Tillbaka 

Mästerskapshelgen & JSM Stockholm, 2022-05-27

JSM Finaler Sverige Pokalen - Öppet program Finaler Riksmästerskapen - Femman Finaler Riksmästerskapen - Fyran Finaler Riksmästerskapen - Trean Finaler Riksmästerskapen - Tvåan Finaler Sverige Pokalen - Trean Finaler Sverige Pokalen - Tvåan Finaler Riksmästerskapen - Tvåan Sverige Pokalen - Tvåan Riksmästerskapen - Trean Sverige Pokalen - Trean Riksmästerskapen - Fyran Riksmästerskapen - Femman Sverige Pokalen - Öppet program JSM Lag-SM Lag RM Lag-SM
Riksmästerskapen - Fyran
Icke officiella resultat
Pl
#
Namn
Fristående
Bygelhäst
Ringar
Hopp
Barr
Räck
Total
Gap
1
19
Danil Kazakov
Göteborgs Turnförening
13,150
D: 4,5
E: 8,650
12,941
D: 4,08
E: 8,866
12,750
D: 4,10
E: 8,650
12,175
12,200/12,150
D: 3,0/3,0
E: 9,200/9,150
13,933
D: 4,60
E: 9,333
14,150
79,099
FX
13,150
D: 4,5
E: 8,650
PH
12,941
D: 4,1
E: 8,866
SR
12,750
D: 4,1
E: 8,650
VT
12,175
12,200/12,150
D: 3,0/3,0
E: 9,200/9,150
PB
13,933
D: 4,6
E: 9,333
HB
14,150
D: 5,0
E: 9,150
2
18
Ingmar Nordell
Göteborgs Turnförening
12,700
D: 4,5
E: 8,200
12,849
D: 4,05
E: 8,800
12,550
D: 4,00
E: 8,550
12,200
12,300/12,100
D: 3,0/3,0
E: 9,300/9,100
13,400
D: 4,60
E: 8,800
12,700
76,399
2,700
FX
12,700
D: 4,5
E: 8,200
PH
12,849
D: 4,1
E: 8,800
SR
12,550
D: 4,0
E: 8,550
VT
12,200
12,300/12,100
D: 3,0/3,0
E: 9,300/9,100
PB
13,400
D: 4,6
E: 8,800
HB
12,700
D: 4,1
E: 8,600
3
13
Oscar Lundberg
GK Motus-Salto
12,750
D: 4,1
E: 8,650
12,783
D: 4,30
E: 8,483
12,200
D: 3,60
E: 8,600
12,375
12,550/12,200
D: 3,1/3,0
E: 9,450/9,200
11,800
D: 4,00
E: 7,800
11,950
73,858
5,241
FX
12,750
D: 4,1
E: 8,650
PH
12,783
D: 4,3
E: 8,483
SR
12,200
D: 3,6
E: 8,600
VT
12,375
12,550/12,200
D: 3,1/3,0
E: 9,450/9,200
PB
11,800
D: 4,0
E: 7,800
HB
11,950
D: 3,6
E: 8,350
4
12
Oliver Österberg
Hammarbygymnasterna
11,850
D: 4,5
E: 7,350
12,550
D: 4,30
E: 8,250
12,000
D: 3,10
E: 8,900
12,050
12,050/12,050
D: 3,0/3,0
E: 9,050/9,050
12,833
D: 4,10
E: 8,733
12,150
73,433
5,666
FX
11,850
D: 4,5
E: 7,350
PH
12,550
D: 4,3
E: 8,250
SR
12,000
D: 3,1
E: 8,900
VT
12,050
12,050/12,050
D: 3,0/3,0
E: 9,050/9,050
PB
12,833
D: 4,1
E: 8,733
HB
12,150
D: 3,1
E: 9,050
5
11
Stellan Edfeldt
Brommagymnasterna
13,500
D: 5,0
E: 8,500
11,500
D: 3,50
E: 8,000
12,400
D: 4,00
E: 8,400
12,425
12,400/12,450
D: 3,1/3,1
E: 9,300/9,350
11,900
D: 3,50
E: 8,400
11,150
72,875
6,224
FX
13,500
D: 5,0
E: 8,500
PH
11,500
D: 3,5
E: 8,000
SR
12,400
D: 4,0
E: 8,400
VT
12,425
12,400/12,450
D: 3,1/3,1
E: 9,300/9,350
PB
11,900
D: 3,5
E: 8,400
HB
11,150
D: 4,1
E: 7,050
6
15
Nelson Hanné
Halmstad Frigymnaster
11,800
D: 4,0
E: 7,800
10,008
D: 3,28
E: 6,733
10,250
D: 3,00
E: 7,250
12,525
12,400/12,650
D: 3,1/4,0
E: 9,300/8,650
12,533
D: 4,60
E: 7,933
11,150
68,266
10,833
FX
11,800
D: 4,0
E: 7,800
PH
10,008
D: 3,3
E: 6,733
SR
10,250
D: 3,0
E: 7,250
VT
12,525
12,400/12,650
D: 3,1/4,0
E: 9,300/8,650
PB
12,533
D: 4,6
E: 7,933
HB
11,150
D: 3,6
E: 7,550
7
16
Alvar Engström
KFUM
9,200
D: 2,0
E: 7,200
10,466
D: 2,25
E: 8,217
10,250
D: 3,50
E: 6,750
12,225
12,300/12,150
D: 3,0/3,0
E: 9,300/9,150
10,966
D: 2,80
E: 8,166
12,300
65,407
13,692
FX
9,200
D: 2,0
E: 7,200
PH
10,466
D: 2,3
E: 8,217
SR
10,250
D: 3,5
E: 6,750
VT
12,225
12,300/12,150
D: 3,0/3,0
E: 9,300/9,150
PB
10,966
D: 2,8
E: 8,166
HB
12,300
D: 3,6
E: 8,700
8
14
Alexander Sääf Mengrelis
Halmstad Frigymnaster
9,850
D: 3,0
E: 6,850
9,899
D: 2,75
E: 7,150
10,100
D: 3,10
E: 7,000
12,175
12,250/12,100
D: 3,0/3,0
E: 9,250/9,100
10,466
D: 3,40
E: 7,066
10,550
63,040
16,059
FX
9,850
D: 3,0
E: 6,850
PH
9,899
D: 2,8
E: 7,150
SR
10,100
D: 3,1
E: 7,000
VT
12,175
12,250/12,100
D: 3,0/3,0
E: 9,250/9,100
PB
10,466
D: 3,4
E: 7,066
HB
10,550
D: 3,5
E: 7,050
9
17
Melker Getzman
GF Örebro
10,716
D: 2,85
E: 7,867
11,975
12,300/11,650
D: 3,1/3,0
E: 9,200/8,650
11,233
D: 3,60
E: 7,633
10,800
44,724
34,375
FX

PH
10,716
D: 2,9
E: 7,867
SR

VT
11,975
12,300/11,650
D: 3,1/3,0
E: 9,200/8,650
PB
11,233
D: 3,6
E: 7,633
HB
10,800
D: 4,1
E: 6,700
10
10
Alexander Korepov
Brommagymnasterna
13,200
D: 4,10
E: 9,100
13,100
D: 4,10
E: 9,000
12,750
39,050
40,049
FX

PH

SR
13,200
D: 4,1
E: 9,100
VT
PB
13,100
D: 4,1
E: 9,000
HB
12,750
D: 3,6
E: 9,150
Pl
#
Namn
D
E
ND
Poäng
Gap
1
11
Stellan Edfeldt, Brommagymnasterna

5,0

8,500


13,500

2
19
Danil Kazakov, Göteborgs Turnförening

4,5

8,650


13,150

0,350
3
13
Oscar Lundberg, GK Motus-Salto

4,1

8,650


12,750

0,750
4
18
Ingmar Nordell, Göteborgs Turnförening

4,5

8,200


12,700

0,800
5
12
Oliver Österberg, Hammarbygymnasterna

4,5

7,350


11,850

1,650
6
15
Nelson Hanné, Halmstad Frigymnaster

4,0

7,800


11,800

1,700
7
14
Alexander Sääf Mengrelis, Halmstad Frigymnaster

3,0

6,850


9,850

3,650
8
16
Alvar Engström, KFUM

2,0

7,200


9,200

4,300
9
10
Alexander Korepov, Brommagymnasterna




13,500
9
17
Melker Getzman, GF Örebro




13,500
Pl
#
Namn
D
E
ND
Poäng
Gap
1
19
Danil Kazakov, Göteborgs Turnförening


4,1
4,1


8,166
9,566




12,941
12,266
13,616

2
18
Ingmar Nordell, Göteborgs Turnförening


4,1
4,0


8,133
9,466




12,849
12,233
13,466

0,092
3
13
Oscar Lundberg, GK Motus-Salto


3,6
5,0


7,633
9,333




12,783
11,233
14,333

0,158
4
12
Oliver Österberg, Hammarbygymnasterna


4,1
4,5


8,500
8,000




12,550
12,600
12,500

0,391
5
11
Stellan Edfeldt, Brommagymnasterna


2,5
4,5


7,500
8,500




11,500
10,000
13,000

1,441
6
17
Melker Getzman, GF Örebro


2,6
3,1


7,633
8,100




10,716
10,233
11,200

2,225
7
16
Alvar Engström, KFUM


1,5
3,0


6,933
9,500




10,466
8,433
12,500

2,475
8
15
Nelson Hanné, Halmstad Frigymnaster


3,0
3,6


5,633
7,833




10,008
8,633
11,383

2,933
9
14
Alexander Sääf Mengrelis, Halmstad Frigymnaster


3,0
2,5


6,766
7,533




9,899
9,766
10,033

3,042
10
10
Alexander Korepov, Brommagymnasterna










12,941
Pl
#
Namn
D
E
ND
Poäng
Gap
1
10
Alexander Korepov, Brommagymnasterna

4,1

9,100


13,200

2
19
Danil Kazakov, Göteborgs Turnförening

4,1

8,650


12,750

0,450
3
18
Ingmar Nordell, Göteborgs Turnförening

4,0

8,550


12,550

0,650
4
11
Stellan Edfeldt, Brommagymnasterna

4,0

8,400


12,400

0,800
5
13
Oscar Lundberg, GK Motus-Salto

3,6

8,600


12,200

1,000
6
12
Oliver Österberg, Hammarbygymnasterna

3,1

8,900


12,000

1,200
7
15
Nelson Hanné, Halmstad Frigymnaster

3,0

7,250


10,250

2,950
7
16
Alvar Engström, KFUM

3,5

6,750


10,250

2,950
9
14
Alexander Sääf Mengrelis, Halmstad Frigymnaster

3,1

7,000


10,100

3,100
10
17
Melker Getzman, GF Örebro




13,200
Pl
#
Namn
D
E
ND
Poäng
Gap
1
15
Nelson Hanné, Halmstad Frigymnaster


3,1
4,0


9,300
8,650




12,525
12,400
12,650

2
11
Stellan Edfeldt, Brommagymnasterna


3,1
3,1


9,300
9,350




12,425
12,400
12,450

0,100
3
13
Oscar Lundberg, GK Motus-Salto


3,1
3,0


9,450
9,200




12,375
12,550
12,200

0,150
4
16
Alvar Engström, KFUM


3,0
3,0


9,300
9,150




12,225
12,300
12,150

0,300
5
18
Ingmar Nordell, Göteborgs Turnförening


3,0
3,0


9,300
9,100




12,200
12,300
12,100

0,325
6
14
Alexander Sääf Mengrelis, Halmstad Frigymnaster


3,0
3,0


9,250
9,100




12,175
12,250
12,100

0,350
6
19
Danil Kazakov, Göteborgs Turnförening


3,0
3,0


9,200
9,150




12,175
12,200
12,150

0,350
8
12
Oliver Österberg, Hammarbygymnasterna


3,0
3,0


9,050
9,050




12,050
12,050
12,050

0,475
9
17
Melker Getzman, GF Örebro


3,1
3,0


9,200
8,650




11,975
12,300
11,650

0,550
10
10
Alexander Korepov, Brommagymnasterna










12,525
Pl
#
Namn
D
E
ND
Poäng
Gap
1
19
Danil Kazakov, Göteborgs Turnförening

4,6

9,333


13,933

2
18
Ingmar Nordell, Göteborgs Turnförening

4,6

8,800


13,400

0,533
3
10
Alexander Korepov, Brommagymnasterna

4,1

9,000


13,100

0,833
4
12
Oliver Österberg, Hammarbygymnasterna

4,1

8,733


12,833

1,100
5
15
Nelson Hanné, Halmstad Frigymnaster

4,6

7,933


12,533

1,400
6
11
Stellan Edfeldt, Brommagymnasterna

3,5

8,400


11,900

2,033
7
13
Oscar Lundberg, GK Motus-Salto

4,0

7,800


11,800

2,133
8
17
Melker Getzman, GF Örebro

3,6

7,633


11,233

2,700
9
16
Alvar Engström, KFUM

2,8

8,166


10,966

2,967
10
14
Alexander Sääf Mengrelis, Halmstad Frigymnaster

3,4

7,066


10,466

3,467
Pl
#
Namn
D
E
ND
Poäng
Gap
1
19
Danil Kazakov, Göteborgs Turnförening

5,0

9,150


14,150

2
10
Alexander Korepov, Brommagymnasterna

3,6

9,150


12,750

1,400
3
18
Ingmar Nordell, Göteborgs Turnförening

4,1

8,600


12,700

1,450
4
16
Alvar Engström, KFUM

3,6

8,700


12,300

1,850
5
12
Oliver Österberg, Hammarbygymnasterna

3,1

9,050


12,150

2,000
6
13
Oscar Lundberg, GK Motus-Salto

3,6

8,350


11,950

2,200
7
15
Nelson Hanné, Halmstad Frigymnaster

3,6

7,550


11,150

3,000
7
11
Stellan Edfeldt, Brommagymnasterna

4,1

7,050


11,150

3,000
9
17
Melker Getzman, GF Örebro

4,1

6,700


10,800

3,350
10
14
Alexander Sääf Mengrelis, Halmstad Frigymnaster

3,5

7,050


10,550

3,600
Pl
#
Namn
D
E
ND
Poäng
Gap

Last Update: 2024-04-16 18:35:05
SX
SM
MD
XL
XXL