Back 

Telinevoimistelun Voimisteluliiton mestaruuskilpailut, MTV JunnuGym III sekä NTV ja MTV Stara tapahtuma Ouluhalli, Oulu, 2022-05-26

1. luokka Eliitti 1. luokka Kilpa 2. luokka Eliitti 2. luokka Kilpa 3. luokka Kilpa 4. luokka Kilpa 5. luokka nuoremmat 5. luokka vanhemmat New Class NTV B luokka nuoremmat NTV B luokka vanhemmat NTV C luokka nuoremmat NTV C luokka vanhemmat NTV D luokka nuoremmat NTV D luokka vanhemmat NTV E luokka nuoremmat NTV E luokka vanhemmat NTV F luokka nuoremmat NTV F luokka vanhemmat NTV G luokka nuoremmat NTV G luokka vanhemmat NTV H luokka NTV MJL 1. luokka NTV MJL 2. luokka NTV MJL 3. luokka NTV MJL FIG-luokka naiset NTV MJL FIG-luokka tytöt NTV naisten näyttö NTV tyttöjen näyttö Stara miesten telinevoimistelu Stara naisten telinevoimistelu 1. luokka joukkuekilpailu 2. luokka joukkuekilpailu 3. luokka joukkuekilpailu 4. luokka joukkuekilpailu 5. luokka joukkuekilpailu B luokka seurakilpailu C luokka seurakilpailu D luokka seurakilpailu E-H luokka seurakilpailu Maajoukkuelinja 1 luokka seurakilpailu Maajoukkuelinja 2.- FIG-luokat seurakilpailu
NTV F luokka vanhemmat
Unofficial results
Sij
#
Nimi
Hyppy
Eritasonojapuut
Puomi
Permanto
Yhteensä
Erotus
1
11
Kankaala Milja-Elina
Tampereen Voimistelijat
10,300
D: 1,6
E: 8,700
10,850
D: 2,20
DV: 0,7 CR: 1,5 CV: 0,0
E: 8,650
11,300
D: 3,30
DV: 1,3 CR: 2,0 CV: 0,0
E: 8,000
11,200
D: 3,20
DV: 1,2 CR: 2,0 CV: 0,0
E: 8,000
43,650
VT
10,300
D: 1,6
E: 8,700
UB
10,850
D: 2,2
E: 8,650
BB
11,300
D: 3,3
E: 8,000
FX
11,200
D: 3,2
E: 8,000
2
12
Kajander Ella
Tampereen Voimistelijat
10,450
D: 1,6
E: 8,850
11,350
D: 2,70
DV: 0,7 CR: 2,0 CV: 0,0
E: 8,650
10,250
D: 3,50
DV: 1,5 CR: 2,0 CV: 0,0
E: 6,750
10,750
D: 3,50
DV: 1,5 CR: 2,0 CV: 0,0
E: 7,250
42,800
0,850
VT
10,450
D: 1,6
E: 8,850
UB
11,350
D: 2,7
E: 8,650
BB
10,250
D: 3,5
E: 6,750
FX
10,750
D: 3,5
E: 7,250
3
10
Holappa Oona
Voimistelumaailma Oulu
11,300
D: 2,4
E: 8,900
11,050
D: 2,80
DV: 0,8 CR: 2,0 CV: 0,0
E: 8,250
9,850
D: 2,00
DV: 1,0 CR: 1,0 CV: 0,0
E: 7,850
10,550
D: 3,60
DV: 1,6 CR: 2,0 CV: 0,0
E: 6,950
42,750
0,900
VT
11,300
D: 2,4
E: 8,900
UB
11,050
D: 2,8
E: 8,250
BB
9,850
D: 2,0
E: 7,850
FX
10,550
D: 3,6
E: 6,950
4
1
Koskela Siiri
Turun Urheiluliitto Voimistelu
10,600
D: 1,6
E: 9,000
9,800
D: 2,10
DV: 0,6 CR: 1,5 CV: 0,0
E: 7,700
10,700
D: 2,40
DV: 0,9 CR: 1,5 CV: 0,0
E: 8,300
11,550
D: 3,10
DV: 1,1 CR: 2,0 CV: 0,0
E: 8,450
42,650
1,000
VT
10,600
D: 1,6
E: 9,000
UB
9,800
D: 2,1
E: 7,700
BB
10,700
D: 2,4
E: 8,300
FX
11,550
D: 3,1
E: 8,450
5
10
Naskali Ilona
Tampereen Voimistelijat
10,450
D: 1,6
E: 8,850
10,850
D: 2,30
DV: 0,8 CR: 1,5 CV: 0,0
E: 8,550
10,300
D: 3,20
DV: 1,2 CR: 2,0 CV: 0,0
E: 7,100
10,800
D: 3,10
DV: 1,1 CR: 2,0 CV: 0,0
E: 7,700
42,400
1,250
VT
10,450
D: 1,6
E: 8,850
UB
10,850
D: 2,3
E: 8,550
BB
10,300
D: 3,2
E: 7,100
FX
10,800
D: 3,1
E: 7,700
6
9
Pohjanheimo Liisi
Voimistelumaailma Oulu
11,250
D: 2,4
E: 8,850
10,400
D: 2,10
DV: 0,6 CR: 1,5 CV: 0,0
E: 8,300
9,200
D: 3,30
DV: 1,3 CR: 2,0 CV: 0,0
E: 5,900
11,000
D: 3,40
DV: 1,4 CR: 2,0 CV: 0,0
E: 7,600
41,850
1,800
VT
11,250
D: 2,4
E: 8,850
UB
10,400
D: 2,1
E: 8,300
BB
9,200
D: 3,3
E: 5,900
FX
11,000
D: 3,4
E: 7,600
6
18
Bäf Veera
Oulun Pyrintö voimistelujaosto
11,000
D: 2,6
E: 8,400
9,950
D: 2,20
DV: 0,7 CR: 1,5 CV: 0,0
E: 7,750
10,350
D: 2,60
DV: 1,1 CR: 1,5 CV: 0,0
E: 7,750
10,550
D: 3,30
DV: 1,3 CR: 2,0 CV: 0,0
E: 7,250
41,850
1,800
VT
11,000
D: 2,6
E: 8,400
UB
9,950
D: 2,2
E: 7,750
BB
10,350
D: 2,6
E: 7,750
FX
10,550
D: 3,3
E: 7,250
8
4
Palkola Iiris
Jyväskylän Voimistelijat-79
10,350
D: 1,6
E: 8,750
10,150
D: 2,10
DV: 0,6 CR: 1,5 CV: 0,0
E: 8,050
9,950
D: 2,40
DV: 0,9 CR: 1,5 CV: 0,0
E: 7,550
10,800
D: 3,00
DV: 1,0 CR: 2,0 CV: 0,0
E: 7,800
41,250
2,400
VT
10,350
D: 1,6
E: 8,750
UB
10,150
D: 2,1
E: 8,050
BB
9,950
D: 2,4
E: 7,550
FX
10,800
D: 3,0
E: 7,800
9
7
Hirvonen Hilja
Tampereen Sisu
10,750
D: 2,4
E: 8,350
10,250
D: 2,10
DV: 0,6 CR: 1,5 CV: 0,0
E: 8,150
8,650
D: 2,30
DV: 0,8 CR: 1,5 CV: 0,0
E: 6,350
10,300
D: 3,10
DV: 1,1 CR: 2,0 CV: 0,0
E: 7,200
39,950
3,700
VT
10,750
D: 2,4
E: 8,350
UB
10,250
D: 2,1
E: 8,150
BB
8,650
D: 2,3
E: 6,350
FX
10,300
D: 3,1
E: 7,200
10
6
Herranen Elli
Jyväskylän Voimistelijat-79
11,100
D: 2,4
E: 8,700
10,450
D: 2,20
DV: 0,7 CR: 1,5 CV: 0,0
E: 8,250
8,600
D: 3,00
DV: 1,0 CR: 2,0 CV: 0,0
E: 5,600
9,400
D: 2,70
DV: 1,2 CR: 1,5 CV: 0,0
E: 6,700
39,550
4,100
VT
11,100
D: 2,4
E: 8,700
UB
10,450
D: 2,2
E: 8,250
BB
8,600
D: 3,0
E: 5,600
FX
9,400
D: 2,7
E: 6,700
11
17
Heikkilä Emma-Amalia
Oulun Pyrintö voimistelujaosto
10,050
D: 1,6
E: 8,450
9,700
D: 2,10
DV: 0,6 CR: 1,5 CV: 0,0
E: 7,600
9,700
D: 1,80
DV: 0,8 CR: 1,0 CV: 0,0
E: 7,900
10,050
D: 2,50
DV: 1,0 CR: 1,5 CV: 0,0
E: 7,550
39,500
4,150
VT
10,050
D: 1,6
E: 8,450
UB
9,700
D: 2,1
E: 7,600
BB
9,700
D: 1,8
E: 7,900
FX
10,050
D: 2,5
E: 7,550
12
15
Salmela Halla
V&U-seura Ylivieskan Kuula telinevoim
10,850
D: 2,4
E: 8,450
10,200
D: 2,10
DV: 0,6 CR: 1,5 CV: 0,0
E: 8,100
8,150
D: 2,50
DV: 1,0 CR: 1,5 CV: 0,0
E: 5,650
9,850
D: 3,20
DV: 1,2 CR: 2,0 CV: 0,0
E: 6,650
39,050
4,600
VT
10,850
D: 2,4
E: 8,450
UB
10,200
D: 2,1
E: 8,100
BB
8,150
D: 2,5
E: 5,650
FX
9,850
D: 3,2
E: 6,650
13
15
Marttila Sylvi
Oulun Pyrintö voimistelujaosto
10,800
D: 2,4
E: 8,400
8,400
D: 2,20
DV: 0,7 CR: 1,5 CV: 0,0
E: 6,200
9,650
D: 3,40
DV: 1,4 CR: 2,0 CV: 0,0
E: 6,250
10,000
D: 3,20
DV: 1,2 CR: 2,0 CV: 0,0
E: 6,800
38,850
4,800
VT
10,800
D: 2,4
E: 8,400
UB
8,400
D: 2,2
E: 6,200
BB
9,650
D: 3,4
E: 6,250
FX
10,000
D: 3,2
E: 6,800
14
11
Vaikkinen Siiri
Joensuun Kataja voimistelujaosto
9,650
D: 1,6
E: 8,050
10,200
D: 2,10
DV: 0,6 CR: 1,5 CV: 0,0
E: 8,100
9,350
D: 2,90
DV: 0,9 CR: 2,0 CV: 0,0
E: 6,450
9,600
D: 1,90
DV: 0,9 CR: 1,0 CV: 0,0
E: 7,700
38,800
4,850
VT
9,650
D: 1,6
E: 8,050
UB
10,200
D: 2,1
E: 8,100
BB
9,350
D: 2,9
E: 6,450
FX
9,600
D: 1,9
E: 7,700
15
8
Palonen Varpu
Tampereen Sisu
10,750
D: 2,4
E: 8,350
10,500
D: 2,20
DV: 0,7 CR: 1,5 CV: 0,0
E: 8,300
7,800
D: 2,20
DV: 1,2 CR: 1,0 CV: 0,0
E: 5,600
9,600
D: 3,10
DV: 1,1 CR: 2,0 CV: 0,0
E: 6,500
38,650
5,000
VT
10,750
D: 2,4
E: 8,350
UB
10,500
D: 2,2
E: 8,300
BB
7,800
D: 2,2
E: 5,600
FX
9,600
D: 3,1
E: 6,500
16
13
Rahko Aada
Oulun Pyrintö voimistelujaosto
9,650
D: 1,6
E: 8,050
9,700
D: 2,10
DV: 0,6 CR: 1,5 CV: 0,0
E: 7,600
10,750
D: 2,70
DV: 1,2 CR: 1,5 CV: 0,0
E: 8,050
8,450
D: 3,20
DV: 1,2 CR: 2,0 CV: 0,0
E: 5,250
38,550
5,100
VT
9,650
D: 1,6
E: 8,050
UB
9,700
D: 2,1
E: 7,600
BB
10,750
D: 2,7
E: 8,050
FX
8,450
D: 3,2
E: 5,250
17
16
Kärkkäinen Sanni
Oulun Pyrintö voimistelujaosto
11,050
D: 2,4
E: 8,650
10,300
D: 2,10
DV: 0,6 CR: 1,5 CV: 0,0
E: 8,200
8,000
D: 3,20
DV: 1,2 CR: 2,0 CV: 0,0
E: 4,800
8,950
D: 3,10
DV: 1,1 CR: 2,0 CV: 0,0
E: 5,850
38,300
5,350
VT
11,050
D: 2,4
E: 8,650
UB
10,300
D: 2,1
E: 8,200
BB
8,000
D: 3,2
E: 4,800
FX
8,950
D: 3,1
E: 5,850
18
1
Bakker Stella
Kuopion Reippaan Voimistelijat
10,200
D: 1,6
E: 8,600
10,100
D: 2,10
DV: 0,6 CR: 1,5 CV: 0,0
E: 8,000
8,050
D: 1,10
DV: 0,6 CR: 0,5 CV: 0,0
E: 6,950
9,800
D: 2,50
DV: 1,0 CR: 1,5 CV: 0,0
E: 7,300
38,150
5,500
VT
10,200
D: 1,6
E: 8,600
UB
10,100
D: 2,1
E: 8,000
BB
8,050
D: 1,1
E: 6,950
FX
9,800
D: 2,5
E: 7,300
19
14
Salmela Hilda
V&U-seura Ylivieskan Kuula telinevoim
10,850
D: 2,4
E: 8,450
10,000
D: 2,20
DV: 0,7 CR: 1,5 CV: 0,0
E: 7,800
6,850
D: 2,50
DV: 1,0 CR: 1,5 CV: 0,0
E: 4,350
9,950
D: 3,30
DV: 1,3 CR: 2,0 CV: 0,0
E: 6,650
37,650
6,000
VT
10,850
D: 2,4
E: 8,450
UB
10,000
D: 2,2
E: 7,800
BB
6,850
D: 2,5
E: 4,350
FX
9,950
D: 3,3
E: 6,650
20
12
Seppänen Manta
Joensuun Kataja voimistelujaosto
9,150
D: 1,6
E: 7,550
10,350
D: 2,10
DV: 0,6 CR: 1,5 CV: 0,0
E: 8,250
9,100
D: 1,80
DV: 0,8 CR: 1,0 CV: 0,0
E: 7,300
9,000
D: 2,50
DV: 1,0 CR: 1,5 CV: 0,0
E: 6,500
37,600
6,050
VT
9,150
D: 1,6
E: 7,550
UB
10,350
D: 2,1
E: 8,250
BB
9,100
D: 1,8
E: 7,300
FX
9,000
D: 2,5
E: 6,500
21
13
Haapakoski Noora
V&U-seura Ylivieskan Kuula telinevoim
10,450
D: 2,4
E: 8,050
8,350
D: 1,50
DV: 0,5 CR: 1,0 CV: 0,0
E: 6,850
8,400
D: 1,80
DV: 0,8 CR: 1,0 CV: 0,0
E: 6,600
8,400
D: 2,90
DV: 0,9 CR: 2,0 CV: 0,0
E: 5,500
35,600
8,050
VT
10,450
D: 2,4
E: 8,050
UB
8,350
D: 1,5
E: 6,850
BB
8,400
D: 1,8
E: 6,600
FX
8,400
D: 2,9
E: 5,500
22
16
Huumo Alisa
V&U-seura Ylivieskan Kuula telinevoim
10,950
D: 2,4
E: 8,550
1,900
D: 1,40
DV: 0,4 CR: 1,0 CV: 0,0
E: 6,500
ND: 6,00
9,950
D: 3,20
DV: 1,2 CR: 2,0 CV: 0,0
E: 6,750
10,250
D: 3,40
DV: 1,4 CR: 2,0 CV: 0,0
E: 6,850
33,050
10,600
VT
10,950
D: 2,4
E: 8,550
UB
1,900
D: 1,4
E: 6,500
ND: 6,00
BB
9,950
D: 3,2
E: 6,750
FX
10,250
D: 3,4
E: 6,850
23
5
Huisman Helli
Jyväskylän Voimistelijat-79
10,350
D: 1,6
E: 8,750
9,650
D: 2,10
DV: 0,6 CR: 1,5 CV: 0,0
E: 7,550
10,300
D: 2,90
DV: 0,9 CR: 2,0 CV: 0,0
E: 7,400
30,300
13,350
VT
10,350
D: 1,6
E: 8,750
UB
9,650
D: 2,1
E: 7,550
BB
10,300
D: 2,9
E: 7,400
FX

24
14
Sipola Elvi
Oulun Pyrintö voimistelujaosto
43,650
VT

UB

BB

FX

Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
1
10
Holappa Oona, Voimistelumaailma Oulu


2,4


8,900




5,650
11,300

2
9
Pohjanheimo Liisi, Voimistelumaailma Oulu


2,4


8,850




5,625
11,250

0,025
3
6
Herranen Elli, Jyväskylän Voimistelijat-79


2,4


8,700




5,550
11,100

0,100
4
16
Kärkkäinen Sanni, Oulun Pyrintö voimistelujaosto


2,4


8,650




5,525
11,050

0,125
5
18
Bäf Veera, Oulun Pyrintö voimistelujaosto


2,6


8,400




5,500
11,000

0,150
6
16
Huumo Alisa, V&U-seura Ylivieskan Kuula telinevoim


2,4


8,550




5,475
10,950

0,175
7
15
Salmela Halla, V&U-seura Ylivieskan Kuula telinevoim


2,4


8,450




5,425
10,850

0,225
7
14
Salmela Hilda, V&U-seura Ylivieskan Kuula telinevoim


2,4


8,450




5,425
10,850

0,225
9
15
Marttila Sylvi, Oulun Pyrintö voimistelujaosto


2,4


8,400




5,400
10,800

0,250
10
7
Hirvonen Hilja, Tampereen Sisu


2,4


8,350




5,375
10,750

0,275
10
8
Palonen Varpu, Tampereen Sisu


2,4


8,350




5,375
10,750

0,275
12
1
Koskela Siiri, Turun Urheiluliitto Voimistelu


1,6


9,000




5,300
10,600

0,350
13
10
Naskali Ilona, Tampereen Voimistelijat


1,6


8,850




5,225
10,450

0,425
13
12
Kajander Ella, Tampereen Voimistelijat


1,6


8,850




5,225
10,450

0,425
13
13
Haapakoski Noora, V&U-seura Ylivieskan Kuula telinevoim


2,4


8,050




5,225
10,450

0,425
16
4
Palkola Iiris, Jyväskylän Voimistelijat-79


1,6


8,750




5,175
10,350

0,475
16
5
Huisman Helli, Jyväskylän Voimistelijat-79


1,6


8,750




5,175
10,350

0,475
18
11
Kankaala Milja-Elina, Tampereen Voimistelijat


1,6


8,700




5,150
10,300

0,500
19
1
Bakker Stella, Kuopion Reippaan Voimistelijat


1,6


8,600




5,100
10,200

0,550
20
17
Heikkilä Emma-Amalia, Oulun Pyrintö voimistelujaosto


1,6


8,450




5,025
10,050

0,625
21
11
Vaikkinen Siiri, Joensuun Kataja voimistelujaosto


1,6


8,050




4,825
9,650

0,825
21
13
Rahko Aada, Oulun Pyrintö voimistelujaosto


1,6


8,050




4,825
9,650

0,825
23
12
Seppänen Manta, Joensuun Kataja voimistelujaosto


1,6


7,550




4,575
9,150

1,075
24
14
Sipola Elvi, Oulun Pyrintö voimistelujaosto










5,650
Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
1
12
Kajander Ella, Tampereen Voimistelijat

2,7
DV: 0,7 CR: 2,0 CV: 

8,650


11,350

2
10
Holappa Oona, Voimistelumaailma Oulu

2,8
DV: 0,8 CR: 2,0 CV: 

8,250


11,050

0,300
3
11
Kankaala Milja-Elina, Tampereen Voimistelijat

2,2
DV: 0,7 CR: 1,5 CV: 

8,650


10,850

0,500
3
10
Naskali Ilona, Tampereen Voimistelijat

2,3
DV: 0,8 CR: 1,5 CV: 

8,550


10,850

0,500
5
8
Palonen Varpu, Tampereen Sisu

2,2
DV: 0,7 CR: 1,5 CV: 

8,300


10,500

0,850
6
6
Herranen Elli, Jyväskylän Voimistelijat-79

2,2
DV: 0,7 CR: 1,5 CV: 

8,250


10,450

0,900
7
9
Pohjanheimo Liisi, Voimistelumaailma Oulu

2,1
DV: 0,6 CR: 1,5 CV: 

8,300


10,400

0,950
8
12
Seppänen Manta, Joensuun Kataja voimistelujaosto

2,1
DV: 0,6 CR: 1,5 CV: 

8,250


10,350

1,000
9
16
Kärkkäinen Sanni, Oulun Pyrintö voimistelujaosto

2,1
DV: 0,6 CR: 1,5 CV: 

8,200


10,300

1,050
10
7
Hirvonen Hilja, Tampereen Sisu

2,1
DV: 0,6 CR: 1,5 CV: 

8,150


10,250

1,100
11
11
Vaikkinen Siiri, Joensuun Kataja voimistelujaosto

2,1
DV: 0,6 CR: 1,5 CV: 

8,100


10,200

1,150
11
15
Salmela Halla, V&U-seura Ylivieskan Kuula telinevoim

2,1
DV: 0,6 CR: 1,5 CV: 

8,100


10,200

1,150
13
4
Palkola Iiris, Jyväskylän Voimistelijat-79

2,1
DV: 0,6 CR: 1,5 CV: 

8,050


10,150

1,200
14
1
Bakker Stella, Kuopion Reippaan Voimistelijat

2,1
DV: 0,6 CR: 1,5 CV: 

8,000


10,100

1,250
15
14
Salmela Hilda, V&U-seura Ylivieskan Kuula telinevoim

2,2
DV: 0,7 CR: 1,5 CV: 

7,800


10,000

1,350
16
18
Bäf Veera, Oulun Pyrintö voimistelujaosto

2,2
DV: 0,7 CR: 1,5 CV: 

7,750


9,950

1,400
17
1
Koskela Siiri, Turun Urheiluliitto Voimistelu

2,1
DV: 0,6 CR: 1,5 CV: 

7,700


9,800

1,550
18
17
Heikkilä Emma-Amalia, Oulun Pyrintö voimistelujaosto

2,1
DV: 0,6 CR: 1,5 CV: 

7,600


9,700

1,650
18
13
Rahko Aada, Oulun Pyrintö voimistelujaosto

2,1
DV: 0,6 CR: 1,5 CV: 

7,600


9,700

1,650
20
5
Huisman Helli, Jyväskylän Voimistelijat-79

2,1
DV: 0,6 CR: 1,5 CV: 

7,550


9,650

1,700
21
15
Marttila Sylvi, Oulun Pyrintö voimistelujaosto

2,2
DV: 0,7 CR: 1,5 CV: 

6,200


8,400

2,950
22
13
Haapakoski Noora, V&U-seura Ylivieskan Kuula telinevoim

1,5
DV: 0,5 CR: 1,0 CV: 

6,850


8,350

3,000
23
16
Huumo Alisa, V&U-seura Ylivieskan Kuula telinevoim

1,4
DV: 0,4 CR: 1,0 CV: 

6,500

6,0

1,900

9,450
24
14
Sipola Elvi, Oulun Pyrintö voimistelujaosto

DV:  CR:  CV: 



11,350
Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
1
11
Kankaala Milja-Elina, Tampereen Voimistelijat

3,3
DV: 1,3 CR: 2,0 CV: 

8,000


11,300

2
13
Rahko Aada, Oulun Pyrintö voimistelujaosto

2,7
DV: 1,2 CR: 1,5 CV: 

8,050


10,750

0,550
3
1
Koskela Siiri, Turun Urheiluliitto Voimistelu

2,4
DV: 0,9 CR: 1,5 CV: 

8,300


10,700

0,600
4
18
Bäf Veera, Oulun Pyrintö voimistelujaosto

2,6
DV: 1,1 CR: 1,5 CV: 

7,750


10,350

0,950
5
5
Huisman Helli, Jyväskylän Voimistelijat-79

2,9
DV: 0,9 CR: 2,0 CV: 

7,400


10,300

1,000
5
10
Naskali Ilona, Tampereen Voimistelijat

3,2
DV: 1,2 CR: 2,0 CV: 

7,100


10,300

1,000
7
12
Kajander Ella, Tampereen Voimistelijat

3,5
DV: 1,5 CR: 2,0 CV: 

6,750


10,250

1,050
8
4
Palkola Iiris, Jyväskylän Voimistelijat-79

2,4
DV: 0,9 CR: 1,5 CV: 

7,550


9,950

1,350
8
16
Huumo Alisa, V&U-seura Ylivieskan Kuula telinevoim

3,2
DV: 1,2 CR: 2,0 CV: 

6,750


9,950

1,350
10
10
Holappa Oona, Voimistelumaailma Oulu

2,0
DV: 1,0 CR: 1,0 CV: 

7,850


9,850

1,450
11
17
Heikkilä Emma-Amalia, Oulun Pyrintö voimistelujaosto

1,8
DV: 0,8 CR: 1,0 CV: 

7,900


9,700

1,600
12
15
Marttila Sylvi, Oulun Pyrintö voimistelujaosto

3,4
DV: 1,4 CR: 2,0 CV: 

6,250


9,650

1,650
13
11
Vaikkinen Siiri, Joensuun Kataja voimistelujaosto

2,9
DV: 0,9 CR: 2,0 CV: 

6,450


9,350

1,950
14
9
Pohjanheimo Liisi, Voimistelumaailma Oulu

3,3
DV: 1,3 CR: 2,0 CV: 

5,900


9,200

2,100
15
12
Seppänen Manta, Joensuun Kataja voimistelujaosto

1,8
DV: 0,8 CR: 1,0 CV: 

7,300


9,100

2,200
16
7
Hirvonen Hilja, Tampereen Sisu

2,3
DV: 0,8 CR: 1,5 CV: 

6,350


8,650

2,650
17
6
Herranen Elli, Jyväskylän Voimistelijat-79

3,0
DV: 1,0 CR: 2,0 CV: 

5,600


8,600

2,700
18
13
Haapakoski Noora, V&U-seura Ylivieskan Kuula telinevoim

1,8
DV: 0,8 CR: 1,0 CV: 

6,600


8,400

2,900
19
15
Salmela Halla, V&U-seura Ylivieskan Kuula telinevoim

2,5
DV: 1,0 CR: 1,5 CV: 

5,650


8,150

3,150
20
1
Bakker Stella, Kuopion Reippaan Voimistelijat

1,1
DV: 0,6 CR: 0,5 CV: 

6,950


8,050

3,250
21
16
Kärkkäinen Sanni, Oulun Pyrintö voimistelujaosto

3,2
DV: 1,2 CR: 2,0 CV: 

4,800


8,000

3,300
22
8
Palonen Varpu, Tampereen Sisu

2,2
DV: 1,2 CR: 1,0 CV: 

5,600


7,800

3,500
23
14
Salmela Hilda, V&U-seura Ylivieskan Kuula telinevoim

2,5
DV: 1,0 CR: 1,5 CV: 

4,350


6,850

4,450
24
14
Sipola Elvi, Oulun Pyrintö voimistelujaosto

DV:  CR:  CV: 



11,300
Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
1
1
Koskela Siiri, Turun Urheiluliitto Voimistelu

3,1
DV: 1,1 CR: 2,0 CV: 

8,450


11,550

2
11
Kankaala Milja-Elina, Tampereen Voimistelijat

3,2
DV: 1,2 CR: 2,0 CV: 

8,000


11,200

0,350
3
9
Pohjanheimo Liisi, Voimistelumaailma Oulu

3,4
DV: 1,4 CR: 2,0 CV: 

7,600


11,000

0,550
4
4
Palkola Iiris, Jyväskylän Voimistelijat-79

3,0
DV: 1,0 CR: 2,0 CV: 

7,800


10,800

0,750
4
10
Naskali Ilona, Tampereen Voimistelijat

3,1
DV: 1,1 CR: 2,0 CV: 

7,700


10,800

0,750
6
12
Kajander Ella, Tampereen Voimistelijat

3,5
DV: 1,5 CR: 2,0 CV: 

7,250


10,750

0,800
7
18
Bäf Veera, Oulun Pyrintö voimistelujaosto

3,3
DV: 1,3 CR: 2,0 CV: 

7,250


10,550

1,000
7
10
Holappa Oona, Voimistelumaailma Oulu

3,6
DV: 1,6 CR: 2,0 CV: 

6,950


10,550

1,000
9
7
Hirvonen Hilja, Tampereen Sisu

3,1
DV: 1,1 CR: 2,0 CV: 

7,200


10,300

1,250
10
16
Huumo Alisa, V&U-seura Ylivieskan Kuula telinevoim

3,4
DV: 1,4 CR: 2,0 CV: 

6,850


10,250

1,300
11
17
Heikkilä Emma-Amalia, Oulun Pyrintö voimistelujaosto

2,5
DV: 1,0 CR: 1,5 CV: 

7,550


10,050

1,500
12
15
Marttila Sylvi, Oulun Pyrintö voimistelujaosto

3,2
DV: 1,2 CR: 2,0 CV: 

6,800


10,000

1,550
13
14
Salmela Hilda, V&U-seura Ylivieskan Kuula telinevoim

3,3
DV: 1,3 CR: 2,0 CV: 

6,650


9,950

1,600
14
15
Salmela Halla, V&U-seura Ylivieskan Kuula telinevoim

3,2
DV: 1,2 CR: 2,0 CV: 

6,650


9,850

1,700
15
1
Bakker Stella, Kuopion Reippaan Voimistelijat

2,5
DV: 1,0 CR: 1,5 CV: 

7,300


9,800

1,750
16
11
Vaikkinen Siiri, Joensuun Kataja voimistelujaosto

1,9
DV: 0,9 CR: 1,0 CV: 

7,700


9,600

1,950
16
8
Palonen Varpu, Tampereen Sisu

3,1
DV: 1,1 CR: 2,0 CV: 

6,500


9,600

1,950
18
6
Herranen Elli, Jyväskylän Voimistelijat-79

2,7
DV: 1,2 CR: 1,5 CV: 

6,700


9,400

2,150
19
12
Seppänen Manta, Joensuun Kataja voimistelujaosto

2,5
DV: 1,0 CR: 1,5 CV: 

6,500


9,000

2,550
20
16
Kärkkäinen Sanni, Oulun Pyrintö voimistelujaosto

3,1
DV: 1,1 CR: 2,0 CV: 

5,850


8,950

2,600
21
13
Rahko Aada, Oulun Pyrintö voimistelujaosto

3,2
DV: 1,2 CR: 2,0 CV: 

5,250


8,450

3,100
22
13
Haapakoski Noora, V&U-seura Ylivieskan Kuula telinevoim

2,9
DV: 0,9 CR: 2,0 CV: 

5,500


8,400

3,150
23
5
Huisman Helli, Jyväskylän Voimistelijat-79

DV:  CR:  CV: 



11,550
23
14
Sipola Elvi, Oulun Pyrintö voimistelujaosto

DV:  CR:  CV: 



11,550
Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
11
Kankaala Milja-Elina, Tampereen Voimistelijat

DV:  CR:  CV: 



12
Kajander Ella, Tampereen Voimistelijat

DV:  CR:  CV: 



10
Holappa Oona, Voimistelumaailma Oulu

DV:  CR:  CV: 



1
Koskela Siiri, Turun Urheiluliitto Voimistelu

DV:  CR:  CV: 



10
Naskali Ilona, Tampereen Voimistelijat

DV:  CR:  CV: 



9
Pohjanheimo Liisi, Voimistelumaailma Oulu

DV:  CR:  CV: 



18
Bäf Veera, Oulun Pyrintö voimistelujaosto

DV:  CR:  CV: 



4
Palkola Iiris, Jyväskylän Voimistelijat-79

DV:  CR:  CV: 



7
Hirvonen Hilja, Tampereen Sisu

DV:  CR:  CV: 



6
Herranen Elli, Jyväskylän Voimistelijat-79

DV:  CR:  CV: 



17
Heikkilä Emma-Amalia, Oulun Pyrintö voimistelujaosto

DV:  CR:  CV: 



15
Salmela Halla, V&U-seura Ylivieskan Kuula telinevoim

DV:  CR:  CV: 



15
Marttila Sylvi, Oulun Pyrintö voimistelujaosto

DV:  CR:  CV: 



11
Vaikkinen Siiri, Joensuun Kataja voimistelujaosto

DV:  CR:  CV: 



8
Palonen Varpu, Tampereen Sisu

DV:  CR:  CV: 



13
Rahko Aada, Oulun Pyrintö voimistelujaosto

DV:  CR:  CV: 



16
Kärkkäinen Sanni, Oulun Pyrintö voimistelujaosto

DV:  CR:  CV: 



1
Bakker Stella, Kuopion Reippaan Voimistelijat

DV:  CR:  CV: 



14
Salmela Hilda, V&U-seura Ylivieskan Kuula telinevoim

DV:  CR:  CV: 



12
Seppänen Manta, Joensuun Kataja voimistelujaosto

DV:  CR:  CV: 



13
Haapakoski Noora, V&U-seura Ylivieskan Kuula telinevoim

DV:  CR:  CV: 



16
Huumo Alisa, V&U-seura Ylivieskan Kuula telinevoim

DV:  CR:  CV: 



5
Huisman Helli, Jyväskylän Voimistelijat-79

DV:  CR:  CV: 



14
Sipola Elvi, Oulun Pyrintö voimistelujaosto

DV:  CR:  CV: 




Last Update: 26.5.2024 20.48.40
SX
SM
MD
XL
XXL