Tillbaka 

Mästerskapshelgen & JSM Stockholm, 2022-05-27

JSM Finaler Sverige Pokalen - Öppet program Finaler Riksmästerskapen - Femman Finaler Riksmästerskapen - Fyran Finaler Riksmästerskapen - Trean Finaler Riksmästerskapen - Tvåan Finaler Sverige Pokalen - Trean Finaler Sverige Pokalen - Tvåan Finaler Riksmästerskapen - Tvåan Sverige Pokalen - Tvåan Riksmästerskapen - Trean Sverige Pokalen - Trean Riksmästerskapen - Fyran Riksmästerskapen - Femman Sverige Pokalen - Öppet program JSM Lag-SM Lag RM Lag-SM
Riksmästerskapen - Fyran Finaler
Icke officiella resultat
Pl
#
Namn
Fristående
Bygelhäst
Ringar
Hopp
Barr
Räck
Total
Gap
1
18
Ingmar Nordell
Göteborgs Turnförening
12,100
D: 4,5
E: 7,600
11,500
D: 3,85
E: 7,650
12,733
D: 4,10
E: 8,633
12,233
12,433/12,033
D: 3,1/3,0
E: 9,333/9,033
13,000
D: 4,10
E: 8,900
12,100
73,666
FX
12,100
D: 4,5
E: 7,600
PH
11,500
D: 3,9
E: 7,650
SR
12,733
D: 4,1
E: 8,633
VT
12,233
12,433/12,033
D: 3,1/3,0
E: 9,333/9,033
PB
13,000
D: 4,1
E: 8,900
HB
12,100
D: 3,6
E: 8,500
2
19
Danil Kazakov
Göteborgs Turnförening
12,500
D: 4,5
E: 8,000
12,891
D: 4,03
E: 8,867
12,400
D: 4,00
E: 8,400
14,066
D: 4,60
E: 9,466
14,400
66,257
7,409
FX
12,500
D: 4,5
E: 8,000
PH
12,891
D: 4,0
E: 8,867
SR
12,400
D: 4,0
E: 8,400
VT
PB
14,066
D: 4,6
E: 9,466
HB
14,400
D: 5,1
E: 9,300
3
13
Oscar Lundberg
GK Motus-Salto
11,900
D: 3,6
E: 8,300
13,166
D: 4,30
E: 8,867
12,466
D: 3,60
E: 8,866
12,266
12,233/12,300
D: 3,0/3,0
E: 9,233/9,300
49,798
23,868
FX
11,900
D: 3,6
E: 8,300
PH
13,166
D: 4,3
E: 8,867
SR
12,466
D: 3,6
E: 8,866
VT
12,266
12,233/12,300
D: 3,0/3,0
E: 9,233/9,300
PB

HB

4
11
Stellan Edfeldt
Brommagymnasterna
12,900
D: 5,0
E: 7,900
11,699
D: 3,60
E: 8,100
12,433
D: 4,00
E: 8,433
12,483
12,500/12,466
D: 3,1/3,1
E: 9,400/9,366
49,515
24,151
FX
12,900
D: 5,0
E: 7,900
PH
11,699
D: 3,6
E: 8,100
SR
12,433
D: 4,0
E: 8,433
VT
12,483
12,500/12,466
D: 3,1/3,1
E: 9,400/9,366
PB

HB

5
12
Oliver Österberg
Hammarbygymnasterna
11,366
D: 4,0
E: 7,366
13,083
D: 4,30
E: 8,783
12,633
D: 4,00
E: 8,633
11,733
48,815
24,851
FX
11,366
D: 4,0
E: 7,366
PH
13,083
D: 4,3
E: 8,783
SR

VT
PB
12,633
D: 4,0
E: 8,633
HB
11,733
D: 3,1
E: 8,633
6
10
Alexander Korepov
Brommagymnasterna
13,200
D: 4,10
E: 9,100
12,666
D: 3,60
E: 9,066
12,100
37,966
35,700
FX

PH

SR
13,200
D: 4,1
E: 9,100
VT
PB
12,666
D: 3,6
E: 9,066
HB
12,100
D: 3,5
E: 8,600
7
16
Alvar Engström
KFUM
12,416
12,400/12,433
D: 3,1/3,1
E: 9,300/9,333
12,266
24,682
48,984
FX

PH

SR

VT
12,416
12,400/12,433
D: 3,1/3,1
E: 9,300/9,333
PB

HB
12,266
D: 4,0
E: 8,266
8
15
Nelson Hanné
Halmstad Frigymnaster
12,499
11,933/13,066
D: 2,9/4,0
E: 9,033/9,066
11,600
D: 3,50
E: 8,100
24,099
49,567
FX

PH

SR

VT
12,499
11,933/13,066
D: 2,9/4,0
E: 9,033/9,066
PB
11,600
D: 3,5
E: 8,100
HB

9
17
Melker Getzman
GF Örebro
FX

PH

SR

VT
PB

HB

9
14
Alexander Sääf Mengrelis
Halmstad Frigymnaster
FX

PH

SR

VT
PB

HB

Pl
#
Namn
D
E
ND
Poäng
Gap
1
11
Stellan Edfeldt, Brommagymnasterna

5,0

7,900

Q
12,900

2
19
Danil Kazakov, Göteborgs Turnförening

4,5

8,000

Q
12,500

0,400
3
18
Ingmar Nordell, Göteborgs Turnförening

4,5

7,600

Q
12,100

0,800
4
13
Oscar Lundberg, GK Motus-Salto

3,6

8,300

Q
11,900

1,000
5
12
Oliver Österberg, Hammarbygymnasterna

4,0

7,366

Q
11,366

1,534
6
15
Nelson Hanné, Halmstad Frigymnaster



q

6
14
Alexander Sääf Mengrelis, Halmstad Frigymnaster



q

Pl
#
Namn
D
E
ND
Poäng
Gap
1
13
Oscar Lundberg, GK Motus-Salto


3,6
5,0


8,433
9,300



Q
13,166
12,033
14,300

2
12
Oliver Österberg, Hammarbygymnasterna


4,1
4,5


8,400
9,166



Q
13,083
12,500
13,666

0,083
3
19
Danil Kazakov, Göteborgs Turnförening


4,0
4,1


8,500
9,233



Q
12,891
12,500
13,283

0,275
4
11
Stellan Edfeldt, Brommagymnasterna


3,0
4,2


7,433
8,766



Q
11,699
10,433
12,966

1,467
5
18
Ingmar Nordell, Göteborgs Turnförening


4,1
3,6


6,400
8,900



Q
11,500
10,500
12,500

1,666
6
17
Melker Getzman, GF Örebro









q

6
16
Alvar Engström, KFUM









q

Pl
#
Namn
D
E
ND
Poäng
Gap
1
10
Alexander Korepov, Brommagymnasterna

4,1

9,100

Q
13,200

2
18
Ingmar Nordell, Göteborgs Turnförening

4,1

8,633

Q
12,733

0,467
3
13
Oscar Lundberg, GK Motus-Salto

3,6

8,866

Q
12,466

0,734
4
11
Stellan Edfeldt, Brommagymnasterna

4,0

8,433

Q
12,433

0,767
5
19
Danil Kazakov, Göteborgs Turnförening

4,0

8,400

Q
12,400

0,800
6
12
Oliver Österberg, Hammarbygymnasterna



q

6
15
Nelson Hanné, Halmstad Frigymnaster



q

Pl
#
Namn
D
E
ND
Poäng
Gap
1
15
Nelson Hanné, Halmstad Frigymnaster


2,9
4,0


9,033
9,066



Q
12,499
11,933
13,066

2
11
Stellan Edfeldt, Brommagymnasterna


3,1
3,1


9,400
9,366



Q
12,483
12,500
12,466

0,016
3
16
Alvar Engström, KFUM


3,1
3,1


9,300
9,333



Q
12,416
12,400
12,433

0,083
4
13
Oscar Lundberg, GK Motus-Salto


3,0
3,0


9,233
9,300



Q
12,266
12,233
12,300

0,233
5
18
Ingmar Nordell, Göteborgs Turnförening


3,1
3,0


9,333
9,033



Q
12,233
12,433
12,033

0,266
6
14
Alexander Sääf Mengrelis, Halmstad Frigymnaster









q

6
19
Danil Kazakov, Göteborgs Turnförening









q

Pl
#
Namn
D
E
ND
Poäng
Gap
1
19
Danil Kazakov, Göteborgs Turnförening

4,6

9,466

Q
14,066

2
18
Ingmar Nordell, Göteborgs Turnförening

4,1

8,900

Q
13,000

1,066
3
10
Alexander Korepov, Brommagymnasterna

3,6

9,066

Q
12,666

1,400
4
12
Oliver Österberg, Hammarbygymnasterna

4,0

8,633

Q
12,633

1,433
5
15
Nelson Hanné, Halmstad Frigymnaster

3,5

8,100

Q
11,600

2,466
6
11
Stellan Edfeldt, Brommagymnasterna



q

6
13
Oscar Lundberg, GK Motus-Salto



q

Pl
#
Namn
D
E
ND
Poäng
Gap
1
19
Danil Kazakov, Göteborgs Turnförening

5,1

9,300

Q
14,400

2
16
Alvar Engström, KFUM

4,0

8,266

Q
12,266

2,134
3
10
Alexander Korepov, Brommagymnasterna

3,5

8,600

Q
12,100

2,300
3
18
Ingmar Nordell, Göteborgs Turnförening

3,6

8,500

Q
12,100

2,300
5
12
Oliver Österberg, Hammarbygymnasterna

3,1

8,633

Q
11,733

2,667
6
13
Oscar Lundberg, GK Motus-Salto



q

6
15
Nelson Hanné, Halmstad Frigymnaster



q

Pl
#
Namn
D
E
ND
Poäng
Gap

Last Update: 2024-07-21 22:22:17
SX
SM
MD
XL
XXL