Tillbaka 

UGP-Cupen 2023 Uddevalla, 2023-11-25

Regionspokalen Rikspokalen Steg 7 Steg 8
Rikspokalen
Icke officiella resultat
Pl
#
Namn
Hopp
Barr
Bom
Fristående
Total
Gap
1
17
Stella Wahlberg
Alingsås IF Gymnastik
11,500
11,500/11,400
D: 3,4/2,4
E: 8,100/9,000
9,200
D: 1,60
E: 7,600
12,500
D: 4,60
E: 7,900
12,600
D: 5,00
E: 7,600
45,800
VT
11,500
11,500/11,400
D: 3,4/2,4
E: 8,100/9,000
UB
9,200
D: 1,6
E: 7,600
BB
12,500
D: 4,6
E: 7,900
FX
12,600
D: 5,0
E: 7,600
2
19
Amanda Melander
Alingsås IF Gymnastik
11,000
11,000/10,700
D: 2,4/1,6
E: 8,600/9,100
10,900
D: 3,30
E: 7,600
11,800
D: 4,60
E: 7,200
11,900
D: 4,50
E: 7,400
45,600
0,200
VT
11,000
11,000/10,700
D: 2,4/1,6
E: 8,600/9,100
UB
10,900
D: 3,3
E: 7,600
BB
11,800
D: 4,6
E: 7,200
FX
11,900
D: 4,5
E: 7,400
3
1
Viktoria Volkova
GF Unik
11,000
11,000/10,400
D: 2,0/1,6
E: 9,000/8,800
10,400
D: 3,00
E: 7,400
11,000
D: 5,60
E: 5,400
12,400
D: 5,00
E: 7,400
44,800
1,000
VT
11,000
11,000/10,400
D: 2,0/1,6
E: 9,000/8,800
UB
10,400
D: 3,0
E: 7,400
BB
11,000
D: 5,6
E: 5,400
FX
12,400
D: 5,0
E: 7,400
4
15
Ella Tollmén
Tidaholm GS
11,400
11,400/-
D: 2,4/-
E: 9,000/-
9,100
D: 2,10
E: 7,000
11,100
D: 4,70
E: 6,400
10,600
D: 3,90
E: 6,700
42,200
3,600
VT
11,400
11,400/-
D: 2,4/-
E: 9,000/-
UB
9,100
D: 2,1
E: 7,000
BB
11,100
D: 4,7
E: 6,400
FX
10,600
D: 3,9
E: 6,700
5
9
Meja Spårell
Tölö Gymnastikförening
10,700
10,700/10,900
D: 2,0/1,6
E: 8,700/9,300
9,600
D: 2,30
E: 7,300
10,900
D: 3,60
E: 7,300
10,700
D: 4,00
E: 6,700
41,900
3,900
VT
10,700
10,700/10,900
D: 2,0/1,6
E: 8,700/9,300
UB
9,600
D: 2,3
E: 7,300
BB
10,900
D: 3,6
E: 7,300
FX
10,700
D: 4,0
E: 6,700
6
13
Stina Karvonen
Vänersborgs gymnastikförening
11,200
11,200/10,700
D: 2,4/1,6
E: 8,800/9,100
8,700
D: 2,10
E: 6,600
9,800
D: 5,00
E: 4,800
11,900
D: 5,00
E: 6,900
41,600
4,200
VT
11,200
11,200/10,700
D: 2,4/1,6
E: 8,800/9,100
UB
8,700
D: 2,1
E: 6,600
BB
9,800
D: 5,0
E: 4,800
FX
11,900
D: 5,0
E: 6,900
7
3
Elvira Lennartsson Thorén
Göteborgs Turnförening
11,100
11,100/9,800
D: 2,4/1,6
E: 8,700/8,200
6,600
D: 1,60
E: 7,000
ND: 2,00
11,200
D: 3,40
E: 7,800
11,500
D: 4,10
E: 7,400
40,400
5,400
VT
11,100
11,100/9,800
D: 2,4/1,6
E: 8,700/8,200
UB
6,600
D: 1,6
E: 7,000
ND: 2,00
BB
11,200
D: 3,4
E: 7,800
FX
11,500
D: 4,1
E: 7,400
7
14
Ella Nordlund
Tidaholm GS
10,600
10,600/10,800
D: 3,2/1,6
E: 7,400/9,200
9,200
D: 2,80
E: 6,400
10,000
D: 3,30
E: 6,700
10,600
D: 3,80
E: 6,800
40,400
5,400
VT
10,600
10,600/10,800
D: 3,2/1,6
E: 7,400/9,200
UB
9,200
D: 2,8
E: 6,400
BB
10,000
D: 3,3
E: 6,700
FX
10,600
D: 3,8
E: 6,800
9
18
Tyra Blomqvist
Alingsås IF Gymnastik
11,100
11,100/-
D: 2,4/-
E: 8,700/-
8,500
D: 2,30
E: 6,200
11,200
D: 4,30
E: 6,900
9,100
D: 3,90
E: 5,200
39,900
5,900
VT
11,100
11,100/-
D: 2,4/-
E: 8,700/-
UB
8,500
D: 2,3
E: 6,200
BB
11,200
D: 4,3
E: 6,900
FX
9,100
D: 3,9
E: 5,200
10
16
Soli Hellman
Alingsås IF Gymnastik
9,800
9,800/10,800
D: 1,6/1,6
E: 8,200/9,200
6,100
D: 2,30
E: 3,800
11,000
D: 3,80
E: 7,200
12,700
D: 5,20
E: 7,500
39,600
6,200
VT
9,800
9,800/10,800
D: 1,6/1,6
E: 8,200/9,200
UB
6,100
D: 2,3
E: 3,800
BB
11,000
D: 3,8
E: 7,200
FX
12,700
D: 5,2
E: 7,500
10
6
Juli Junholt
Göteborgs Turnförening
11,200
11,200/10,300
D: 2,4/1,6
E: 8,800/8,700
6,500
D: 1,90
E: 6,600
ND: 2,00
10,200
D: 4,10
E: 6,100
11,700
D: 3,90
E: 7,800
39,600
6,200
VT
11,200
11,200/10,300
D: 2,4/1,6
E: 8,800/8,700
UB
6,500
D: 1,9
E: 6,600
ND: 2,00
BB
10,200
D: 4,1
E: 6,100
FX
11,700
D: 3,9
E: 7,800
12
11
Astrid Lagerlöf
Vänersborgs gymnastikförening
11,200
11,200/10,700
D: 2,4/1,6
E: 8,800/9,100
8,000
D: 2,50
E: 5,500
7,800
D: 3,70
E: 4,100
11,000
D: 4,60
E: 6,400
38,000
7,800
VT
11,200
11,200/10,700
D: 2,4/1,6
E: 8,800/9,100
UB
8,000
D: 2,5
E: 5,500
BB
7,800
D: 3,7
E: 4,100
FX
11,000
D: 4,6
E: 6,400
13
5
Josefin Quirbach
Göteborgs Turnförening
11,300
11,300/10,800
D: 2,4/1,6
E: 8,900/9,200
5,400
D: 1,40
E: 6,000
ND: 2,00
9,900
D: 3,50
E: 6,400
10,700
D: 4,00
E: 6,700
37,300
8,500
VT
11,300
11,300/10,800
D: 2,4/1,6
E: 8,900/9,200
UB
5,400
D: 1,4
E: 6,000
ND: 2,00
BB
9,900
D: 3,5
E: 6,400
FX
10,700
D: 4,0
E: 6,700
14
12
Maja Solefors
Vänersborgs gymnastikförening
11,200
11,200/10,000
D: 2,4/1,6
E: 8,800/8,400
6,700
D: 1,80
E: 4,900
8,400
D: 3,30
E: 5,100
10,700
D: 4,10
E: 6,600
37,000
8,800
VT
11,200
11,200/10,000
D: 2,4/1,6
E: 8,800/8,400
UB
6,700
D: 1,8
E: 4,900
BB
8,400
D: 3,3
E: 5,100
FX
10,700
D: 4,1
E: 6,600
15
4
Ida Welén
Göteborgs Turnförening
10,600
10,600/10,300
D: 2,4/1,6
E: 8,200/8,700
4,800
D: 1,40
E: 5,400
ND: 2,00
10,200
D: 3,90
E: 6,300
9,600
D: 4,20
E: 5,400
35,200
10,600
VT
10,600
10,600/10,300
D: 2,4/1,6
E: 8,200/8,700
UB
4,800
D: 1,4
E: 5,400
ND: 2,00
BB
10,200
D: 3,9
E: 6,300
FX
9,600
D: 4,2
E: 5,400
16
10
Josefin Söderberg
Uddevalla Gymnastik och Parkour
10,900
D: 4,30
E: 6,600
12,800
D: 5,00
E: 7,800
23,700
22,100
VT
UB

BB
10,900
D: 4,3
E: 6,600
FX
12,800
D: 5,0
E: 7,800
17
20
Evelina Stjerna
Tidaholm GS
10,700
D: 2,80
E: 7,900
12,500
D: 4,30
E: 8,200
23,200
22,600
VT
UB
10,700
D: 2,8
E: 7,900
BB
12,500
D: 4,3
E: 8,200
FX

18
8
Hilda Berntsson
Tölö Gymnastikförening
8,200
D: 3,10
E: 5,100
9,400
D: 2,70
E: 6,700
17,600
28,200
VT
UB

BB
8,200
D: 3,1
E: 5,100
FX
9,400
D: 2,7
E: 6,700
19
2
Celia Blomqvist
Göteborgs Turnförening
8,700
D: 2,50
E: 6,200
4,600
D: 2,10
E: 7,500
ND: 5,00
13,300
32,500
VT
UB
8,700
D: 2,5
E: 6,200
BB
4,600
D: 2,1
E: 7,500
ND: 5,00
FX

Pl
#
Namn
D
E
ND
Poäng
Gap
1
17
Stella Wahlberg, Alingsås IF Gymnastik


3,4
2,4


8,100
9,000




11,450
11,500
11,400

2
5
Josefin Quirbach, Göteborgs Turnförening


2,4
1,6


8,900
9,200




11,050
11,300
10,800

0,400
3
13
Stina Karvonen, Vänersborgs gymnastikförening


2,4
1,6


8,800
9,100




10,950
11,200
10,700

0,500
3
11
Astrid Lagerlöf, Vänersborgs gymnastikförening


2,4
1,6


8,800
9,100




10,950
11,200
10,700

0,500
5
19
Amanda Melander, Alingsås IF Gymnastik


2,4
1,6


8,600
9,100




10,850
11,000
10,700

0,600
6
9
Meja Spårell, Tölö Gymnastikförening


2,0
1,6


8,700
9,300




10,800
10,700
10,900

0,650
7
6
Juli Junholt, Göteborgs Turnförening


2,4
1,6


8,800
8,700




10,750
11,200
10,300

0,700
8
1
Viktoria Volkova, GF Unik


2,0
1,6


9,000
8,800




10,700
11,000
10,400

0,750
8
14
Ella Nordlund, Tidaholm GS


3,2
1,6


7,400
9,200




10,700
10,600
10,800

0,750
10
12
Maja Solefors, Vänersborgs gymnastikförening


2,4
1,6


8,800
8,400




10,600
11,200
10,000

0,850
11
3
Elvira Lennartsson Thorén, Göteborgs Turnförening


2,4
1,6


8,700
8,200




10,450
11,100
9,800

1,000
11
4
Ida Welén, Göteborgs Turnförening


2,4
1,6


8,200
8,700




10,450
10,600
10,300

1,000
13
16
Soli Hellman, Alingsås IF Gymnastik


1,6
1,6


8,200
9,200




10,300
9,800
10,800

1,150
14
15
Ella Tollmén, Tidaholm GS


2,4


9,000




5,700
11,400

5,750
15
18
Tyra Blomqvist, Alingsås IF Gymnastik


2,4


8,700




5,550
11,100

5,900
16
2
Celia Blomqvist, Göteborgs Turnförening










16
8
Hilda Berntsson, Tölö Gymnastikförening










Pl
#
Namn
D
E
ND
Poäng
Gap
1
19
Amanda Melander, Alingsås IF Gymnastik

3,3

7,600


10,900

2
20
Evelina Stjerna, Tidaholm GS

2,8

7,900


10,700

0,200
3
1
Viktoria Volkova, GF Unik

3,0

7,400


10,400

0,500
4
9
Meja Spårell, Tölö Gymnastikförening

2,3

7,300


9,600

1,300
5
17
Stella Wahlberg, Alingsås IF Gymnastik

1,6

7,600


9,200

1,700
5
14
Ella Nordlund, Tidaholm GS

2,8

6,400


9,200

1,700
7
15
Ella Tollmén, Tidaholm GS

2,1

7,000


9,100

1,800
8
13
Stina Karvonen, Vänersborgs gymnastikförening

2,1

6,600


8,700

2,200
8
2
Celia Blomqvist, Göteborgs Turnförening

2,5

6,200


8,700

2,200
10
18
Tyra Blomqvist, Alingsås IF Gymnastik

2,3

6,200


8,500

2,400
11
11
Astrid Lagerlöf, Vänersborgs gymnastikförening

2,5

5,500


8,000

2,900
12
12
Maja Solefors, Vänersborgs gymnastikförening

1,8

4,900


6,700

4,200
13
3
Elvira Lennartsson Thorén, Göteborgs Turnförening

1,6

7,000

2,0

6,600

4,300
14
6
Juli Junholt, Göteborgs Turnförening

1,9

6,600

2,0

6,500

4,400
15
16
Soli Hellman, Alingsås IF Gymnastik

2,3

3,800


6,100

4,800
16
5
Josefin Quirbach, Göteborgs Turnförening

1,4

6,000

2,0

5,400

5,500
17
4
Ida Welén, Göteborgs Turnförening

1,4

5,400

2,0

4,800

6,100
18
8
Hilda Berntsson, Tölö Gymnastikförening




Pl
#
Namn
D
E
ND
Poäng
Gap
1
20
Evelina Stjerna, Tidaholm GS

4,3

8,200


12,500

1
17
Stella Wahlberg, Alingsås IF Gymnastik

4,6

7,900


12,500

3
19
Amanda Melander, Alingsås IF Gymnastik

4,6

7,200


11,800

0,700
4
3
Elvira Lennartsson Thorén, Göteborgs Turnförening

3,4

7,800


11,200

1,300
4
18
Tyra Blomqvist, Alingsås IF Gymnastik

4,3

6,900


11,200

1,300
6
15
Ella Tollmén, Tidaholm GS

4,7

6,400


11,100

1,400
7
16
Soli Hellman, Alingsås IF Gymnastik

3,8

7,200


11,000

1,500
7
1
Viktoria Volkova, GF Unik

5,6

5,400


11,000

1,500
9
9
Meja Spårell, Tölö Gymnastikförening

3,6

7,300


10,900

1,600
9
10
Josefin Söderberg, Uddevalla Gymnastik och Parkour

4,3

6,600


10,900

1,600
11
4
Ida Welén, Göteborgs Turnförening

3,9

6,300


10,200

2,300
11
6
Juli Junholt, Göteborgs Turnförening

4,1

6,100


10,200

2,300
13
14
Ella Nordlund, Tidaholm GS

3,3

6,700


10,000

2,500
14
5
Josefin Quirbach, Göteborgs Turnförening

3,5

6,400


9,900

2,600
15
13
Stina Karvonen, Vänersborgs gymnastikförening

5,0

4,800


9,800

2,700
16
12
Maja Solefors, Vänersborgs gymnastikförening

3,3

5,100


8,400

4,100
17
8
Hilda Berntsson, Tölö Gymnastikförening

3,1

5,100


8,200

4,300
18
11
Astrid Lagerlöf, Vänersborgs gymnastikförening

3,7

4,100


7,800

4,700
19
2
Celia Blomqvist, Göteborgs Turnförening

2,1

7,500

5,0

4,600

7,900
Pl
#
Namn
D
E
ND
Poäng
Gap
1
10
Josefin Söderberg, Uddevalla Gymnastik och Parkour

5,0

7,800


12,800

2
16
Soli Hellman, Alingsås IF Gymnastik

5,2

7,500


12,700

0,100
3
17
Stella Wahlberg, Alingsås IF Gymnastik

5,0

7,600


12,600

0,200
4
1
Viktoria Volkova, GF Unik

5,0

7,400


12,400

0,400
5
19
Amanda Melander, Alingsås IF Gymnastik

4,5

7,400


11,900

0,900
5
13
Stina Karvonen, Vänersborgs gymnastikförening

5,0

6,900


11,900

0,900
7
6
Juli Junholt, Göteborgs Turnförening

3,9

7,800


11,700

1,100
8
3
Elvira Lennartsson Thorén, Göteborgs Turnförening

4,1

7,400


11,500

1,300
9
11
Astrid Lagerlöf, Vänersborgs gymnastikförening

4,6

6,400


11,000

1,800
10
9
Meja Spårell, Tölö Gymnastikförening

4,0

6,700


10,700

2,100
10
5
Josefin Quirbach, Göteborgs Turnförening

4,0

6,700


10,700

2,100
10
12
Maja Solefors, Vänersborgs gymnastikförening

4,1

6,600


10,700

2,100
13
14
Ella Nordlund, Tidaholm GS

3,8

6,800


10,600

2,200
13
15
Ella Tollmén, Tidaholm GS

3,9

6,700


10,600

2,200
15
4
Ida Welén, Göteborgs Turnförening

4,2

5,400


9,600

3,200
16
8
Hilda Berntsson, Tölö Gymnastikförening

2,7

6,700


9,400

3,400
17
18
Tyra Blomqvist, Alingsås IF Gymnastik

3,9

5,200


9,100

3,700
18
2
Celia Blomqvist, Göteborgs Turnförening




Pl
#
Namn
D
E
ND
Poäng
Gap
Pl
#
Namn
D
E
ND
Poäng
Gap
Pl
#
Namn
D
E
ND
Poäng
Gap

Last Update: 2024-06-14 17:51:53
SX
SM
MD
XL
XXL