Back 

DM 2017 Sorø Hallerne, 20.05.2017 - 21.05.2017

Senior Junior Children 12-14 år Children 10-12 år Children 8-10 år
Senior
Uofficiel karakter
Pl
#
Navn
Kval
Finale
Resultat
Gap
1
1
Team Zelda
Espergærde IF
15,720
TV: 4,800
AV: 3,150
EXE: 7,770
15,800
TV: 4,670
AV: 3,200
EXE: 7,930
31,520
Kval
15,720
TV: 4,800
AV: 3,150
EXE: 7,770
Finale
15,800
TV: 4,670
AV: 3,200
EXE: 7,930
2
6
Team Amelit
Greve Gymnastik og Trampolin
14,850
TV: 4,670
AV: 3,150
EXE: 7,030
15,680
TV: 4,430
AV: 3,150
EXE: 8,100
30,530
0,990
Kval
14,850
TV: 4,670
AV: 3,150
EXE: 7,030
Finale
15,680
TV: 4,430
AV: 3,150
EXE: 8,100
3
5
Team Nova
Sorø Gymnastik Forening
13,210
TV: 4,130
AV: 2,950
EXE: 6,130
13,570
TV: 3,600
AV: 2,900
EXE: 7,070
26,780
4,740
Kval
13,210
TV: 4,130
AV: 2,950
EXE: 6,130
Finale
13,570
TV: 3,600
AV: 2,900
EXE: 7,070
4
2
Team Embla
Espergærde IF
12,480
TV: 3,600
AV: 2,750
EXE: 6,130
12,550
TV: 3,600
AV: 2,750
EXE: 6,200
25,030
6,490
Kval
12,480
TV: 3,600
AV: 2,750
EXE: 6,130
Finale
12,550
TV: 3,600
AV: 2,750
EXE: 6,200
5
8
Team Nordik
IF Føroyar
12,040
TV: 3,770
AV: 2,700
EXE: 5,570
12,570
TV: 3,570
AV: 2,500
EXE: 6,500
24,610
6,910
Kval
12,040
TV: 3,770
AV: 2,700
EXE: 5,570
Finale
12,570
TV: 3,570
AV: 2,500
EXE: 6,500
6
7
Team Oxana
Farum Gymnastikforening
11,050
TV: 3,170
AV: 2,350
EXE: 5,530
12,920
TV: 3,370
AV: 2,550
EXE: 7,000
23,970
7,550
Kval
11,050
TV: 3,170
AV: 2,350
EXE: 5,530
Finale
12,920
TV: 3,370
AV: 2,550
EXE: 7,000
7
4
Team Diamonds
Ollerup Gymnastikforening
9,280
TV: 3,000
AV: 1,650
EXE: 4,630
9,280
22,240
Kval
9,280
TV: 3,000
AV: 1,650
EXE: 4,630
Finale



8
3
Team Sapphires
Ollerup Gymnastikforening
8,570
TV: 2,470
AV: 1,600
EXE: 4,500
8,570
22,950
Kval
8,570
TV: 2,470
AV: 1,600
EXE: 4,500
Finale



Pl
#
Navn
TV
AV
EXE
Pen
Score
Gap
1
1
Team Zelda, Espergærde IF

4,800

3,150

7,770

15,720

2
6
Team Amelit, Greve Gymnastik og Trampolin

4,670

3,150

7,030

14,850

0,870
3
5
Team Nova, Sorø Gymnastik Forening

4,130

2,950

6,130

13,210

2,510
4
2
Team Embla, Espergærde IF

3,600

2,750

6,130

12,480

3,240
5
8
Team Nordik, IF Føroyar

3,770

2,700

5,570

12,040

3,680
6
7
Team Oxana, Farum Gymnastikforening

3,170

2,350

5,530

11,050

4,670
7
4
Team Diamonds, Ollerup Gymnastikforening

3,000

1,650

4,630

9,280

6,440
8
3
Team Sapphires, Ollerup Gymnastikforening

2,470

1,600

4,500

8,570

7,150
Pl
#
Navn
TV
AV
EXE
Pen
Score
Gap
1
1
Team Zelda, Espergærde IF

4,670

3,200

7,930

15,800

2
6
Team Amelit, Greve Gymnastik og Trampolin

4,430

3,150

8,100

15,680

0,120
3
5
Team Nova, Sorø Gymnastik Forening

3,600

2,900

7,070

13,570

2,230
4
7
Team Oxana, Farum Gymnastikforening

3,370

2,550

7,000

12,920

2,880
5
8
Team Nordik, IF Føroyar

3,570

2,500

6,500

12,570

3,230
6
2
Team Embla, Espergærde IF

3,600

2,750

6,200

12,550

3,250
Pl
#
Navn
TV
AV
EXE
Pen
Score
Gap
Pl
#
Navn
TV
AV
EXE
Pen
Score
Gap
Pl
#
Navn
TV
AV
EXE
Pen
Score
Gap
Pl
#
Navn
TV
AV
EXE
Pen
Score
Gap
Pl
#
Navn
TV
AV
EXE
Pen
Score
Gap

Last Update: 25-07-2024 12:14:51
SX
SM
MD
XL
XXL