21
130
Nils Nöjd
Halmstad Frigymnaster
FX

PH

SR

VT
PB

HB

21
7
Aston Byhmer
Halmstad Frigymnaster
FX

PH

SR

VT
PB

HB

21
9
Edvin Björs
Halmstad Frigymnaster
FX

PH

SR

VT
PB

HB

21
4
Tee Jay Bengtsson
Motus-Salto
FX

PH

SR

VT
PB

HB

21
3
Samuel Olsson Borggren
Motus-Salto
FX

PH

SR

VT
PB

HB

21
22
Tilo Drougge
Göteborgs Turnförening
FX

PH

SR

VT
PB

HB

21
15
Adrian Lauenstein
Göteborgs Turnförening
FX

PH

SR

VT
PB

HB

Pl
#
Namn
D
E
ND
Poäng
Gap
1
26
August Wadman, GF Brommagymnasterna

4,6

8,750

Q
13,350

2
14
Oliver Svensson, Halmstad Frigymnaster

4,1

8,300

Q
12,400

0,950
3
17
Erik Lindenberg, Göteborgs Turnförening

3,5

8,400

Q
11,900

1,450
4
28
Hagop Mouradian, GF Brommagymnasterna

4,0

7,850

Q
11,850

1,500
5
33
Pelle Petersson, Hammarbygymnasterna

3,5

8,300

Q
11,800

1,550
6
6
Albert Jursic Wanninger, Halmstad Frigymnaster

3,5

7,950

Q
11,450

1,900
7
32
Jakob Peschel, Hammarbygymnasterna

3,5

7,900

Q
11,400

1,950
8
31
Gabriel Gillberg, Hammarbygymnasterna

3,0

8,250

Q
11,250

2,100
9
12
Levi Hullegård, Halmstad Frigymnaster



q

9
1
Frans Bergkvist, Motus-Salto



q

Pl
#
Namn
D
E
ND
Poäng
Gap
1
32
Jakob Peschel, Hammarbygymnasterna


3,7
3,1


8,900
9,400



Q
12,550
12,600
12,500

2
33
Pelle Petersson, Hammarbygymnasterna


3,2
3,0


9,100
9,133



Q
12,216
12,300
12,133

0,334
3
28
Hagop Mouradian, GF Brommagymnasterna


3,2
3,1


9,000
9,100



Q
12,200
12,200
12,200

0,350
4
12
Levi Hullegård, Halmstad Frigymnaster


3,2
3,0


8,866
9,300



Q
12,183
12,066
12,300

0,367
5
27
Caden Keller, GF Brommagymnasterna


3,2
3,0


8,700
9,433



Q
12,166
11,900
12,433

0,384
6
8
Ebbe Hjersman, Halmstad Frigymnaster


3,7
3,0


8,300
9,233



Q
12,116
12,000
12,233

0,434
7
29
Jack Sjölinder, GF Brommagymnasterna


3,2
3,0


8,800
9,000



Q
12,000
12,000
12,000

0,550
8
31
Gabriel Gillberg, Hammarbygymnasterna


3,2
3,0


8,500
8,333



Q
11,516
11,700
11,333

1,034
9
1
Frans Bergkvist, Motus-Salto









q

9
17
Erik Lindenberg, Göteborgs Turnförening









q

Pl
#
Namn
D
E
ND
Poäng
Gap
1
28
Hagop Mouradian, GF Brommagymnasterna

4,6

8,800

Q
13,400

2
23
Valter Hammarström, Göteborgs Turnförening

4,5

8,100

Q
12,600

0,800
3
29
Jack Sjölinder, GF Brommagymnasterna

4,1

7,933

Q
12,033

1,367
4
26
August Wadman, GF Brommagymnasterna

3,1

8,633

Q
11,733

1,667
5
21
Noel Johansson, Göteborgs Turnförening

3,5

8,066

Q
11,566

1,834
6
17
Erik Lindenberg, Göteborgs Turnförening

3,6

7,733

Q
11,333

2,067
7
32
Jakob Peschel, Hammarbygymnasterna

3,5

7,800

Q
11,300

2,100
8
25
Alexander Mouradian, GF Brommagymnasterna

3,1

7,533

Q
10,633

2,767
9
30
Valter Toverud, GF Brommagymnasterna



q

9
7
Aston Byhmer, Halmstad Frigymnaster



q

Pl
#
Namn
D
E
ND
Poäng
Gap
1
21
Noel Johansson, Göteborgs Turnförening


5,0
4,0


9,550
9,500



Q
14,025
14,550
13,500

2
17
Erik Lindenberg, Göteborgs Turnförening


5,0
4,0


9,250
9,650



Q
13,950
14,250
13,650

0,075
3
16
Elton Dahlin, Göteborgs Turnförening


5,0
4,0


9,600
9,200



Q
13,900
14,600
13,200

0,125
4
33
Pelle Petersson, Hammarbygymnasterna


5,0
4,0


8,900
9,600



Q
13,750
13,900
13,600

0,275
5
11
James Hanné, Halmstad Frigymnaster


5,0
4,0


9,050
9,400



Q
13,725
14,050
13,400

0,300
6
20
Leon Knezevic Brandt, Göteborgs Turnförening


5,0
4,0


8,000
9,550



Q
13,275
13,000
13,550

0,750
7
28
Hagop Mouradian, GF Brommagymnasterna


3,5
4,0


8,850
9,350



Q
12,850
12,350
13,350

1,175
8
23
Valter Hammarström, Göteborgs Turnförening


5,0
4,0


7,500
7,350



Q
11,925
12,500
11,350

2,100
9
31
Gabriel Gillberg, Hammarbygymnasterna









q

9
32
Jakob Peschel, Hammarbygymnasterna









q

Pl
#
Namn
D
E
ND
Poäng
Gap
1
28
Hagop Mouradian, GF Brommagymnasterna

4,1

9,250

Q
13,350

2
23
Valter Hammarström, Göteborgs Turnförening

4,0

8,850

Q
12,850

0,500
3
29
Jack Sjölinder, GF Brommagymnasterna

3,6

9,100

Q
12,700

0,650
4
26
August Wadman, GF Brommagymnasterna

3,5

9,150

Q
12,650

0,700
5
25
Alexander Mouradian, GF Brommagymnasterna

3,6

9,000

Q
12,600

0,750
6
32
Jakob Peschel, Hammarbygymnasterna

3,6

8,950

Q
12,550

0,800
7
8
Ebbe Hjersman, Halmstad Frigymnaster

3,1

9,150

Q
12,250

1,100
8
1
Frans Bergkvist, Motus-Salto

3,5

8,050

Q
11,550

1,800
9
4
Tee Jay Bengtsson, Motus-Salto



q

9
12
Levi Hullegård, Halmstad Frigymnaster



q

Pl
#
Namn
D
E
ND
Poäng
Gap
1
11
James Hanné, Halmstad Frigymnaster

3,6

9,000

Q
12,600

2
26
August Wadman, GF Brommagymnasterna

3,1

9,400

Q
12,500

0,100
3
21
Noel Johansson, Göteborgs Turnförening

3,5

8,900

Q
12,400

0,200
4
28
Hagop Mouradian, GF Brommagymnasterna

3,1

9,100

Q
12,200

0,400
5
32
Jakob Peschel, Hammarbygymnasterna

3,3

8,500

Q
11,800

0,800
6
2
Liam Dahlberg, Motus-Salto

3,0

8,450

Q
11,450

1,150
7
23
Valter Hammarström, Göteborgs Turnförening

3,3

7,950

Q
11,250

1,350
8
1
Frans Bergkvist, Motus-Salto

3,1

7,850

Q
10,950

1,650
9
16
Elton Dahlin, Göteborgs Turnförening



q

9
27
Caden Keller, GF Brommagymnasterna



q

Pl
#
Namn
D
E
ND
Poäng
Gap

Last Update: 2024-06-20 01:22:03
SX
SM
MD
XL
XXL