Tillbaka 

UGP-Cupen 2023 Uddevalla, 2023-11-25

Regionspokalen Rikspokalen Steg 7 Steg 8
Regionspokalen
Icke officiella resultat
Pl
#
Namn
Hopp
Barr
Bom
Fristående
Total
Gap
1
24
Olivia Bender
Tidaholm GS
10,500
10,500/-
D: 1,6/-
E: 8,900/-
9,900
D: 2,80
E: 7,100
12,133
D: 4,70
E: 7,433
12,000
D: 4,70
E: 7,300
44,533
VT
10,500
10,500/-
D: 1,6/-
E: 8,900/-
UB
9,900
D: 2,8
E: 7,100
BB
12,133
D: 4,7
E: 7,433
FX
12,000
D: 4,7
E: 7,300
2
2
Elly Ryman
Alingsås IF Gymnastik
11,000
11,000/10,500
D: 2,4/2,0
E: 8,600/8,500
9,533
D: 2,30
E: 7,233
10,800
D: 4,60
E: 6,200
11,833
D: 5,10
E: 6,733
43,166
1,367
VT
11,000
11,000/10,500
D: 2,4/2,0
E: 8,600/8,500
UB
9,533
D: 2,3
E: 7,233
BB
10,800
D: 4,6
E: 6,200
FX
11,833
D: 5,1
E: 6,733
3
23
Ella Worrall
Tidaholm GS
10,800
10,800/11,133
D: 1,6/2,4
E: 9,200/8,733
9,000
D: 2,60
E: 6,400
11,466
D: 4,50
E: 6,966
11,866
D: 4,50
E: 7,366
43,132
1,401
VT
10,800
10,800/11,133
D: 1,6/2,4
E: 9,200/8,733
UB
9,000
D: 2,6
E: 6,400
BB
11,466
D: 4,5
E: 6,966
FX
11,866
D: 4,5
E: 7,366
4
7
Thilda Brandin,
Alingsås IF Gymnastik
11,400
11,400/10,800
D: 2,4/2,4
E: 9,000/8,400
9,400
D: 2,80
E: 6,600
9,833
D: 5,10
E: 4,733
11,900
D: 5,10
E: 6,800
42,533
2,000
VT
11,400
11,400/10,800
D: 2,4/2,4
E: 9,000/8,400
UB
9,400
D: 2,8
E: 6,600
BB
9,833
D: 5,1
E: 4,733
FX
11,900
D: 5,1
E: 6,800
5
26
Vera Skog
GF Unik
10,466
10,466/10,666
D: 1,6/1,6
E: 8,866/9,066
10,200
D: 3,30
E: 6,900
10,566
D: 4,50
E: 6,066
11,000
D: 4,30
E: 6,700
42,232
2,301
VT
10,466
10,466/10,666
D: 1,6/1,6
E: 8,866/9,066
UB
10,200
D: 3,3
E: 6,900
BB
10,566
D: 4,5
E: 6,066
FX
11,000
D: 4,3
E: 6,700
6
21
Moa Säfverström
Tölö Gymnastikförening
10,933
10,933/10,466
D: 2,0/1,6
E: 8,933/8,866
7,966
D: 1,80
E: 6,166
10,866
D: 3,80
E: 7,066
11,100
D: 3,70
E: 7,400
40,865
3,668
VT
10,933
10,933/10,466
D: 2,0/1,6
E: 8,933/8,866
UB
7,966
D: 1,8
E: 6,166
BB
10,866
D: 3,8
E: 7,066
FX
11,100
D: 3,7
E: 7,400
7
5
Rebecka Johannesson
Alingsås IF Gymnastik
11,300
11,300/10,600
D: 2,4/1,6
E: 8,900/9,000
8,933
D: 2,80
E: 6,133
9,400
D: 4,30
E: 5,100
10,900
D: 4,60
E: 6,300
40,533
4,000
VT
11,300
11,300/10,600
D: 2,4/1,6
E: 8,900/9,000
UB
8,933
D: 2,8
E: 6,133
BB
9,400
D: 4,3
E: 5,100
FX
10,900
D: 4,6
E: 6,300
8
3
Esther Klassen
Alingsås IF Gymnastik
10,300
10,300/10,200
D: 1,6/1,6
E: 8,700/8,600
9,300
D: 2,80
E: 6,500
10,200
D: 4,00
E: 6,200
10,466
D: 4,00
E: 6,466
40,266
4,267
VT
10,300
10,300/10,200
D: 1,6/1,6
E: 8,700/8,600
UB
9,300
D: 2,8
E: 6,500
BB
10,200
D: 4,0
E: 6,200
FX
10,466
D: 4,0
E: 6,466
9
4
Minea Olzon,
Alingsås IF Gymnastik
10,100
10,100/10,200
D: 1,6/2,0
E: 8,500/8,200
8,933
D: 3,50
E: 5,433
10,400
D: 4,90
E: 5,500
10,666
D: 4,10
E: 6,566
40,099
4,434
VT
10,100
10,100/10,200
D: 1,6/2,0
E: 8,500/8,200
UB
8,933
D: 3,5
E: 5,433
BB
10,400
D: 4,9
E: 5,500
FX
10,666
D: 4,1
E: 6,566
10
6
Saga Bergqvist
Alingsås IF Gymnastik
10,000
10,000/10,100
D: 1,6/1,6
E: 8,400/8,500
8,933
D: 2,30
E: 6,633
10,366
D: 4,20
E: 6,166
10,100
D: 3,70
E: 6,400
39,399
5,134
VT
10,000
10,000/10,100
D: 1,6/1,6
E: 8,400/8,500
UB
8,933
D: 2,3
E: 6,633
BB
10,366
D: 4,2
E: 6,166
FX
10,100
D: 3,7
E: 6,400
11
8
Elsa Krögen
Uddevalla Gymnastik och Parkour
10,600
10,600/10,600
D: 1,6/1,6
E: 9,000/9,000
10,266
D: 3,10
E: 7,166
7,200
D: 3,80
E: 3,400
10,700
D: 3,80
E: 6,900
38,766
5,767
VT
10,600
10,600/10,600
D: 1,6/1,6
E: 9,000/9,000
UB
10,266
D: 3,1
E: 7,166
BB
7,200
D: 3,8
E: 3,400
FX
10,700
D: 3,8
E: 6,900
12
22
Sonja Olsén
Tölö Gymnastikförening
10,166
10,166/10,133
D: 1,5/1,8
E: 8,666/8,333
7,900
D: 2,60
E: 5,300
8,500
D: 3,50
E: 5,000
11,200
D: 4,20
E: 7,000
37,766
6,767
VT
10,166
10,166/10,133
D: 1,5/1,8
E: 8,666/8,333
UB
7,900
D: 2,6
E: 5,300
BB
8,500
D: 3,5
E: 5,000
FX
11,200
D: 4,2
E: 7,000
13
16
Minna Ransjö
Vänersborgs gymnastikförening
10,366
10,366/-
D: 1,6/-
E: 8,766/-
4,033
D: 1,20
E: 4,833
ND: 2,00
9,433
D: 3,50
E: 5,933
9,366
D: 2,60
E: 6,766
33,198
11,335
VT
10,366
10,366/-
D: 1,6/-
E: 8,766/-
UB
4,033
D: 1,2
E: 4,833
ND: 2,00
BB
9,433
D: 3,5
E: 5,933
FX
9,366
D: 2,6
E: 6,766
14
10
Ruth sundelöf
Uddevalla Gymnastik och Parkour
10,100
10,100/10,400
D: 1,6/1,6
E: 8,500/8,800
9,466
D: 3,40
E: 6,066
11,200
D: 4,00
E: 7,200
30,766
13,767
VT
10,100
10,100/10,400
D: 1,6/1,6
E: 8,500/8,800
UB

BB
9,466
D: 3,4
E: 6,066
FX
11,200
D: 4,0
E: 7,200
15
11
Vendela Eriksson
Uddevalla Gymnastik och Parkour
9,600
9,600/-
D: 1,6/-
E: 8,000/-
8,000
D: 2,90
E: 5,100
11,600
D: 4,20
E: 7,400
29,200
15,333
VT
9,600
9,600/-
D: 1,6/-
E: 8,000/-
UB

BB
8,000
D: 2,9
E: 5,100
FX
11,600
D: 4,2
E: 7,400
16
15
Iris Aknouche
Vänersborgs gymnastikförening
10,200
10,200/-
D: 1,6/-
E: 8,600/-
3,033
D: 1,00
E: 5,033
ND: 3,00
4,500
D: 2,20
E: 6,300
ND: 4,00
9,466
D: 2,60
E: 6,866
27,199
17,334
VT
10,200
10,200/-
D: 1,6/-
E: 8,600/-
UB
3,033
D: 1,0
E: 5,033
ND: 3,00
BB
4,500
D: 2,2
E: 6,300
ND: 4,00
FX
9,466
D: 2,6
E: 6,866
17
17
Molly Mayborn Hellöre
Vänersborgs gymnastikförening
9,900
9,900/10,100
D: 1,6/1,6
E: 8,300/8,500
2,233
D: 1,00
E: 4,233
ND: 3,00
2,800
D: 2,70
E: 4,100
ND: 4,00
9,100
D: 2,40
E: 6,700
24,033
20,500
VT
9,900
9,900/10,100
D: 1,6/1,6
E: 8,300/8,500
UB
2,233
D: 1,0
E: 4,233
ND: 3,00
BB
2,800
D: 2,7
E: 4,100
ND: 4,00
FX
9,100
D: 2,4
E: 6,700
18
13
Annie Wennerberg
Vänersborgs gymnastikförening
9,866
9,866/9,400
D: 1,6/1,6
E: 8,266/7,800
2,833
D: 1,50
E: 4,333
ND: 3,00
1,766
D: 2,50
E: 3,266
ND: 4,00
7,100
D: 2,20
E: 6,900
ND: 2,00
21,565
22,968
VT
9,866
9,866/9,400
D: 1,6/1,6
E: 8,266/7,800
UB
2,833
D: 1,5
E: 4,333
ND: 3,00
BB
1,766
D: 2,5
E: 3,266
ND: 4,00
FX
7,100
D: 2,2
E: 6,900
ND: 2,00
19
9
Noomi Ryhage
Uddevalla Gymnastik och Parkour
10,100
10,100/10,300
D: 1,6/1,6
E: 8,500/8,700
10,700
D: 4,00
E: 6,700
20,800
23,733
VT
10,100
10,100/10,300
D: 1,6/1,6
E: 8,500/8,700
UB

BB

FX
10,700
D: 4,0
E: 6,700
20
19
Ellie Segerström
Tölö Gymnastikförening
5,500
D: 3,10
E: 6,400
ND: 4,00
10,433
D: 3,80
E: 6,633
15,933
28,600
VT
UB

BB
5,500
D: 3,1
E: 6,400
ND: 4,00
FX
10,433
D: 3,8
E: 6,633
21
14
Hilda Karvonen
Vänersborgs gymnastikförening
10,433
10,433/-
D: 1,6/-
E: 8,833/-
2,000
D: 1,00
E: 4,000
ND: 3,00
12,433
32,100
VT
10,433
10,433/-
D: 1,6/-
E: 8,833/-
UB
2,000
D: 1,0
E: 4,000
ND: 3,00
BB

FX

22
12
Emilia Tjäder
Uddevalla Gymnastik och Parkour
9,300
D: 3,10
E: 6,200
9,300
35,233
VT
UB

BB

FX
9,300
D: 3,1
E: 6,200
23
18
Eira Carlsson
Tölö Gymnastikförening
4,300
D: 1,00
E: 6,300
ND: 3,00
4,300
40,233
VT
UB
4,300
D: 1,0
E: 6,300
ND: 3,00
BB

FX

Pl
#
Namn
D
E
ND
Poäng
Gap
1
7
Thilda Brandin,, Alingsås IF Gymnastik


2,4
2,4


9,000
8,400




11,100
11,400
10,800

2
23
Ella Worrall, Tidaholm GS


1,6
2,4


9,200
8,733




10,966
10,800
11,133

0,134
3
5
Rebecka Johannesson, Alingsås IF Gymnastik


2,4
1,6


8,900
9,000




10,950
11,300
10,600

0,150
4
2
Elly Ryman, Alingsås IF Gymnastik


2,4
2,0


8,600
8,500




10,750
11,000
10,500

0,350
5
21
Moa Säfverström, Tölö Gymnastikförening


2,0
1,6


8,933
8,866




10,699
10,933
10,466

0,401
6
8
Elsa Krögen, Uddevalla Gymnastik och Parkour


1,6
1,6


9,000
9,000




10,600
10,600
10,600

0,500
7
26
Vera Skog, GF Unik


1,6
1,6


8,866
9,066




10,566
10,466
10,666

0,534
8
10
Ruth sundelöf, Uddevalla Gymnastik och Parkour


1,6
1,6


8,500
8,800




10,250
10,100
10,400

0,850
8
3
Esther Klassen, Alingsås IF Gymnastik


1,6
1,6


8,700
8,600




10,250
10,300
10,200

0,850
10
9
Noomi Ryhage, Uddevalla Gymnastik och Parkour


1,6
1,6


8,500
8,700




10,200
10,100
10,300

0,900
11
4
Minea Olzon,, Alingsås IF Gymnastik


1,6
2,0


8,500
8,200




10,150
10,100
10,200

0,950
12
22
Sonja Olsén, Tölö Gymnastikförening


1,5
1,8


8,666
8,333




10,149
10,166
10,133

0,951
13
6
Saga Bergqvist, Alingsås IF Gymnastik


1,6
1,6


8,400
8,500




10,050
10,000
10,100

1,050
14
17
Molly Mayborn Hellöre, Vänersborgs gymnastikförening


1,6
1,6


8,300
8,500




10,000
9,900
10,100

1,100
15
13
Annie Wennerberg, Vänersborgs gymnastikförening


1,6
1,6


8,266
7,800




9,633
9,866
9,400

1,467
16
24
Olivia Bender, Tidaholm GS


1,6


8,900




5,250
10,500

5,850
17
14
Hilda Karvonen, Vänersborgs gymnastikförening


1,6


8,833




5,216
10,433

5,884
18
16
Minna Ransjö, Vänersborgs gymnastikförening


1,6


8,766




5,183
10,366

5,917
19
15
Iris Aknouche, Vänersborgs gymnastikförening


1,6


8,600




5,100
10,200

6,000
20
11
Vendela Eriksson, Uddevalla Gymnastik och Parkour


1,6


8,000




4,800
9,600

6,300
Pl
#
Namn
D
E
ND
Poäng
Gap
1
8
Elsa Krögen, Uddevalla Gymnastik och Parkour

3,1

7,166


10,266

2
26
Vera Skog, GF Unik

3,3

6,900


10,200

0,066
3
24
Olivia Bender, Tidaholm GS

2,8

7,100


9,900

0,366
4
2
Elly Ryman, Alingsås IF Gymnastik

2,3

7,233


9,533

0,733
5
7
Thilda Brandin,, Alingsås IF Gymnastik

2,8

6,600


9,400

0,866
6
3
Esther Klassen, Alingsås IF Gymnastik

2,8

6,500


9,300

0,966
7
23
Ella Worrall, Tidaholm GS

2,6

6,400


9,000

1,266
8
6
Saga Bergqvist, Alingsås IF Gymnastik

2,3

6,633


8,933

1,333
8
5
Rebecka Johannesson, Alingsås IF Gymnastik

2,8

6,133


8,933

1,333
8
4
Minea Olzon,, Alingsås IF Gymnastik

3,5

5,433


8,933

1,333
11
21
Moa Säfverström, Tölö Gymnastikförening

1,8

6,166


7,966

2,300
12
22
Sonja Olsén, Tölö Gymnastikförening

2,6

5,300


7,900

2,366
13
18
Eira Carlsson, Tölö Gymnastikförening

1,0

6,300

3,0

4,300

5,966
14
16
Minna Ransjö, Vänersborgs gymnastikförening

1,2

4,833

2,0

4,033

6,233
15
15
Iris Aknouche, Vänersborgs gymnastikförening

1,0

5,033

3,0

3,033

7,233
16
13
Annie Wennerberg, Vänersborgs gymnastikförening

1,5

4,333

3,0

2,833

7,433
17
17
Molly Mayborn Hellöre, Vänersborgs gymnastikförening

1,0

4,233

3,0

2,233

8,033
18
14
Hilda Karvonen, Vänersborgs gymnastikförening

1,0

4,000

3,0

2,000

8,266
Pl
#
Namn
D
E
ND
Poäng
Gap
1
24
Olivia Bender, Tidaholm GS

4,7

7,433


12,133

2
23
Ella Worrall, Tidaholm GS

4,5

6,966


11,466

0,667
3
21
Moa Säfverström, Tölö Gymnastikförening

3,8

7,066


10,866

1,267
4
2
Elly Ryman, Alingsås IF Gymnastik

4,6

6,200


10,800

1,333
5
26
Vera Skog, GF Unik

4,5

6,066


10,566

1,567
6
4
Minea Olzon,, Alingsås IF Gymnastik

4,9

5,500


10,400

1,733
7
6
Saga Bergqvist, Alingsås IF Gymnastik

4,2

6,166


10,366

1,767
8
3
Esther Klassen, Alingsås IF Gymnastik

4,0

6,200


10,200

1,933
9
7
Thilda Brandin,, Alingsås IF Gymnastik

5,1

4,733


9,833

2,300
10
10
Ruth sundelöf, Uddevalla Gymnastik och Parkour

3,4

6,066


9,466

2,667
11
16
Minna Ransjö, Vänersborgs gymnastikförening

3,5

5,933


9,433

2,700
12
5
Rebecka Johannesson, Alingsås IF Gymnastik

4,3

5,100


9,400

2,733
13
22
Sonja Olsén, Tölö Gymnastikförening

3,5

5,000


8,500

3,633
14
11
Vendela Eriksson, Uddevalla Gymnastik och Parkour

2,9

5,100


8,000

4,133
15
8
Elsa Krögen, Uddevalla Gymnastik och Parkour

3,8

3,400


7,200

4,933
16
19
Ellie Segerström, Tölö Gymnastikförening

3,1

6,400

4,0

5,500

6,633
17
15
Iris Aknouche, Vänersborgs gymnastikförening

2,2

6,300

4,0

4,500

7,633
18
17
Molly Mayborn Hellöre, Vänersborgs gymnastikförening

2,7

4,100

4,0

2,800

9,333
19
13
Annie Wennerberg, Vänersborgs gymnastikförening

2,5

3,266

4,0

1,766

10,367
Pl
#
Namn
D
E
ND
Poäng
Gap
1
24
Olivia Bender, Tidaholm GS

4,7

7,300


12,000

2
7
Thilda Brandin,, Alingsås IF Gymnastik

5,1

6,800


11,900

0,100
3
23
Ella Worrall, Tidaholm GS

4,5

7,366


11,866

0,134
4
2
Elly Ryman, Alingsås IF Gymnastik

5,1

6,733


11,833

0,167
5
11
Vendela Eriksson, Uddevalla Gymnastik och Parkour

4,2

7,400


11,600

0,400
6
10
Ruth sundelöf, Uddevalla Gymnastik och Parkour

4,0

7,200


11,200

0,800
6
22
Sonja Olsén, Tölö Gymnastikförening

4,2

7,000


11,200

0,800
8
21
Moa Säfverström, Tölö Gymnastikförening

3,7

7,400


11,100

0,900
9
26
Vera Skog, GF Unik

4,3

6,700


11,000

1,000
10
5
Rebecka Johannesson, Alingsås IF Gymnastik

4,6

6,300


10,900

1,100
11
8
Elsa Krögen, Uddevalla Gymnastik och Parkour

3,8

6,900


10,700

1,300
11
9
Noomi Ryhage, Uddevalla Gymnastik och Parkour

4,0

6,700


10,700

1,300
13
4
Minea Olzon,, Alingsås IF Gymnastik

4,1

6,566


10,666

1,334
14
3
Esther Klassen, Alingsås IF Gymnastik

4,0

6,466


10,466

1,534
15
19
Ellie Segerström, Tölö Gymnastikförening

3,8

6,633


10,433

1,567
16
6
Saga Bergqvist, Alingsås IF Gymnastik

3,7

6,400


10,100

1,900
17
15
Iris Aknouche, Vänersborgs gymnastikförening

2,6

6,866


9,466

2,534
18
16
Minna Ransjö, Vänersborgs gymnastikförening

2,6

6,766


9,366

2,634
19
12
Emilia Tjäder, Uddevalla Gymnastik och Parkour

3,1

6,200


9,300

2,700
20
17
Molly Mayborn Hellöre, Vänersborgs gymnastikförening

2,4

6,700


9,100

2,900
21
13
Annie Wennerberg, Vänersborgs gymnastikförening

2,2

6,900

2,0

7,100

4,900
Pl
#
Namn
D
E
ND
Poäng
Gap
Pl
#
Namn
D
E
ND
Poäng
Gap
Pl
#
Namn
D
E
ND
Poäng
Gap

Last Update: 2024-06-14 18:29:32
SX
SM
MD
XL
XXL