Back 

Telinevoimistelun Voimisteluliiton mestaruuskilpailut, NTV näyttökilpailu, MTV JunnuGym 1 Jyväskylä, 2023-04-21

MTV 1. luokka Eliitti MTV 1. luokka Kilpa MTV 2. luokka Eliitti MTV 2.luokka Kilpa MTV 3. luokka Eliitti MTV 3.luokka Kilpa MTV 4. luokka Kilpa MTV 5. luokka nuoremmat (PM katsastus) MTV 5. luokka vanhemmat MTV 6. luokka NTV B luokka nuoremmat NTV B luokka vanhemmat NTV C luokka nuoremmat NTV C luokka vanhemmat NTV D luokka nuoremmat NTV D luokka vanhemmat NTV E luokka nuoremmat NTV E luokka vanhemmat NTV F luokka nuoremmat NTV F luokka vanhemmat NTV G luokka nuoremmat NTV G vanhemmat NTV H luokka NTV MJL 1. luokka NTV MJL 2. luokka NTV MJL 3. luokka NTV Tytöt 13-15v. NTV MJL FIG-luokka naiset MTV 1. luokka Joukkuekilpailu Gym JKL MTV 2. luokka Joukkekilpailu Gym JKL MTV 3. luokka Joukkuekilpailu Gym JKL MTV 4. luokka Joukkuekilpailu Gym JKL MTV 5. luokka Joukkuekilpailu Gym JKL B joukkue NTV C joukkue NTV D joukkue NTV Kilpalinjan joukkue E, F, G ja H luokat NTV MJL 1 NTV MJL 2-FIG NTV
MTV 1. luokka Eliitti
Unofficial results
Sij
#
Nimi
Permanto
Hevonen
Renkaat
Hyppy
Nojapuut
Rekki
Ominaisuussarja
Yhteensä
Erotus
1
44
Artemenkov Ilja
HIFK Gymnastics
9,950
D: 1,5
E: 8,450
9,950
D: 1,00
E: 8,950
8,900
D: 0,50
E: 8,400
10,050
D: 0,50
E: 9,550
10,850
D: 1,50
E: 9,350
10,100
1,200
D: 1,500
E: 0,300
61,000
FX
9,950
D: 1,5
E: 8,450
PH
9,950
D: 1,0
E: 8,950
SR
8,900
D: 0,5
E: 8,400
VT
10,050
D: 0,5
E: 9,550
PB
10,850
D: 1,5
E: 9,350
HB
10,100
D: 1,0
E: 9,100
E1
1,200
D: 1,5
E: 0,300
2
7
Väisänen Väinö
Espoon Telinetaiturit
9,300
D: 1,5
E: 7,800
10,450
D: 1,00
E: 9,450
9,400
D: 0,50
E: 8,900
9,800
D: 0,50
E: 9,300
8,750
D: 1,00
E: 7,750
9,150
56,850
4,150
FX
9,300
D: 1,5
E: 7,800
PH
10,450
D: 1,0
E: 9,450
SR
9,400
D: 0,5
E: 8,900
VT
9,800
D: 0,5
E: 9,300
PB
8,750
D: 1,0
E: 7,750
HB
9,150

E: 9,150
E1

3
47
Jesmantsik Jan
HIFK Gymnastics
8,100
D: 0,5
E: 7,600
10,250
D: 1,00
E: 9,250
8,750
D: 0,50
E: 8,250
10,000
D: 0,50
E: 9,500
8,900
D: 0,50
E: 8,400
7,650
1,200
D: 1,500
E: 0,300
54,850
6,150
FX
8,100
D: 0,5
E: 7,600
PH
10,250
D: 1,0
E: 9,250
SR
8,750
D: 0,5
E: 8,250
VT
10,000
D: 0,5
E: 9,500
PB
8,900
D: 0,5
E: 8,400
HB
7,650
D: 0,5
E: 7,150
E1
1,200
D: 1,5
E: 0,300
4
48
Orrain Elmo
Jyväskylän Voimistelijat-79
8,000
D: 1,2
E: 6,800
9,500
D: 0,50
E: 9,000
8,850
D: 0,50
E: 8,350
9,400
D: 0,50
E: 8,900
8,700
D: 0,50
E: 8,200
9,100
0,250
D: 1,000
E: 0,750
53,800
7,200
FX
8,000
D: 1,2
E: 6,800
PH
9,500
D: 0,5
E: 9,000
SR
8,850
D: 0,5
E: 8,350
VT
9,400
D: 0,5
E: 8,900
PB
8,700
D: 0,5
E: 8,200
HB
9,100

E: 9,100
E1
0,250
D: 1,0
E: 0,750
5
3
Porspakka Petrus
Tampereen Sisu
8,400
D: 0,2
E: 8,200
8,700
D: 1,00
E: 7,700
9,000
D: 0,50
E: 8,500
9,950
D: 0,50
E: 9,450
8,250
D: 0,00
E: 8,250
8,850
53,150
7,850
FX
8,400
D: 0,2
E: 8,200
PH
8,700
D: 1,0
E: 7,700
SR
9,000
D: 0,5
E: 8,500
VT
9,950
D: 0,5
E: 9,450
PB
8,250

E: 8,250
HB
8,850

E: 8,850
E1

6
1
Hyvönen Alvar
Tampereen Sisu
7,950
D: 0,5
E: 7,450
9,800
D: 1,00
E: 8,800
8,750
D: 0,50
E: 8,250
9,850
D: 0,50
E: 9,350
8,700
D: 1,00
E: 7,700
7,850
52,900
8,100
FX
7,950
D: 0,5
E: 7,450
PH
9,800
D: 1,0
E: 8,800
SR
8,750
D: 0,5
E: 8,250
VT
9,850
D: 0,5
E: 9,350
PB
8,700
D: 1,0
E: 7,700
HB
7,850

E: 7,850
E1

7
49
Orrain Eero
Jyväskylän Voimistelijat-79
9,150
D: 1,2
E: 7,950
8,100

E: 8,100
8,250
D: 0,50
E: 7,750
10,450
D: 0,70
E: 9,750
8,750
D: 1,00
E: 7,750
8,100
52,800
8,200
FX
9,150
D: 1,2
E: 7,950
PH
8,100

E: 8,100
SR
8,250
D: 0,5
E: 7,750
VT
10,450
D: 0,7
E: 9,750
PB
8,750
D: 1,0
E: 7,750
HB
8,100

E: 8,100
E1

8
6
Helve Jan
Espoon Telinetaiturit
8,100
D: 1,2
E: 6,900
9,950
D: 1,00
E: 8,950
8,200
D: 0,50
E: 7,700
9,650
D: 0,50
E: 9,150
8,050
D: 0,00
E: 8,050
8,100
52,050
8,950
FX
8,100
D: 1,2
E: 6,900
PH
9,950
D: 1,0
E: 8,950
SR
8,200
D: 0,5
E: 7,700
VT
9,650
D: 0,5
E: 9,150
PB
8,050

E: 8,050
HB
8,100

E: 8,100
E1

9
43
Ivanov Matvei
HIFK Gymnastics
8,000
D: 1,0
E: 7,000
9,750
D: 1,00
E: 8,750
8,700
D: 0,50
E: 8,200
9,950
D: 0,50
E: 9,450
8,000
D: 0,00
E: 8,000
7,400
0,150
D: 0,500
E: 0,350
51,950
9,050
FX
8,000
D: 1,0
E: 7,000
PH
9,750
D: 1,0
E: 8,750
SR
8,700
D: 0,5
E: 8,200
VT
9,950
D: 0,5
E: 9,450
PB
8,000

E: 8,000
HB
7,400
D: 0,5
E: 6,900
E1
0,150
D: 0,5
E: 0,350
10
4
Valkama Valtteri
Tampereen Sisu
7,100

E: 7,100
9,800
D: 1,00
E: 8,800
8,550
D: 0,50
E: 8,050
10,450
D: 0,70
E: 9,750
8,200
D: 0,50
E: 7,700
7,450
0,200
D: 1,000
E: 0,800
51,750
9,250
FX
7,100

E: 7,100
PH
9,800
D: 1,0
E: 8,800
SR
8,550
D: 0,5
E: 8,050
VT
10,450
D: 0,7
E: 9,750
PB
8,200
D: 0,5
E: 7,700
HB
7,450

E: 7,450
E1
0,200
D: 1,0
E: 0,800
11
2
Järvi Kaapo
Tampereen Sisu
7,650
D: 0,7
E: 6,950
9,550
D: 1,00
E: 8,550
8,000
D: 0,50
E: 7,500
9,200
D: 0,50
E: 8,700
8,550
D: 0,00
E: 8,550
8,350
0,250
D: 1,000
E: 0,750
51,550
9,450
FX
7,650
D: 0,7
E: 6,950
PH
9,550
D: 1,0
E: 8,550
SR
8,000
D: 0,5
E: 7,500
VT
9,200
D: 0,5
E: 8,700
PB
8,550

E: 8,550
HB
8,350

E: 8,350
E1
0,250
D: 1,0
E: 0,750
12
46
Umarova Bilal
HIFK Gymnastics
8,500
D: 1,5
E: 7,000
9,500
D: 0,50
E: 9,000
8,100
D: 0,50
E: 7,600
9,950
D: 0,50
E: 9,450
7,700
D: 0,50
E: 7,200
7,550
51,300
9,700
FX
8,500
D: 1,5
E: 7,000
PH
9,500
D: 0,5
E: 9,000
SR
8,100
D: 0,5
E: 7,600
VT
9,950
D: 0,5
E: 9,450
PB
7,700
D: 0,5
E: 7,200
HB
7,550

E: 7,550
E1

13
5
Kukkala Roni
Tampereen Sisu
6,800
D: 0,5
E: 6,300
10,050
D: 1,00
E: 9,050
7,850
D: 0,50
E: 7,350
9,200
D: 0,50
E: 8,700
8,900
D: 0,50
E: 8,400
7,150
49,950
11,050
FX
6,800
D: 0,5
E: 6,300
PH
10,050
D: 1,0
E: 9,050
SR
7,850
D: 0,5
E: 7,350
VT
9,200
D: 0,5
E: 8,700
PB
8,900
D: 0,5
E: 8,400
HB
7,150

E: 7,150
E1

14
45
Pehkonen Robert
HIFK Gymnastics
6,800

E: 6,800
9,350
D: 1,00
E: 8,350
8,400
D: 0,50
E: 7,900
8,700
D: 0,00
E: 8,700
8,500
D: 1,00
E: 7,500
7,050
48,800
12,200
FX
6,800

E: 6,800
PH
9,350
D: 1,0
E: 8,350
SR
8,400
D: 0,5
E: 7,900
VT
8,700

E: 8,700
PB
8,500
D: 1,0
E: 7,500
HB
7,050

E: 7,050
E1

Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
1
44
Artemenkov Ilja, HIFK Gymnastics

1,5

8,450


9,950

2
7
Väisänen Väinö, Espoon Telinetaiturit

1,5

7,800


9,300

0,650
3
49
Orrain Eero, Jyväskylän Voimistelijat-79

1,2

7,950


9,150

0,800
4
46
Umarova Bilal, HIFK Gymnastics

1,5

7,000


8,500

1,450
5
3
Porspakka Petrus, Tampereen Sisu

0,2

8,200


8,400

1,550
6
47
Jesmantsik Jan, HIFK Gymnastics

0,5

7,600


8,100

1,850
6
6
Helve Jan, Espoon Telinetaiturit

1,2

6,900


8,100

1,850
8
43
Ivanov Matvei, HIFK Gymnastics

1,0

7,000


8,000

1,950
8
48
Orrain Elmo, Jyväskylän Voimistelijat-79

1,2

6,800


8,000

1,950
10
1
Hyvönen Alvar, Tampereen Sisu

0,5

7,450


7,950

2,000
11
2
Järvi Kaapo, Tampereen Sisu

0,7

6,950


7,650

2,300
12
4
Valkama Valtteri, Tampereen Sisu


7,100


7,100

2,850
13
45
Pehkonen Robert, HIFK Gymnastics


6,800


6,800

3,150
13
5
Kukkala Roni, Tampereen Sisu

0,5

6,300


6,800

3,150
Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
1
7
Väisänen Väinö, Espoon Telinetaiturit

1,0

9,450


10,450

2
47
Jesmantsik Jan, HIFK Gymnastics

1,0

9,250


10,250

0,200
3
5
Kukkala Roni, Tampereen Sisu

1,0

9,050


10,050

0,400
4
44
Artemenkov Ilja, HIFK Gymnastics

1,0

8,950


9,950

0,500
4
6
Helve Jan, Espoon Telinetaiturit

1,0

8,950


9,950

0,500
6
4
Valkama Valtteri, Tampereen Sisu

1,0

8,800


9,800

0,650
6
1
Hyvönen Alvar, Tampereen Sisu

1,0

8,800


9,800

0,650
8
43
Ivanov Matvei, HIFK Gymnastics

1,0

8,750


9,750

0,700
9
2
Järvi Kaapo, Tampereen Sisu

1,0

8,550


9,550

0,900
10
48
Orrain Elmo, Jyväskylän Voimistelijat-79

0,5

9,000


9,500

0,950
10
46
Umarova Bilal, HIFK Gymnastics

0,5

9,000


9,500

0,950
12
45
Pehkonen Robert, HIFK Gymnastics

1,0

8,350


9,350

1,100
13
3
Porspakka Petrus, Tampereen Sisu

1,0

7,700


8,700

1,750
14
49
Orrain Eero, Jyväskylän Voimistelijat-79


8,100


8,100

2,350
Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
1
7
Väisänen Väinö, Espoon Telinetaiturit

0,5

8,900


9,400

2
3
Porspakka Petrus, Tampereen Sisu

0,5

8,500


9,000

0,400
3
44
Artemenkov Ilja, HIFK Gymnastics

0,5

8,400


8,900

0,500
4
48
Orrain Elmo, Jyväskylän Voimistelijat-79

0,5

8,350


8,850

0,550
5
1
Hyvönen Alvar, Tampereen Sisu

0,5

8,250


8,750

0,650
5
47
Jesmantsik Jan, HIFK Gymnastics

0,5

8,250


8,750

0,650
7
43
Ivanov Matvei, HIFK Gymnastics

0,5

8,200


8,700

0,700
8
4
Valkama Valtteri, Tampereen Sisu

0,5

8,050


8,550

0,850
9
45
Pehkonen Robert, HIFK Gymnastics

0,5

7,900


8,400

1,000
10
49
Orrain Eero, Jyväskylän Voimistelijat-79

0,5

7,750


8,250

1,150
11
6
Helve Jan, Espoon Telinetaiturit

0,5

7,700


8,200

1,200
12
46
Umarova Bilal, HIFK Gymnastics

0,5

7,600


8,100

1,300
13
2
Järvi Kaapo, Tampereen Sisu

0,5

7,500


8,000

1,400
14
5
Kukkala Roni, Tampereen Sisu

0,5

7,350


7,850

1,550
Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
1
49
Orrain Eero, Jyväskylän Voimistelijat-79


0,7


9,750




10,450

1
4
Valkama Valtteri, Tampereen Sisu


0,7


9,750




10,450

3
44
Artemenkov Ilja, HIFK Gymnastics


0,5


9,550




10,050

0,400
4
47
Jesmantsik Jan, HIFK Gymnastics


0,5


9,500




10,000

0,450
5
43
Ivanov Matvei, HIFK Gymnastics


0,5


9,450




9,950

0,500
5
3
Porspakka Petrus, Tampereen Sisu


0,5


9,450




9,950

0,500
5
46
Umarova Bilal, HIFK Gymnastics


0,5


9,450




9,950

0,500
8
1
Hyvönen Alvar, Tampereen Sisu


0,5


9,350




9,850

0,600
9
7
Väisänen Väinö, Espoon Telinetaiturit


0,5


9,300




9,800

0,650
10
6
Helve Jan, Espoon Telinetaiturit


0,5


9,150




9,650

0,800
11
48
Orrain Elmo, Jyväskylän Voimistelijat-79


0,5


8,900




9,400

1,050
12
2
Järvi Kaapo, Tampereen Sisu


0,5


8,700




9,200

1,250
12
5
Kukkala Roni, Tampereen Sisu


0,5


8,700




9,200

1,250
14
45
Pehkonen Robert, HIFK Gymnastics





8,700




8,700

1,750
Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
1
44
Artemenkov Ilja, HIFK Gymnastics

1,5

9,350


10,850

2
5
Kukkala Roni, Tampereen Sisu

0,5

8,400


8,900

1,950
2
47
Jesmantsik Jan, HIFK Gymnastics

0,5

8,400


8,900

1,950
4
7
Väisänen Väinö, Espoon Telinetaiturit

1,0

7,750


8,750

2,100
4
49
Orrain Eero, Jyväskylän Voimistelijat-79

1,0

7,750


8,750

2,100
6
48
Orrain Elmo, Jyväskylän Voimistelijat-79

0,5

8,200


8,700

2,150
6
1
Hyvönen Alvar, Tampereen Sisu

1,0

7,700


8,700

2,150
8
2
Järvi Kaapo, Tampereen Sisu


8,550


8,550

2,300
9
45
Pehkonen Robert, HIFK Gymnastics

1,0

7,500


8,500

2,350
10
3
Porspakka Petrus, Tampereen Sisu


8,250


8,250

2,600
11
4
Valkama Valtteri, Tampereen Sisu

0,5

7,700


8,200

2,650
12
6
Helve Jan, Espoon Telinetaiturit


8,050


8,050

2,800
13
43
Ivanov Matvei, HIFK Gymnastics


8,000


8,000

2,850
14
46
Umarova Bilal, HIFK Gymnastics

0,5

7,200


7,700

3,150
Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
1
44
Artemenkov Ilja, HIFK Gymnastics

1,0

9,100


10,100

2
7
Väisänen Väinö, Espoon Telinetaiturit


9,150


9,150

0,950
3
48
Orrain Elmo, Jyväskylän Voimistelijat-79


9,100


9,100

1,000
4
3
Porspakka Petrus, Tampereen Sisu


8,850


8,850

1,250
5
2
Järvi Kaapo, Tampereen Sisu


8,350


8,350

1,750
6
49
Orrain Eero, Jyväskylän Voimistelijat-79


8,100


8,100

2,000
6
6
Helve Jan, Espoon Telinetaiturit


8,100


8,100

2,000
8
1
Hyvönen Alvar, Tampereen Sisu


7,850


7,850

2,250
9
47
Jesmantsik Jan, HIFK Gymnastics

0,5

7,150


7,650

2,450
10
46
Umarova Bilal, HIFK Gymnastics


7,550


7,550

2,550
11
4
Valkama Valtteri, Tampereen Sisu


7,450


7,450

2,650
12
43
Ivanov Matvei, HIFK Gymnastics

0,5

6,900


7,400

2,700
13
5
Kukkala Roni, Tampereen Sisu


7,150


7,150

2,950
14
45
Pehkonen Robert, HIFK Gymnastics


7,050


7,050

3,050
Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
1
47
Jesmantsik Jan, HIFK Gymnastics

1,5

0,300


1,200

1
44
Artemenkov Ilja, HIFK Gymnastics

1,5

0,300


1,200

3
2
Järvi Kaapo, Tampereen Sisu

1,0

0,750


0,250

0,950
3
48
Orrain Elmo, Jyväskylän Voimistelijat-79

1,0

0,750


0,250

0,950
5
4
Valkama Valtteri, Tampereen Sisu

1,0

0,800


0,200

1,000
6
43
Ivanov Matvei, HIFK Gymnastics

0,5

0,350


0,150

1,050
7
7
Väisänen Väinö, Espoon Telinetaiturit




7
3
Porspakka Petrus, Tampereen Sisu




7
1
Hyvönen Alvar, Tampereen Sisu




7
49
Orrain Eero, Jyväskylän Voimistelijat-79




7
6
Helve Jan, Espoon Telinetaiturit




7
46
Umarova Bilal, HIFK Gymnastics




7
5
Kukkala Roni, Tampereen Sisu




7
45
Pehkonen Robert, HIFK Gymnastics





Last Update: 25.7.2024 4.48.40
SX
SM
MD
XL
XXL