Tillbaka 

Svenska Cupen 2021 Halmstad, 2021-11-26

Rikscupen tvåan Finaler Rikspokalen tvåan Finaler Rikscupen trean Finaler Rikscupen fyran Finaler Rikscupen femman Finaler Sv Cupen Finaler Rikscupen tvåan Rikscupen trean Rikscupen fyran Rikscupen femman Rikspokalen tvåan Rikspokalen trean Öppen klass Sv Cupen RiksCupen Lag Lag-SM
Sv Cupen Finaler
Icke officiella resultat
Pl
#
Namn
Fristående
Bygelhäst
Ringar
Hopp
Barr
Räck
Total
Gap
1
105
Olof Antti
Lulegymnasterna
11,000
D: 3,9
E: 7,100
9,400
D: 3,20
E: 6,200
11,800
D: 3,40
E: 8,400
13,400
13,400/12,500
D: 4,0/2,8
E: 9,400/9,700
11,050
56,650
FX
11,000
D: 3,9
E: 7,100
PH
9,400
D: 3,2
E: 6,200
SR
11,800
D: 3,4
E: 8,400
VT
13,400
13,400/12,500
D: 4,0/2,8
E: 9,400/9,700
PB

HB
11,050
D: 2,6
E: 8,450
2
113
Kim Wanström
Hammarbygymnasterna
14,100
D: 5,9
E: 8,500
ND: 0,30
13,000
D: 4,60
E: 8,400
11,300
D: 4,10
E: 7,200
12,950
51,350
5,300
FX
14,100
D: 5,9
E: 8,500
ND: 0,30
PH

SR
13,000
D: 4,6
E: 8,400
VT
PB
11,300
D: 4,1
E: 7,200
HB
12,950
D: 4,2
E: 8,750
3
126
Jacob Söderqvist
KFUM Gymnastikavdelningar
12,800
D: 4,4
E: 8,400
11,250
D: 4,40
E: 6,850
13,500
13,500/12,300
D: 4,8/2,8
E: 8,700/9,500
11,850
D: 3,20
E: 8,650
49,400
7,250
FX
12,800
D: 4,4
E: 8,400
PH
11,250
D: 4,4
E: 6,850
SR

VT
13,500
13,500/12,300
D: 4,8/2,8
E: 8,700/9,500
PB
11,850
D: 3,2
E: 8,650
HB

4
123
Vilgot Hyll
Halmstad Frigymnaster
13,000
D: 4,4
E: 8,600
9,500
D: 3,50
E: 6,000
14,200
14,200/12,700
D: 4,8/3,2
E: 9,400/9,500
11,400
48,100
8,550
FX
13,000
D: 4,4
E: 8,600
PH
9,500
D: 3,5
E: 6,000
SR

VT
14,200
14,200/12,700
D: 4,8/3,2
E: 9,400/9,500
PB

HB
11,400
D: 2,9
E: 8,500
5
110
Karl Idesjö
Hammarbygymnasterna
13,750
D: 4,70
E: 9,050
13,350
D: 5,80
E: 7,550
13,250
40,350
16,300
FX

PH

SR
13,750
D: 4,7
E: 9,050
VT
PB
13,350
D: 5,8
E: 7,550
HB
13,250
D: 4,9
E: 8,350
6
120
William Hyll
Halmstad Frigymnaster
13,800
D: 4,7
E: 9,100
10,850
D: 4,00
E: 6,850
13,700
13,700/12,000
D: 4,4/2,8
E: 9,300/9,200
38,350
18,300
FX
13,800
D: 4,7
E: 9,100
PH
10,850
D: 4,0
E: 6,850
SR

VT
13,700
13,700/12,000
D: 4,4/2,8
E: 9,300/9,200
PB

HB

7
112
Lukas Houser
Hammarbygymnasterna
11,650
D: 3,80
E: 7,850
13,700
13,700/13,500
D: 4,4/4,0
E: 9,300/9,500
12,350
D: 3,60
E: 8,750
37,700
18,950
FX

PH

SR
11,650
D: 3,8
E: 7,850
VT
13,700
13,700/13,500
D: 4,4/4,0
E: 9,300/9,500
PB
12,350
D: 3,6
E: 8,750
HB

8
101
Jonathan Smith
Alingsås Göteborg
11,200
D: 3,80
E: 7,700
ND: 0,30
12,550
D: 3,00
E: 9,550
12,100
35,850
20,800
FX

PH

SR
11,200
D: 3,8
E: 7,700
ND: 0,30
VT
PB
12,550
D: 3,0
E: 9,550
HB
12,100
D: 3,3
E: 8,800
9
108
Oliver Lewandowski
Hammarbygymnasterna
13,500
D: 4,3
E: 9,200
9,500
D: 3,50
E: 6,000
11,800
34,800
21,850
FX
13,500
D: 4,3
E: 9,200
PH
9,500
D: 3,5
E: 6,000
SR

VT
PB

HB
11,800
D: 3,1
E: 8,700
10
111
William Sundell
Hammarbygymnasterna
12,950
D: 5,20
E: 7,750
11,450
D: 2,70
E: 8,750
24,400
32,250
FX

PH
12,950
D: 5,2
E: 7,750
SR

VT
PB
11,450
D: 2,7
E: 8,750
HB

11
107
Lukas Norin
Hammarbygymnasterna
12,000
D: 3,8
E: 8,200
11,850
23,850
32,800
FX
12,000
D: 3,8
E: 8,200
PH

SR

VT
PB

HB
11,850
D: 3,3
E: 8,550
12
114
Mattias Larsson
Hammarbygymnasterna
9,550
D: 4,20
E: 5,350
11,600
D: 3,70
E: 7,900
21,150
35,500
FX

PH
9,550
D: 4,2
E: 5,350
SR
11,600
D: 3,7
E: 7,900
VT
PB

HB

13
104
Christopher Juhlin
Alingsås Göteborg
10,200
D: 4,0
E: 6,200
10,200
D: 3,50
E: 6,700
20,400
36,250
FX
10,200
D: 4,0
E: 6,200
PH

SR
10,200
D: 3,5
E: 6,700
VT
PB

HB

14
127
Luis-il Sung Melander
Motus-Salto
14,150
D: 5,10
E: 9,050
14,150
42,500
FX

PH

SR
14,150
D: 5,1
E: 9,050
VT
PB

HB

15
109
Adam Björs
Hammarbygymnasterna
11,250
D: 3,00
E: 8,250
11,250
45,400
FX

PH

SR

VT
PB
11,250
D: 3,0
E: 8,250
HB

16
106
Hugo Woxblom
Hammarbygymnasterna
11,150
D: 2,90
E: 8,250
11,150
45,500
FX

PH
11,150
D: 2,9
E: 8,250
SR

VT
PB

HB

17
102
Johan Rosendahl
Lulegymnasterna
11,100
D: 2,40
E: 8,700
11,100
45,550
FX

PH

SR

VT
PB
11,100
D: 2,4
E: 8,700
HB

18
118
Marcus Göransson
Alingsås Göteborg
56,650
FX

PH

SR

VT
PB

HB

18
121
Nils Bengtsson
Halmstad Frigymnaster
56,650
FX

PH

SR

VT
PB

HB

Pl
#
Namn
D
E
ND
Poäng
Gap
1
113
Kim Wanström, Hammarbygymnasterna

5,9

8,500

0,3
Q
14,100

2
120
William Hyll, Halmstad Frigymnaster

4,7

9,100

Q
13,800

0,300
3
108
Oliver Lewandowski, Hammarbygymnasterna

4,3

9,200

Q
13,500

0,600
4
123
Vilgot Hyll, Halmstad Frigymnaster

4,4

8,600

Q
13,000

1,100
5
126
Jacob Söderqvist, KFUM Gymnastikavdelningar

4,4

8,400

Q
12,800

1,300
6
107
Lukas Norin, Hammarbygymnasterna

3,8

8,200

Q
12,000

2,100
7
105
Olof Antti, Lulegymnasterna

3,9

7,100

Q
11,000

3,100
8
104
Christopher Juhlin, Alingsås Göteborg

4,0

6,200

Q
10,200

3,900
9
118
Marcus Göransson, Alingsås Göteborg



q

14,100
Pl
#
Namn
D
E
ND
Poäng
Gap
1
111
William Sundell, Hammarbygymnasterna

5,2

7,750

Q
12,950

2
126
Jacob Söderqvist, KFUM Gymnastikavdelningar

4,4

6,850

Q
11,250

1,700
3
106
Hugo Woxblom, Hammarbygymnasterna

2,9

8,250

Q
11,150

1,800
4
120
William Hyll, Halmstad Frigymnaster

4,0

6,850

Q
10,850

2,100
5
114
Mattias Larsson, Hammarbygymnasterna

4,2

5,350

Q
9,550

3,400
6
123
Vilgot Hyll, Halmstad Frigymnaster

3,5

6,000

Q
9,500

3,450
6
108
Oliver Lewandowski, Hammarbygymnasterna

3,5

6,000

Q
9,500

3,450
8
105
Olof Antti, Lulegymnasterna

3,2

6,200

Q
9,400

3,550
9
127
Luis-il Sung Melander, Motus-Salto



q

12,950
9
109
Adam Björs, Hammarbygymnasterna



q

12,950
Pl
#
Namn
D
E
ND
Poäng
Gap
1
127
Luis-il Sung Melander, Motus-Salto

5,1

9,050

Q
14,150

2
110
Karl Idesjö, Hammarbygymnasterna

4,7

9,050

Q
13,750

0,400
3
113
Kim Wanström, Hammarbygymnasterna

4,6

8,400

Q
13,000

1,150
4
105
Olof Antti, Lulegymnasterna

3,4

8,400

Q
11,800

2,350
5
112
Lukas Houser, Hammarbygymnasterna

3,8

7,850

Q
11,650

2,500
6
114
Mattias Larsson, Hammarbygymnasterna

3,7

7,900

Q
11,600

2,550
7
101
Jonathan Smith, Alingsås Göteborg

3,8

7,700

0,3
Q
11,200

2,950
8
104
Christopher Juhlin, Alingsås Göteborg

3,5

6,700

Q
10,200

3,950
9
107
Lukas Norin, Hammarbygymnasterna



q

14,150
Pl
#
Namn
D
E
ND
Poäng
Gap
1
112
Lukas Houser, Hammarbygymnasterna


4,4
4,0


9,300
9,500



Q
13,600
13,700
13,500

2
123
Vilgot Hyll, Halmstad Frigymnaster


4,8
3,2


9,400
9,500



Q
13,450
14,200
12,700

0,150
3
105
Olof Antti, Lulegymnasterna


4,0
2,8


9,400
9,700



Q
12,950
13,400
12,500

0,650
4
126
Jacob Söderqvist, KFUM Gymnastikavdelningar


4,8
2,8


8,700
9,500



Q
12,900
13,500
12,300

0,700
5
120
William Hyll, Halmstad Frigymnaster


4,4
2,8


9,300
9,200



Q
12,850
13,700
12,000

0,750
6
104
Christopher Juhlin, Alingsås Göteborg









q

13,600
6
118
Marcus Göransson, Alingsås Göteborg









q

13,600
Pl
#
Namn
D
E
ND
Poäng
Gap
1
110
Karl Idesjö, Hammarbygymnasterna

5,8

7,550

Q
13,350

2
101
Jonathan Smith, Alingsås Göteborg

3,0

9,550

Q
12,550

0,800
3
112
Lukas Houser, Hammarbygymnasterna

3,6

8,750

Q
12,350

1,000
4
126
Jacob Söderqvist, KFUM Gymnastikavdelningar

3,2

8,650

Q
11,850

1,500
5
111
William Sundell, Hammarbygymnasterna

2,7

8,750

Q
11,450

1,900
6
113
Kim Wanström, Hammarbygymnasterna

4,1

7,200

Q
11,300

2,050
7
109
Adam Björs, Hammarbygymnasterna

3,0

8,250

Q
11,250

2,100
8
102
Johan Rosendahl, Lulegymnasterna

2,4

8,700

Q
11,100

2,250
9
123
Vilgot Hyll, Halmstad Frigymnaster



q

13,350
9
104
Christopher Juhlin, Alingsås Göteborg



q

13,350
Pl
#
Namn
D
E
ND
Poäng
Gap
1
110
Karl Idesjö, Hammarbygymnasterna

4,9

8,350

Q
13,250

2
113
Kim Wanström, Hammarbygymnasterna

4,2

8,750

Q
12,950

0,300
3
101
Jonathan Smith, Alingsås Göteborg

3,3

8,800

Q
12,100

1,150
4
107
Lukas Norin, Hammarbygymnasterna

3,3

8,550

Q
11,850

1,400
5
108
Oliver Lewandowski, Hammarbygymnasterna

3,1

8,700

Q
11,800

1,450
6
123
Vilgot Hyll, Halmstad Frigymnaster

2,9

8,500

Q
11,400

1,850
7
105
Olof Antti, Lulegymnasterna

2,6

8,450

Q
11,050

2,200
8
126
Jacob Söderqvist, KFUM Gymnastikavdelningar



Q

13,250
Pl
#
Namn
D
E
ND
Poäng
Gap

Last Update: 2024-04-16 18:21:19
SX
SM
MD
XL
XXL