Tillbaka 

Mästerskapshelgen & JSM Stockholm, 2022-05-27

JSM Finaler Sverige Pokalen - Öppet program Finaler Riksmästerskapen - Femman Finaler Riksmästerskapen - Fyran Finaler Riksmästerskapen - Trean Finaler Riksmästerskapen - Tvåan Finaler Sverige Pokalen - Trean Finaler Sverige Pokalen - Tvåan Finaler Riksmästerskapen - Tvåan Sverige Pokalen - Tvåan Riksmästerskapen - Trean Sverige Pokalen - Trean Riksmästerskapen - Fyran Riksmästerskapen - Femman Sverige Pokalen - Öppet program JSM Lag-SM Lag RM Lag-SM
Riksmästerskapen - Tvåan Finaler
Icke officiella resultat
Pl
#
Namn
Fristående
Bygelhäst
Ringar
Hopp
Barr
Räck
Total
Gap
1
60
Jack Sjölinder
Brommagymnasterna
13,266
D: 5,0
E: 8,266
12,449
D: 3,35
E: 9,100
13,066
D: 4,50
E: 8,566
13,816
14,266/13,366
D: 5,0/4,0
E: 9,266/9,366
12,633
D: 3,30
E: 9,333
12,633
77,863
FX
13,266
D: 5,0
E: 8,266
PH
12,449
D: 3,4
E: 9,100
SR
13,066
D: 4,5
E: 8,566
VT
13,816
14,266/13,366
D: 5,0/4,0
E: 9,266/9,366
PB
12,633
D: 3,3
E: 9,333
HB
12,633
D: 3,6
E: 9,033
2
57
Levi Hullegård
Halmstad Frigymnaster
12,600
D: 4,0
E: 8,600
12,483
D: 3,35
E: 9,133
13,000
D: 4,60
E: 8,400
14,033
14,600/13,466
D: 5,0/4,0
E: 9,600/9,466
12,400
D: 3,30
E: 9,100
13,100
77,616
0,247
FX
12,600
D: 4,0
E: 8,600
PH
12,483
D: 3,4
E: 9,133
SR
13,000
D: 4,6
E: 8,400
VT
14,033
14,600/13,466
D: 5,0/4,0
E: 9,600/9,466
PB
12,400
D: 3,3
E: 9,100
HB
13,100
D: 4,1
E: 9,000
3
28
August Wadman
Brommagymnasterna
12,933
D: 5,1
E: 7,833
11,933
D: 3,05
E: 8,883
13,200
D: 4,50
E: 8,700
13,199
14,266/12,133
D: 5,0/4,0
E: 9,266/8,133
12,133
D: 3,70
E: 8,433
11,333
74,731
3,132
FX
12,933
D: 5,1
E: 7,833
PH
11,933
D: 3,1
E: 8,883
SR
13,200
D: 4,5
E: 8,700
VT
13,199
14,266/12,133
D: 5,0/4,0
E: 9,266/8,133
PB
12,133
D: 3,7
E: 8,433
HB
11,333
D: 3,0
E: 8,333
4
96
Alfred Bogfors
Hindås GF
12,566
D: 4,6
E: 7,966
12,199
D: 3,30
E: 8,900
12,400
D: 4,00
E: 8,400
13,683
13,200/14,166
D: 4,0/5,0
E: 9,200/9,166
12,433
63,281
14,582
FX
12,566
D: 4,6
E: 7,966
PH
12,199
D: 3,3
E: 8,900
SR
12,400
D: 4,0
E: 8,400
VT
13,683
13,200/14,166
D: 4,0/5,0
E: 9,200/9,166
PB

HB
12,433
D: 4,1
E: 8,333
5
95
Valter Hammarström
Göteborgs Turnförening
13,233
D: 5,0
E: 8,233
13,000
D: 4,60
E: 8,400
12,433
D: 3,60
E: 8,833
11,566
50,232
27,631
FX
13,233
D: 5,0
E: 8,233
PH

SR
13,000
D: 4,6
E: 8,400
VT
PB
12,433
D: 3,6
E: 8,833
HB
11,566
D: 3,6
E: 7,966
6
84
Oliver Svensson
Halmstad Frigymnaster
13,000
D: 4,6
E: 8,400
11,666
D: 3,05
E: 8,617
11,566
D: 3,50
E: 8,066
12,766
48,998
28,865
FX
13,000
D: 4,6
E: 8,400
PH
11,666
D: 3,1
E: 8,617
SR
11,566
D: 3,5
E: 8,066
VT
PB

HB
12,766
D: 3,6
E: 9,166
7
54
James Hanné
Halmstad Frigymnaster
12,466
D: 4,6
E: 7,866
13,866
14,233/13,500
D: 5,0/4,0
E: 9,233/9,500
26,332
51,531
FX
12,466
D: 4,6
E: 7,866
PH

SR

VT
13,866
14,233/13,500
D: 5,0/4,0
E: 9,233/9,500
PB

HB

8
94
Elton Dahlin
Göteborgs Turnförening
11,733
D: 3,60
E: 8,133
13,799
14,266/13,333
D: 5,0/4,0
E: 9,266/9,333
25,532
52,331
FX

PH

SR
11,733
D: 3,6
E: 8,133
VT
13,799
14,266/13,333
D: 5,0/4,0
E: 9,266/9,333
PB

HB

9
62
Caden Keller
Brommagymnasterna
13,100
D: 4,1
E: 9,000
12,266
D: 3,10
E: 9,167
25,366
52,497
FX
13,100
D: 4,1
E: 9,000
PH
12,266
D: 3,1
E: 9,167
SR

VT
PB

HB

10
61
Alexander Mouradian
Brommagymnasterna
12,700
D: 3,60
E: 9,100
12,266
24,966
52,897
FX

PH

SR

VT
PB
12,700
D: 3,6
E: 9,100
HB
12,266
D: 3,1
E: 9,166
11
63
Valter Toverud
Brommagymnasterna
12,266
D: 3,50
E: 8,766
12,266
D: 3,20
E: 9,066
24,532
53,331
FX

PH

SR
12,266
D: 3,5
E: 8,766
VT
PB
12,266
D: 3,2
E: 9,066
HB

12
75
Gabriel Gillberg
Hammarbygymnasterna
13,799
14,433/13,166
D: 5,0/4,0
E: 9,433/9,166
13,799
64,064
FX

PH

SR

VT
13,799
14,433/13,166
D: 5,0/4,0
E: 9,433/9,166
PB

HB

13
53
Edvin Björs
Halmstad Frigymnaster
13,633
14,066/13,200
D: 5,0/4,0
E: 9,066/9,200
13,633
64,230
FX

PH

SR

VT
13,633
14,066/13,200
D: 5,0/4,0
E: 9,066/9,200
PB

HB

14
67
Wiggo Jensen
GK Motus-Salto
12,700
D: 3,80
E: 8,900
12,700
65,163
FX

PH

SR

VT
PB
12,700
D: 3,8
E: 8,900
HB

15
79
Seth Bjerkeby
Hammarbygymnasterna
12,266
D: 3,60
E: 8,666
12,266
65,597
FX

PH

SR

VT
PB
12,266
D: 3,6
E: 8,666
HB

16
68
Tee Jay Bengtsson
GK Motus-Salto
12,000
12,000
65,863
FX

PH

SR

VT
PB

HB
12,000
D: 4,0
E: 8,000
17
55
Magnus-Alexander Åhlund
Halmstad Frigymnaster
11,850
D: 3,05
E: 8,800
11,850
66,013
FX

PH
11,850
D: 3,1
E: 8,800
SR

VT
PB

HB

18
52
Aston Byhmer
Halmstad Frigymnaster
11,849
D: 3,00
E: 8,850
11,849
66,014
FX

PH
11,849
D: 3,0
E: 8,850
SR

VT
PB

HB

19
78
Ted Carmody
Hammarbygymnasterna
77,863
FX

PH

SR

VT
PB

HB

19
59
Matheo Färnström
Halmstad Frigymnaster
77,863
FX

PH

SR

VT
PB

HB

19
90
Leon Knezevic Brandt
Göteborgs Turnförening
77,863
FX

PH

SR

VT
PB

HB

Pl
#
Namn
D
E
ND
Poäng
Gap
1
60
Jack Sjölinder, Brommagymnasterna

5,0

8,266

Q
13,266

2
95
Valter Hammarström, Göteborgs Turnförening

5,0

8,233

Q
13,233

0,033
3
62
Caden Keller, Brommagymnasterna

4,1

9,000

Q
13,100

0,166
4
84
Oliver Svensson, Halmstad Frigymnaster

4,6

8,400

Q
13,000

0,266
5
28
August Wadman, Brommagymnasterna

5,1

7,833

Q
12,933

0,333
6
57
Levi Hullegård, Halmstad Frigymnaster

4,0

8,600

Q
12,600

0,666
7
96
Alfred Bogfors, Hindås GF

4,6

7,966

Q
12,566

0,700
8
54
James Hanné, Halmstad Frigymnaster

4,6

7,866

Q
12,466

0,800
9
90
Leon Knezevic Brandt, Göteborgs Turnförening



q

13,266
9
61
Alexander Mouradian, Brommagymnasterna



q

13,266
Pl
#
Namn
D
E
ND
Poäng
Gap
1
57
Levi Hullegård, Halmstad Frigymnaster


3,6
3,1


8,566
9,700



Q
12,483
12,166
12,800

2
60
Jack Sjölinder, Brommagymnasterna


3,6
3,1


8,733
9,466



Q
12,449
12,333
12,566

0,034
3
62
Caden Keller, Brommagymnasterna


3,1
3,1


8,600
9,733



Q
12,266
11,700
12,833

0,217
4
96
Alfred Bogfors, Hindås GF


3,6
3,0


8,333
9,466



Q
12,199
11,933
12,466

0,284
5
28
August Wadman, Brommagymnasterna


3,1
3,0


8,533
9,233



Q
11,933
11,633
12,233

0,550
6
55
Magnus-Alexander Åhlund, Halmstad Frigymnaster


3,1
3,0


8,100
9,500



Q
11,850
11,200
12,500

0,633
7
52
Aston Byhmer, Halmstad Frigymnaster


3,0
3,0


8,166
9,533



Q
11,849
11,166
12,533

0,634
8
84
Oliver Svensson, Halmstad Frigymnaster


3,1
3,0


8,200
9,033



Q
11,666
11,300
12,033

0,817
9
78
Ted Carmody, Hammarbygymnasterna









q

12,483
9
95
Valter Hammarström, Göteborgs Turnförening









q

12,483
Pl
#
Namn
D
E
ND
Poäng
Gap
1
28
August Wadman, Brommagymnasterna

4,5

8,700

Q
13,200

2
60
Jack Sjölinder, Brommagymnasterna

4,5

8,566

Q
13,066

0,134
3
95
Valter Hammarström, Göteborgs Turnförening

4,6

8,400

Q
13,000

0,200
3
57
Levi Hullegård, Halmstad Frigymnaster

4,6

8,400

Q
13,000

0,200
5
96
Alfred Bogfors, Hindås GF

4,0

8,400

Q
12,400

0,800
6
63
Valter Toverud, Brommagymnasterna

3,5

8,766

Q
12,266

0,934
7
94
Elton Dahlin, Göteborgs Turnförening

3,6

8,133

Q
11,733

1,467
8
84
Oliver Svensson, Halmstad Frigymnaster

3,5

8,066

Q
11,566

1,634
9
61
Alexander Mouradian, Brommagymnasterna



q

13,200
9
79
Seth Bjerkeby, Hammarbygymnasterna



q

13,200
Pl
#
Namn
D
E
ND
Poäng
Gap
1
57
Levi Hullegård, Halmstad Frigymnaster


5,0
4,0


9,600
9,466



Q
14,033
14,600
13,466

2
54
James Hanné, Halmstad Frigymnaster


5,0
4,0


9,233
9,500



Q
13,866
14,233
13,500

0,167
3
60
Jack Sjölinder, Brommagymnasterna


5,0
4,0


9,266
9,366



Q
13,816
14,266
13,366

0,217
4
75
Gabriel Gillberg, Hammarbygymnasterna


5,0
4,0


9,433
9,166



Q
13,799
14,433
13,166

0,234
4
94
Elton Dahlin, Göteborgs Turnförening


5,0
4,0


9,266
9,333



Q
13,799
14,266
13,333

0,234
6
96
Alfred Bogfors, Hindås GF


4,0
5,0


9,200
9,166



Q
13,683
13,200
14,166

0,350
7
53
Edvin Björs, Halmstad Frigymnaster


5,0
4,0


9,066
9,200



Q
13,633
14,066
13,200

0,400
8
28
August Wadman, Brommagymnasterna


5,0
4,0


9,266
8,133



Q
13,199
14,266
12,133

0,834
9
90
Leon Knezevic Brandt, Göteborgs Turnförening









q

14,033
9
59
Matheo Färnström, Halmstad Frigymnaster









q

14,033
Pl
#
Namn
D
E
ND
Poäng
Gap
1
61
Alexander Mouradian, Brommagymnasterna

3,6

9,100

Q
12,700

1
67
Wiggo Jensen, GK Motus-Salto

3,8

8,900

Q
12,700

3
60
Jack Sjölinder, Brommagymnasterna

3,3

9,333

Q
12,633

0,067
4
95
Valter Hammarström, Göteborgs Turnförening

3,6

8,833

Q
12,433

0,267
5
57
Levi Hullegård, Halmstad Frigymnaster

3,3

9,100

Q
12,400

0,300
6
63
Valter Toverud, Brommagymnasterna

3,2

9,066

Q
12,266

0,434
6
79
Seth Bjerkeby, Hammarbygymnasterna

3,6

8,666

Q
12,266

0,434
8
28
August Wadman, Brommagymnasterna

3,7

8,433

Q
12,133

0,567
9
94
Elton Dahlin, Göteborgs Turnförening



q

12,700
9
78
Ted Carmody, Hammarbygymnasterna



q

12,700
Pl
#
Namn
D
E
ND
Poäng
Gap
1
57
Levi Hullegård, Halmstad Frigymnaster

4,1

9,000

Q
13,100

2
84
Oliver Svensson, Halmstad Frigymnaster

3,6

9,166

Q
12,766

0,334
3
60
Jack Sjölinder, Brommagymnasterna

3,6

9,033

Q
12,633

0,467
4
96
Alfred Bogfors, Hindås GF

4,1

8,333

Q
12,433

0,667
5
61
Alexander Mouradian, Brommagymnasterna

3,1

9,166

Q
12,266

0,834
6
68
Tee Jay Bengtsson, GK Motus-Salto

4,0

8,000

Q
12,000

1,100
7
95
Valter Hammarström, Göteborgs Turnförening

3,6

7,966

Q
11,566

1,534
8
28
August Wadman, Brommagymnasterna

3,0

8,333

Q
11,333

1,767
9
94
Elton Dahlin, Göteborgs Turnförening



q

13,100
9
54
James Hanné, Halmstad Frigymnaster



q

13,100
Pl
#
Namn
D
E
ND
Poäng
Gap

Last Update: 2024-05-26 20:22:16
SX
SM
MD
XL
XXL