Back 

Telinevoimistelun Voimisteluliiton mestaruuskilpailut, MTV JunnuGym III sekä NTV ja MTV Stara tapahtuma Ouluhalli, Oulu, 2022-05-26

1. luokka Eliitti 1. luokka Kilpa 2. luokka Eliitti 2. luokka Kilpa 3. luokka Kilpa 4. luokka Kilpa 5. luokka nuoremmat 5. luokka vanhemmat New Class NTV B luokka nuoremmat NTV B luokka vanhemmat NTV C luokka nuoremmat NTV C luokka vanhemmat NTV D luokka nuoremmat NTV D luokka vanhemmat NTV E luokka nuoremmat NTV E luokka vanhemmat NTV F luokka nuoremmat NTV F luokka vanhemmat NTV G luokka nuoremmat NTV G luokka vanhemmat NTV H luokka NTV MJL 1. luokka NTV MJL 2. luokka NTV MJL 3. luokka NTV MJL FIG-luokka naiset NTV MJL FIG-luokka tytöt NTV naisten näyttö NTV tyttöjen näyttö Stara miesten telinevoimistelu Stara naisten telinevoimistelu 1. luokka joukkuekilpailu 2. luokka joukkuekilpailu 3. luokka joukkuekilpailu 4. luokka joukkuekilpailu 5. luokka joukkuekilpailu B luokka seurakilpailu C luokka seurakilpailu D luokka seurakilpailu E-H luokka seurakilpailu Maajoukkuelinja 1 luokka seurakilpailu Maajoukkuelinja 2.- FIG-luokat seurakilpailu
NTV D luokka nuoremmat
Unofficial results
Sij
#
Nimi
Hyppy
Eritasonojapuut
Puomi
Permanto
Yhteensä
Erotus
1
5
Bakkar Hasania
Pyrkivä Gymnastics
9,5-10
7,5-8
8-8,5
8-8,5
IV
VT
9,5-10
UB
7,5-8
BB
8-8,5
FX
8-8,5
2
4
Virtanen Myy
Pyrkivä Gymnastics
9-9,5
8-8,5
7,5-8
7,5-8
IV
VT
9-9,5
UB
8-8,5
BB
7,5-8
FX
7,5-8
3
26
Tenhunen Edith
Voimisteluseura Keski-Uusimaa
8,5-9
7,5-8
8-8,5
8-8,5
IV
VT
8,5-9
UB
7,5-8
BB
8-8,5
FX
8-8,5
4
15
Nissinen Susa
Kuusikon Urheilijat
9,5-10
8-8,5
7,5-8
7,5-8
IV
VT
9,5-10
UB
8-8,5
BB
7,5-8
FX
7,5-8
5
6
Olenius Ilona
Pyrkivä Gymnastics
8-8,5
8,5-9
8-8,5
7-7,5
IV
VT
8-8,5
UB
8,5-9
BB
8-8,5
FX
7-7,5
6
14
Tarkiainen Aino
Jyväskylän Voimistelijat-79
9-9,5
7-7,5
7-7,5
8-8,5
IV
VT
9-9,5
UB
7-7,5
BB
7-7,5
FX
8-8,5
6
3
Uutela Olivia
Pyrkivä Gymnastics
8,5-9
7,5-8
8-8,5
7,5-8
IV
VT
8,5-9
UB
7,5-8
BB
8-8,5
FX
7,5-8
8
9
Sorjanen Neea
Voimistelumaailma Oulu
8,5-9
7,5-8
7,5-8
7,5-8
IV
VT
8,5-9
UB
7,5-8
BB
7,5-8
FX
7,5-8
9
28
Talji Jaslyn
Voimisteluseura Keski-Uusimaa
8,5-9
8-8,5
7-7,5
8-8,5
IV
VT
8,5-9
UB
8-8,5
BB
7-7,5
FX
8-8,5
9
20
Vilmusenhao Jade
Oulun Pyrintö voimistelujaosto
8,5-9
7,5-8
7,5-8
7,5-8
IV
VT
8,5-9
UB
7,5-8
BB
7,5-8
FX
7,5-8
11
27
Griguich Sofia
Voimisteluseura Keski-Uusimaa
9-9,5
7,5-8
7,5-8
7-7,5
III
VT
9-9,5
UB
7,5-8
BB
7,5-8
FX
7-7,5
11
19
Härkönen Netta
Oulun Pyrintö voimistelujaosto
8,5-9
7,5-8
6-7
8-8,5
III
VT
8,5-9
UB
7,5-8
BB
6-7
FX
8-8,5
11
8
Johansson Iina
Tampereen Voimistelijat
8,5-9
alle 6
7,5-8
7,5-8
III
VT
8,5-9
UB
alle 6
BB
7,5-8
FX
7,5-8
11
23
Karlson Ada
Voimisteluseura Keski-Uusimaa
8,5-9
7,5-8
6-7
7-7,5
III
VT
8,5-9
UB
7,5-8
BB
6-7
FX
7-7,5
11
25
Koskinen Catarina
Voimisteluseura Keski-Uusimaa
8-8,5
7-7,5
7,5-8
6-7
III
VT
8-8,5
UB
7-7,5
BB
7,5-8
FX
6-7
11
8
Kurvinen Selina
Voimistelumaailma Oulu
8,5-9
7,5-8
7-7,5
6-7
III
VT
8,5-9
UB
7,5-8
BB
7-7,5
FX
6-7
11
24
Männikkö Enni
Voimisteluseura Keski-Uusimaa
8-8,5
6-7
8-8,5
7-7,5
III
VT
8-8,5
UB
6-7
BB
8-8,5
FX
7-7,5
11
2
Nygård Aurora
Pyrkivä Gymnastics
8,5-9
7,5-8
7,5-8
7-7,5
III
VT
8,5-9
UB
7,5-8
BB
7,5-8
FX
7-7,5
11
17
Ojanperä Veera
Oulun Pyrintö voimistelujaosto
8-8,5
7,5-8
6-7
7-7,5
III
VT
8-8,5
UB
7,5-8
BB
6-7
FX
7-7,5
11
18
Pakarinen Lilli
Oulun Pyrintö voimistelujaosto
8-8,5
7,5-8
6-7
7,5-8
III
VT
8-8,5
UB
7,5-8
BB
6-7
FX
7,5-8
11
7
Pesonen Jade-Sara
Tampereen Voimistelijat
8-8,5
7,5-8
7-7,5
7,5-8
III
VT
8-8,5
UB
7,5-8
BB
7-7,5
FX
7,5-8
11
1
Poikela Ainoliina
Taipumattomat
8-8,5
7,5-8
7-7,5
8-8,5
III
VT
8-8,5
UB
7,5-8
BB
7-7,5
FX
8-8,5
11
11
Ruotsalainen Senni
Jyväskylän Voimistelijat-79
7,5-8
7,5-8
8-8,5
7,5-8
III
VT
7,5-8
UB
7,5-8
BB
8-8,5
FX
7,5-8
11
10
Sorri Saga
Jyväskylän Voimistelijat-79
9-9,5
7-7,5
7-7,5
7,5-8
III
VT
9-9,5
UB
7-7,5
BB
7-7,5
FX
7,5-8
11
22
Tervonen Emma
Voimisteluseura Keski-Uusimaa
8-8,5
7,5-8
7,5-8
7,5-8
III
VT
8-8,5
UB
7,5-8
BB
7,5-8
FX
7,5-8
11
21
Odu Adanna
Oulun Pyrintö voimistelujaosto
6-7
8-8,5
alle 6
7,5-8
I
VT
6-7
UB
8-8,5
BB
alle 6
FX
7,5-8
11
13
Toivanen Helmi
Jyväskylän Voimistelijat-79
8-8,5
6-7
alle 6
6-7
I
VT
8-8,5
UB
6-7
BB
alle 6
FX
6-7
11
16
Laurila Adele
Oulun Pyrintö voimistelujaosto
VT
alle 6
UB
alle 6
BB
alle 6
FX
alle 6
11
12
Pihlman Aurora
Jyväskylän Voimistelijat-79
VT
alle 6
UB
alle 6
BB
alle 6
FX
alle 6
Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
1
5
Bakkar Hasania, Pyrkivä Gymnastics

9,5-10

2
15
Nissinen Susa, Kuusikon Urheilijat

9,5-10

3
10
Sorri Saga, Jyväskylän Voimistelijat-79

9-9,5

3
4
Virtanen Myy, Pyrkivä Gymnastics

9-9,5

5
14
Tarkiainen Aino, Jyväskylän Voimistelijat-79

9-9,5

6
27
Griguich Sofia, Voimisteluseura Keski-Uusimaa

9-9,5

7
8
Johansson Iina, Tampereen Voimistelijat

8,5-9

8
2
Nygård Aurora, Pyrkivä Gymnastics

8,5-9

9
19
Härkönen Netta, Oulun Pyrintö voimistelujaosto

8,5-9

10
23
Karlson Ada, Voimisteluseura Keski-Uusimaa

8,5-9

11
8
Kurvinen Selina, Voimistelumaailma Oulu

8,5-9

11
9
Sorjanen Neea, Voimistelumaailma Oulu

8,5-9

11
28
Talji Jaslyn, Voimisteluseura Keski-Uusimaa

8,5-9

11
26
Tenhunen Edith, Voimisteluseura Keski-Uusimaa

8,5-9

11
3
Uutela Olivia, Pyrkivä Gymnastics

8,5-9

11
20
Vilmusenhao Jade, Oulun Pyrintö voimistelujaosto

8,5-9

11
25
Koskinen Catarina, Voimisteluseura Keski-Uusimaa

8-8,5

11
24
Männikkö Enni, Voimisteluseura Keski-Uusimaa

8-8,5

11
17
Ojanperä Veera, Oulun Pyrintö voimistelujaosto

8-8,5

11
6
Olenius Ilona, Pyrkivä Gymnastics

8-8,5

11
18
Pakarinen Lilli, Oulun Pyrintö voimistelujaosto

8-8,5

11
7
Pesonen Jade-Sara, Tampereen Voimistelijat

8-8,5

11
1
Poikela Ainoliina, Taipumattomat

8-8,5

11
22
Tervonen Emma, Voimisteluseura Keski-Uusimaa

8-8,5

11
13
Toivanen Helmi, Jyväskylän Voimistelijat-79

8-8,5

11
11
Ruotsalainen Senni, Jyväskylän Voimistelijat-79

7,5-8

11
21
Odu Adanna, Oulun Pyrintö voimistelujaosto

6-7

11
16
Laurila Adele, Oulun Pyrintö voimistelujaosto

11
12
Pihlman Aurora, Jyväskylän Voimistelijat-79

Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
1
6
Olenius Ilona, Pyrkivä Gymnastics

8,5-9

2
28
Talji Jaslyn, Voimisteluseura Keski-Uusimaa

8-8,5

2
4
Virtanen Myy, Pyrkivä Gymnastics

8-8,5

4
15
Nissinen Susa, Kuusikon Urheilijat

8-8,5

5
21
Odu Adanna, Oulun Pyrintö voimistelujaosto

8-8,5

6
27
Griguich Sofia, Voimisteluseura Keski-Uusimaa

7,5-8

6
23
Karlson Ada, Voimisteluseura Keski-Uusimaa

7,5-8

8
9
Sorjanen Neea, Voimistelumaailma Oulu

7,5-8

9
2
Nygård Aurora, Pyrkivä Gymnastics

7,5-8

9
18
Pakarinen Lilli, Oulun Pyrintö voimistelujaosto

7,5-8

9
26
Tenhunen Edith, Voimisteluseura Keski-Uusimaa

7,5-8

11
5
Bakkar Hasania, Pyrkivä Gymnastics

7,5-8

11
19
Härkönen Netta, Oulun Pyrintö voimistelujaosto

7,5-8

11
8
Kurvinen Selina, Voimistelumaailma Oulu

7,5-8

11
17
Ojanperä Veera, Oulun Pyrintö voimistelujaosto

7,5-8

11
7
Pesonen Jade-Sara, Tampereen Voimistelijat

7,5-8

11
1
Poikela Ainoliina, Taipumattomat

7,5-8

11
11
Ruotsalainen Senni, Jyväskylän Voimistelijat-79

7,5-8

11
22
Tervonen Emma, Voimisteluseura Keski-Uusimaa

7,5-8

11
3
Uutela Olivia, Pyrkivä Gymnastics

7,5-8

11
20
Vilmusenhao Jade, Oulun Pyrintö voimistelujaosto

7,5-8

11
25
Koskinen Catarina, Voimisteluseura Keski-Uusimaa

7-7,5

11
10
Sorri Saga, Jyväskylän Voimistelijat-79

7-7,5

11
14
Tarkiainen Aino, Jyväskylän Voimistelijat-79

7-7,5

11
24
Männikkö Enni, Voimisteluseura Keski-Uusimaa

6-7

11
13
Toivanen Helmi, Jyväskylän Voimistelijat-79

6-7

11
8
Johansson Iina, Tampereen Voimistelijat

alle 6

11
16
Laurila Adele, Oulun Pyrintö voimistelujaosto

11
12
Pihlman Aurora, Jyväskylän Voimistelijat-79

Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
1
26
Tenhunen Edith, Voimisteluseura Keski-Uusimaa

8-8,5

2
6
Olenius Ilona, Pyrkivä Gymnastics

8-8,5

3
5
Bakkar Hasania, Pyrkivä Gymnastics

8-8,5

3
24
Männikkö Enni, Voimisteluseura Keski-Uusimaa

8-8,5

3
11
Ruotsalainen Senni, Jyväskylän Voimistelijat-79

8-8,5

6
3
Uutela Olivia, Pyrkivä Gymnastics

8-8,5

7
8
Johansson Iina, Tampereen Voimistelijat

7,5-8

7
25
Koskinen Catarina, Voimisteluseura Keski-Uusimaa

7,5-8

7
20
Vilmusenhao Jade, Oulun Pyrintö voimistelujaosto

7,5-8

10
9
Sorjanen Neea, Voimistelumaailma Oulu

7,5-8

10
22
Tervonen Emma, Voimisteluseura Keski-Uusimaa

7,5-8

11
27
Griguich Sofia, Voimisteluseura Keski-Uusimaa

7,5-8

11
15
Nissinen Susa, Kuusikon Urheilijat

7,5-8

11
2
Nygård Aurora, Pyrkivä Gymnastics

7,5-8

11
4
Virtanen Myy, Pyrkivä Gymnastics

7,5-8

11
8
Kurvinen Selina, Voimistelumaailma Oulu

7-7,5

11
7
Pesonen Jade-Sara, Tampereen Voimistelijat

7-7,5

11
1
Poikela Ainoliina, Taipumattomat

7-7,5

11
10
Sorri Saga, Jyväskylän Voimistelijat-79

7-7,5

11
28
Talji Jaslyn, Voimisteluseura Keski-Uusimaa

7-7,5

11
14
Tarkiainen Aino, Jyväskylän Voimistelijat-79

7-7,5

11
19
Härkönen Netta, Oulun Pyrintö voimistelujaosto

6-7

11
23
Karlson Ada, Voimisteluseura Keski-Uusimaa

6-7

11
17
Ojanperä Veera, Oulun Pyrintö voimistelujaosto

6-7

11
18
Pakarinen Lilli, Oulun Pyrintö voimistelujaosto

6-7

11
16
Laurila Adele, Oulun Pyrintö voimistelujaosto

11
21
Odu Adanna, Oulun Pyrintö voimistelujaosto

alle 6

11
12
Pihlman Aurora, Jyväskylän Voimistelijat-79

11
13
Toivanen Helmi, Jyväskylän Voimistelijat-79

alle 6

Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
1
5
Bakkar Hasania, Pyrkivä Gymnastics

8-8,5

2
19
Härkönen Netta, Oulun Pyrintö voimistelujaosto

8-8,5

2
14
Tarkiainen Aino, Jyväskylän Voimistelijat-79

8-8,5

4
26
Tenhunen Edith, Voimisteluseura Keski-Uusimaa

8-8,5

5
28
Talji Jaslyn, Voimisteluseura Keski-Uusimaa

8-8,5

6
1
Poikela Ainoliina, Taipumattomat

8-8,5

7
21
Odu Adanna, Oulun Pyrintö voimistelujaosto

7,5-8

7
9
Sorjanen Neea, Voimistelumaailma Oulu

7,5-8

9
20
Vilmusenhao Jade, Oulun Pyrintö voimistelujaosto

7,5-8

10
22
Tervonen Emma, Voimisteluseura Keski-Uusimaa

7,5-8

11
8
Johansson Iina, Tampereen Voimistelijat

7,5-8

11
15
Nissinen Susa, Kuusikon Urheilijat

7,5-8

11
18
Pakarinen Lilli, Oulun Pyrintö voimistelujaosto

7,5-8

11
7
Pesonen Jade-Sara, Tampereen Voimistelijat

7,5-8

11
11
Ruotsalainen Senni, Jyväskylän Voimistelijat-79

7,5-8

11
10
Sorri Saga, Jyväskylän Voimistelijat-79

7,5-8

11
3
Uutela Olivia, Pyrkivä Gymnastics

7,5-8

11
4
Virtanen Myy, Pyrkivä Gymnastics

7,5-8

11
27
Griguich Sofia, Voimisteluseura Keski-Uusimaa

7-7,5

11
23
Karlson Ada, Voimisteluseura Keski-Uusimaa

7-7,5

11
24
Männikkö Enni, Voimisteluseura Keski-Uusimaa

7-7,5

11
2
Nygård Aurora, Pyrkivä Gymnastics

7-7,5

11
17
Ojanperä Veera, Oulun Pyrintö voimistelujaosto

7-7,5

11
6
Olenius Ilona, Pyrkivä Gymnastics

7-7,5

11
25
Koskinen Catarina, Voimisteluseura Keski-Uusimaa

6-7

11
8
Kurvinen Selina, Voimistelumaailma Oulu

6-7

11
13
Toivanen Helmi, Jyväskylän Voimistelijat-79

6-7

11
16
Laurila Adele, Oulun Pyrintö voimistelujaosto

11
12
Pihlman Aurora, Jyväskylän Voimistelijat-79

Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
5
Bakkar Hasania, Pyrkivä Gymnastics

27
Griguich Sofia, Voimisteluseura Keski-Uusimaa

19
Härkönen Netta, Oulun Pyrintö voimistelujaosto

8
Johansson Iina, Tampereen Voimistelijat

23
Karlson Ada, Voimisteluseura Keski-Uusimaa

25
Koskinen Catarina, Voimisteluseura Keski-Uusimaa

8
Kurvinen Selina, Voimistelumaailma Oulu

16
Laurila Adele, Oulun Pyrintö voimistelujaosto

24
Männikkö Enni, Voimisteluseura Keski-Uusimaa

15
Nissinen Susa, Kuusikon Urheilijat

2
Nygård Aurora, Pyrkivä Gymnastics

21
Odu Adanna, Oulun Pyrintö voimistelujaosto

17
Ojanperä Veera, Oulun Pyrintö voimistelujaosto

6
Olenius Ilona, Pyrkivä Gymnastics

18
Pakarinen Lilli, Oulun Pyrintö voimistelujaosto

7
Pesonen Jade-Sara, Tampereen Voimistelijat

12
Pihlman Aurora, Jyväskylän Voimistelijat-79

1
Poikela Ainoliina, Taipumattomat

11
Ruotsalainen Senni, Jyväskylän Voimistelijat-79

9
Sorjanen Neea, Voimistelumaailma Oulu

10
Sorri Saga, Jyväskylän Voimistelijat-79

28
Talji Jaslyn, Voimisteluseura Keski-Uusimaa

14
Tarkiainen Aino, Jyväskylän Voimistelijat-79

26
Tenhunen Edith, Voimisteluseura Keski-Uusimaa

22
Tervonen Emma, Voimisteluseura Keski-Uusimaa

13
Toivanen Helmi, Jyväskylän Voimistelijat-79

3
Uutela Olivia, Pyrkivä Gymnastics

20
Vilmusenhao Jade, Oulun Pyrintö voimistelujaosto

4
Virtanen Myy, Pyrkivä Gymnastics


Last Update: 16.4.2024 19.25.30
SX
SM
MD
XL
XXL