Back 

Sjællands Mesterskaberne 2016, Teamgym Roskilde, 24/03 - 27/03 2016

Micromix – 1. division Officiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 GHG -Teamgym Herlev MiM 1 36,756 -
2 Rødovre og Omegns Gymnastikforening MiM 1 34,532 2,224
3 Gladsaxe IF MiM 1 34,283 2,473

Micropiger – 5. division Officiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Vintersbølle GF MiP 1 27,115 -
2 Slagelse GF MiP 3 22,282 4,833
3 Gadstrup TeamGym MiP 1 21,199 5,916
4 Sengeløse Idræt MiP 1 17,799 9,316
5 Nivå GF MiP 3 16,016 11,099

Micropiger – 4. division Officiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Vedbæk Gymnastikforening MiP 2 32,099 -
2 Teamgym-Greve MiP 2 31,566 0,533
3 Herlufsholm GF MiP 2 29,116 2,983
4 Himmelev-Veddelev GF MiP 2 27,024 5,075
5 Helsingør GF MiP 1 26,866 5,233
6 Herlufsholm GF MiP 3 24,782 7,317
7 Høng GF MiP 1 21,165 10,934
8 Hedehusene Gymnastik Forening MiP 1 13,582 18,517

Micropiger – 3. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Herlufsholm GF MiP 1 32,215 -
2 Ølstykke GF MiP 1 28,716 3,499
3 GF Køge Bugt MiP 3 27,582 4,633
4 GHG -Teamgym Herlev MiP 2 26,982 5,233
5 Nivå GF MiP 2 26,549 5,666
6 Hvidovre Gymnastik MiP 1 25,866 6,349
7 Teamgym Albertslund Vallensbæk MiP 2 24,157 8,058
8 Farum Gymnastikforening MiP 1 23,958 8,257

Micropiger – 2. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Himmelev-Veddelev GF MiP 1 35,399 -
2 GF Køge Bugt MiP 2 34,732 0,667
3 GF Køge Bugt MiP 1 34,282 1,117
4 Teamgym Albertslund Vallensbæk MiP 1 31,466 3,933
5 Nivå GF MiP 1 30,916 4,483
6 Gladsaxe IF MiP 2 29,316 6,083
7 GymHelsinge MiP 2 29,033 6,366
8 Slagelse GF MiP 2 28,399 7,000

Microdrenge – 1. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Gladsaxe IF MiD 1 36,566 -
2 Teamgym-Greve MiD 1 32,250 4,316
3 Gadstrup TeamGym MiD 1 30,399 6,167
4 GymHelsinge MiD 1 25,999 10,567
5 Gladsaxe IF MiD 2 25,649 10,917
6 Slagelse GF MiD 1 24,316 12,250

Micropiger – 1. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Teamgym-Greve MiP 1 41,682 -
2 Vedbæk Gymnastikforening MiP 1 40,466 1,216
3 Rødovre og Omegns Gymnastikforening MiP 1 36,883 4,799
4 Slagelse GF MiP 1 35,766 5,916
5 GHG -Teamgym Herlev MiP 1 35,533 6,149
6 GymHelsinge MiP 1 33,183 8,499
7 Jyllinge-Gundsømagle IF MiP 1 32,699 8,983
8 Gladsaxe IF MiP 1 32,632 9,050

Minipiger – 10. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Teamgym-Greve MP 3 32,633 -
2 ODK København MP 3 29,432 3,201
3 Vedbæk Gymnastikforening MP 2 29,299 3,334
4 Himmelev-Veddelev GF MP 3 28,881 3,752
5 Hedehusene Gymnastik Forening MP 2 23,316 9,317

Minipiger – 9. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 GymHelsinge MP 3 32,549 -
2 Gadstrup TeamGym MP 2 31,632 0,917
3 Farum Gymnastikforening MP 2 30,932 1,617
4 Gadstrup Gymnastik Forening MP 1 28,883 3,666
5 Teamgym Albertslund Vallensbæk MP 5 28,449 4,100
6 Rødovre og Omegns Gymnastikforening MP 4 27,032 5,517
7 GF Køge Bugt MP 4 26,250 6,299
8 Nivå GF MP 3 25,898 6,651

Minipiger – 5. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Rødovre og Omegns Gymnastikforening MP 2 36,750 -
2 Gladsaxe IF MP 3 35,450 1,300
3 Herlev Gymnastik, HI MP 1 34,750 2,000
4 Ringsted IF - Gymnastik MP 2 34,650 2,100
5 Slagelse GF MP 3 33,016 3,734
6 Herlufsholm GF MP 3 32,583 4,167
7 Hvidovre Gymnastik MP 2 31,366 5,384
8 Taastrup GF MP 1 28,616 8,134

Minipiger – 4. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 GF Køge Bugt MP 1 39,916 -
2 Teamgym Albertslund Vallensbæk MP 2 38,666 1,250
3 Toreby Sundby Gymnastikforening MP 1 37,450 2,466
4 Nivå GF MP 2 37,133 2,783
5 Haslev TT MP 1 36,350 3,566
6 Helsingør GF MP 1 36,300 3,616
7 Høng GF MP 1 35,116 4,800
8 Ølstykke GF MP 2 35,083 4,833

Minipiger – 3. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Slagelse GF MP 2 39,483 -
2 GHG -Teamgym Herlev MP 2 38,350 1,133
3 Rødovre og Omegns Gymnastikforening MP 1 38,250 1,233
4 Gladsaxe IF MP 2 37,966 1,517
5 Himmelev-Veddelev GF MP 2 36,716 2,767
6 Gadstrup TeamGym MP 1 36,566 2,917
7 Vintersbølle GF MP 1 34,483 5,000
8 Herlufsholm GF MP 2 34,200 5,283

Minidrenge – 2. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 GF Præstø Fjord MD 1 36,900 -
2 GF Køge Bugt MD 2 32,966 3,934
3 Eskilstrup G & IF MD 1 32,766 4,134
4 Gladsaxe IF MD 2 32,250 4,650
5 IF32 Glostrup Gymnastikforening MD 1 30,450 6,450
6 Ringsted IF - Gymnastik MD 1 30,300 6,600
7 Teamgym-Greve MD 2 28,566 8,334
8 Gladsaxe IF MD 3 28,483 8,417
9 Ølstykke GF MD 2 28,233 8,667
10 Eskilstrup G & IF MD 2 20,666 16,234

Minipiger – 2. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Slagelse GF MP 1 45,783 -
2 Herlufsholm GF MP 1 43,816 1,967
3 Ølstykke GF MP 1 42,166 3,617
4 Ringsted IF - Gymnastik MP 1 41,150 4,633
5 GymHelsinge MP 2 40,650 5,133
6 Hvidovre Gymnastik MP 1 40,166 5,617
7 Jyllinge-Gundsømagle IF MP 1 39,866 5,917

Minimix – 1. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 GHG -Teamgym Herlev MM 1 45,016 -
2 Gladsaxe IF MM 1 39,000 6,016
3 GHG -Teamgym Herlev MM 2 37,133 7,883
4 Gladsaxe IF MM 2 36,633 8,383
5 Høng GF MM 1 29,366 15,650

Minidrenge – 1. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Teamgym-Greve MD 1 44,616 -
2 Gadstrup TeamGym MD 1 43,100 1,516
3 GF Køge Bugt MD 1 42,033 2,583
4 GymHelsinge MD 1 40,950 3,666
5 Gladsaxe IF MD 1 40,266 4,350
6 GHG -Teamgym Herlev MD 1 40,100 4,516
7 Ølstykke GF MD 1 35,350 9,266
8 Slagelse GF MD 1 29,700 14,916

Minipiger – 1. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Teamgym-Greve MP 1 51,075 -
2 GHG -Teamgym Herlev MP 1 50,283 0,792
3 Teamgym-Greve MP 2 48,833 2,242
4 GymHelsinge MP 1 45,050 6,025
5 Teamgym Albertslund Vallensbæk MP 1 43,950 7,125
6 Nivå GF MP 1 43,316 7,759
7 Himmelev-Veddelev GF MP 1 43,083 7,992
8 Gladsaxe IF MP 1 42,650 8,425

Minipiger – 8. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Teamgym Albertslund Vallensbæk MP 4 34,682 -
2 Farum Gymnastikforening MP 1 34,566 0,116
3 ODK København MP 2 33,975 0,707
4 Teamgym Albertslund Vallensbæk MP 3 32,866 1,816
5 Eskilstrup G & IF MP 1 28,499 6,183
6 Høng GF MP 3 26,816 7,866
7 Herlev Gymnastik, HI MP 2 25,882 8,800
8 Taastrup GF MP 2 23,583 11,099

Minipiger – 7. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 GF Køge Bugt MP 3 35,316 -
2 GHG -Teamgym Herlev MP 3 35,182 0,134
3 Lille Næstved IF MP 1 35,115 0,201
4 Lille Næstved IF MP 2 33,266 2,050
5 Hedehusene Gymnastik Forening MP 1 33,265 2,051
6 Vintersbølle GF MP 2 31,949 3,367
7 Høng GF MP 2 29,915 5,401
8 IF32 Glostrup Gymnastikforening MP 1 28,566 6,750

Minipiger – 6. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 GF Køge Bugt MP 2 39,050 -
2 ODK København MP 1 37,699 1,351
3 Vedbæk Gymnastikforening MP 1 36,432 2,618
4 Rødovre og Omegns Gymnastikforening MP 3 33,933 5,117
5 Toreby Sundby Gymnastikforening MP 2 33,549 5,501
6 Gladsaxe IF MP 4 31,699 7,351
7 Ringsted IF - Gymnastik MP 3 31,149 7,901
8 Haslev TT MP 2 30,900 8,150

Juniordrenge – 2. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 GF Præstø Fjord JD 1 32,866 -
2 Farum Gymnastikforening JD 1 31,099 1,767
3 Hedehusene Gymnastik Forening JD 1 30,666 2,200
4 Gladsaxe IF JD 2 29,466 3,400

Juniorpiger – 2. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Slagelse GF JP 1 42,649 -
2 Ølstykke GF JP 1 42,532 0,117
3 Nivå GF JP 2 42,282 0,367
4 Himmelev-Veddelev GF JP 1 41,883 0,766
5 GymHelsinge JP 2 39,099 3,550
6 Gladsaxe IF JP 2 38,699 3,950
7 GHG -Teamgym Herlev JP 2 38,416 4,233
8 Herlufsholm GF JP 3 35,633 7,016

Juniormix – 1. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Gladsaxe IF JM 1 46,483 -
2 GHG -Teamgym Herlev JM 1 42,915 3,568
3 Ølstykke GF JM 1 40,649 5,834
4 Taastrup GF JM 1 32,616 13,867

Juniorpiger – 1. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Teamgym-Greve JP 1 49,932 -
2 Herlufsholm GF JP 1 47,049 2,883
3 Gladsaxe IF JP 1 46,983 2,949
4 Nivå GF JP 1 46,266 3,666
5 GHG -Teamgym Herlev JP 1 44,999 4,933
6 Teamgym-Greve JP 2 41,749 8,183
6 Herlufsholm GF JP 2 41,749 8,183
8 GymHelsinge JP 1 41,382 8,550

Juniordrenge – 1. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Ringsted IF - Gymnastik JD 1 47,983 -
2 Gadstrup TeamGym JD 1 47,366 0,617
3 GymHelsinge JD 1 43,682 4,301
4 Gladsaxe IF JD 1 42,733 5,250
5 GF Køge Bugt JD 1 41,916 6,067
6 Teamgym-Greve JD 1 41,283 6,700
7 Ringsted IF - Gymnastik JD 2 41,232 6,751
8 Slagelse GF JD 1 36,399 11,584

Juniorpiger – 6. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Teamgym Albertslund Vallensbæk JP 1 37,350 -
2 Jyllinge-Gundsømagle IF JP 1 35,283 2,067
3 Himmelev-Veddelev GF JP 2 34,933 2,417
4 Hedehusene Gymnastik Forening JP 1 29,383 7,967
5 Hvidovre Gymnastik JP 2 27,883 9,467
6 IF32 Glostrup Gymnastikforening JP 1 26,166 11,184
7 Nivå GF JP 4 23,616 13,734

Juniorpiger – 5. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Hvidovre Gymnastik JP 1 36,350 -
2 GymHelsinge JP 3 35,866 0,484
3 Rødovre og Omegns Gymnastikforening JP 2 35,750 0,600
4 Gladsaxe IF JP 3 34,700 1,650
5 Eskilstrup G & IF JP 1 32,483 3,867
6 GF Køge Bugt JP 2 31,250 5,100
7 Farum Gymnastikforening JP 2 30,283 6,067
8 Nivå GF JP 3 27,483 8,867

Juniorpiger – 4. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Farum Gymnastikforening JP 1 37,750 -
2 Vintersbølle GF JP 1 36,816 0,934
3 Slagelse GF JP 2 34,499 3,251
4 Toreby Sundby Gymnastikforening JP 2 33,166 4,584
5 Herlev Gymnastik, HI JP 1 32,433 5,317
6 Teamgym-Greve JP 3 30,433 7,317
7 Høng GF JP 1 29,382 8,368
8 Sengeløse Idræt JP 1 28,983 8,767

Juniorpiger – 3. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Rødovre og Omegns Gymnastikforening JP 1 42,266 -
2 Vedbæk Gymnastikforening JP 1 39,399 2,867
3 Ringsted IF - Gymnastik JP 1 38,316 3,950
4 Toreby Sundby Gymnastikforening JP 1 36,899 5,367
5 Ølstykke GF JP 2 35,899 6,367
6 GF Køge Bugt JP 1 35,233 7,033
7 Taastrup GF JP 1 34,933 7,333
8 Helsingør GF JP 1 28,666 13,600

Seniormix – 1. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Eskilstrup G & IF SM 1 40,066 -
2 Ølstykke GF SM 1 32,566 7,500

Seniordamer – 1. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Gladsaxe IF SD 1 51,749 -
2 Herlufsholm GF SD 1 49,399 2,350
3 Gadstrup TeamGym SD 1 49,016 2,733
4 Teamgym-Greve SD 1 47,550 4,199
5 Gladsaxe IF SD 2 43,032 8,717
6 Nivå GF SD 1 40,683 11,066

Seniorherrer – 1. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Gladsaxe IF SH 1 57,949 -
2 Gadstrup TeamGym SH 1 55,132 2,817

Last Update: 20-10-2019 09:53:28