Back 

RSG: SM Greve, 2019-03-09

Mini Duo/demi

Omgang 1 | Omgang 2
Navn Resultat
1  Øbro-mini, Gymnastikforeningen Øbro 11,900
2  Duo Rødovre, Rødovre og Omegns GF 8,250
3  Team Greve (Anna/Ella), Greve Gymnastik og Trampolin 6,850
4  Team Greve (Malou/Linda), Greve Gymnastik og Trampolin 6,350
5  Demi Rødovre, Rødovre og Omegns GF 4,500
6  Ølstykke Blå, Ølstykke GF 2,200
7  Ølstykke Lilla, Ølstykke GF 1,000

Rekrut Gruppe

Omgang 1 | Omgang 2
Navn Resultat
1  Team Comezo, Gymnastikforeningen Øbro 7,150
2  TIK Rekrut Gruppe, TIK-Gymnastik 3,200

Rekrut Duo/demi

Omgang 1 | Omgang 2
Navn Resultat
1  TIK Rekrut Duo A, TiK-Gymnastik 11,050
2  Ølstykke Rekrut, Ølstykke GF 8,400
3  TIK Rekrut Duo I, TIK-Gymnastik 5,650
4  Ballerup GF, Ballerup GF 2,950

Junior Gruppe

Omgang 1 | Omgang 2
Navn Resultat
1  TIK Junior Gruppe, TIK-Gymnastik 4,700

Junior Duo/demi

Omgang 1 | Omgang 2
Navn Resultat
1  TIK Junior Duo, TIK-Gymnastik 6,700
2  LSI Junior Duo, LSI 5,900

Senior Gruppe

Serie 1 | Serie 2
Navn Resultat
1  Team Marafiki, Gymnastikforeningen Øbro 3,600

Senior Duo/demi

Omgang 1 | Omgang 2
Navn Resultat
1  Ballerup GF Duo, Ballerup GF 24,800
2  Senior Duo, GF Øbro, Gymnastikforeningen Øbro 8,750

Mini Individuel

Fri serie | Redskabsserie
Navn Resultat
1  Sofie H. Paaske, Greve Gymnastik og Tramp. 13,099
2  Vasilisa Ricalovska, Rødovre og Omegns GF 12,432
3  Anna Golubtsova, Rødovre og Omegns GF 12,333
4  Nuriye S. Ilhan, Greve Gymnastik og Tramp. 11,533
5  Nanna Silberbrandt, Gymnastikforeningen Øbro 11,432
6  Isabella Riess, Gymnastikforeningen Øbro 9,599
7  Naja S. Jørgensen, Greve Gymnastik og Tramp. 9,433
8  Emilie H. Jensen, Ølstykke GF 8,466
9  Emilija Kozevnikova, Rødovre og Omegns GF 5,432
10  Elizabeth Nichlasen, Rødovre og Omegns GF 5,132
11  Alina Pedersen, Rødovre og Omegns GF 3,866
12  Mathilde E. Hald, TIK-Gymnastik 3,833
13  Anna S. Svennevig, TIK-Gymnastik 2,400
14  Olivia B. Nymand, TIK-Gymnastik 1,933

Rekrut Individuel

Fri serie | Redskab 1 | Redskab 2
Navn Resultat
1  Sarah H. Rosendal, Ølstykke GF 26,050
2  Anelija Shaginjan, TIK-Gymnastik 21,650
3  Maria Grosser, Ballerup GF 21,450
4  Sofie L. G. Ryom, Gymnastikforeningen Øbro 20,250
5  Sine Jensen, Greve Gymnastik og Tramp. 19,900
6  Lucca Schmidt, Ballerup GF 17,250
7  Mikkeline Klemmensen, Gymnastikforeningen Øbro 16,600
8  Frida Poulsen, Ølstykke GF 15,500
9  Augusta H. Niemann, Greve Gymnastik og Tramp. 15,400
10  Agnes S. Jacobsen, Gymnastikforeningen Øbro 14,750
11  Liva Wrem, Greve Gymnastik og Tramp. 14,400
12  Isabella K. Hansen, TIK-Gymnastik 14,050
13  Ida Kvist, Gymnastikforeningen Øbro 14,000
14  Ida Tuxen Faber, Gymnastikforeningen Øbro 13,650
15  Fabee Aquino, TIK-Gymnastik 7,750
16  Anastasia Gnetneva, TIK-Gymnastik 6,350
17  Julie Krogh, TIK-Gymnastik 5,700
18  Anais Maria D. Bernier, Rødovre og Omegns GF 3,900

Pre-junior Individuel

Fri serie | Redskab 1 | Redskab 2 | Redskab 3
Navn Resultat
1  Yasmin Neumann, Ølstykke GF 36,150
2  Isabel Alcon, Ølstykke GF 30,850
3  Freje Marie Jensen, Greve Gymnastik og Tramp. 29,950
4  Rebecca Odér, TIK-Gymnastik 24,300
5  Ella B. Holdum, Gymnastikforeningen Øbro 19,650
6  Sara Skjoldborg, Ballerup GF 17,850
7  Caya Klint, TIK-Gymnastik 5,850

Junior Individuel

Tov | Bold | Køller | Vimpel
Navn Resultat
1  Alma Sofie Pedersen, Ballerup GF 40,700
2  Agnes Tuxen, Gymnastikforeningen Øbro 26,750
3  Ida Tian, Ballerup GF 26,250
4  Marie Mejnholt-Jakobsen, Ballerup GF 26,100
5  Lise Bacher, Ølstykke GF 25,150
6  Astrid Marie Henriksen, Gymnastikforeningen Øbro 21,950
7  Laura Vig, Gymnastikforeningen Øbro 21,100
8  Vega Birkemose, Gymnastikforeningen Øbro 18,200
9  Anna Christiansen, TIK-Gymnastik 17,100
10  Maja Køhler Bay, TIK-Gymnastik 13,750

Senior 2. division

Serie 1 | Serie 2
Navn Resultat
1  Mie R. Hedelin, TIK-Gymnastik 13,550
2  Trine Rydiander, TIK-Gymnastik 11,750
3  Laura B. Andreasen, Gymnastikforeningen Øbro 8,800
4  Celina K. Pedersen, Greve Gymnastik & Trampolin 7,350
5  Maja M. Carstensen, Gymnastikforeningen Øbro 6,050

Senior 1. division

Tøndebånd | Bold | Køller | Vimpel
Navn Resultat
1  Isabella Schultz, Ballerup GF 56,400
2  Nicoline Sachmann, TIK-Gymnastik 45,150
3  Martha Ryom, Gymnastikforeningen Øbro 25,800
4  Clara Ryberg, Gymnastikforeningen Øbro 24,800
5  Laurine Thygesen, Gymnastikforeningen Øbro 17,000

Last Update: 20-05-2019 03:40:35