Back 

NTV maajoukkue- ja kilpalinjan luokkakilpailut sekä näyttökilpailu, Helsinki Helsinki, 2023-05-12

B-lk vanhemmat B-luokka nuoremmat C-lk nuoremmat C-luokka vanhemmat D-lk nuoremmat D-lk vanhemmat E-lk nuoremmat E-lk vanhemmat FIG-luokka naiset FIG-luokka tytöt FIG-tulokkaat F-lk nuoremmat F-lk vanhemmat G-lk nuoremmat G-luokka vanhemmat H-luokka MJL 1-lk MJL 2-lk MJL 3-lk Naisten näyttö Tyttöjen näyttö B-luokka JOUKKUE C-luokka JOUKKUE D-luokka JOUKKUE E-luokka JOUKKUE FIG JOUKKUE F-luokka JOUKKUE G-luokka JOUKKUE H-luokka JOUKKUE MJL1 JOUKKUE MJL2 JOUKKUE MJL3 JOUKKUE
C-luokka JOUKKUE
Unofficial results
Sij
#
Nimi
Hyppy
Eritasonojapuut
Puomi
Permanto
Yhteensä
Erotus
1
Voimisteluseura Helsinki VSH
- Kobiakova Milana
- Oksanen Mai
- Pérez Henttonen Brianna
- Camara Yasmin
- Vask Anneli
- Cremin Tesla
- Peltokallio Isla
- Sutinen Iida
- Kangasmäki Anni
- Picado Isabel
- Wagenlader Marie
- Oksanen Stella
- Savolainen Hanna
28,500
9-9,5
8,5-9
9-9,5
8,5-9
8,5-9
9-9,5
9,5-10
9-9,5
8,5-9
9-9,5
8,5-9
8-8,5
9,5-10
27,300
8,5-9
8,5-9
9,5-10
7-7,5
9-9,5
7,5-8
8,5-9
7,5-8
7-7,5
7,5-8
alle 6
6-7
7,5-8
27,300
8,5-9
8-8,5
8-8,5
8-8,5
8,5-9
8,5-9
9-9,5
9-9,5
8,5-9
8-8,5
8-8,5
9-9,5
6-7
25,600
8,5-9
8-8,5
7,5-8
8-8,5
8,5-9
7,5-8
7,5-8
8-8,5
7,5-8
7-7,5
7,5-8
8,5-9
7-7,5
108,700
V
V
VI
IV
V
IV
VI
V
IV
IV
III
IV
III
0,000
2
HIFK Gymnastics
- Holkko Iiris
- Hepokorpi Emilia
- Järvinen Elle
- Solitanner Celina
- Vahvelainen Anja
- Tikkanen Jade
- Norrback Isabel
- Sippel Dahlia
- Enqvist Kerttu
- Toivonen Isla
- Ojanen Isla
- Rummukainen Sara
- Toivanen Siiri
- Björkwall Victoria
- Dahlblom Nicole
- Bjurström Pupu
- Pedrono Agnès
- Puha Erika
- Liukku Maria
- Puupponen Enni
- Luukkonen Lilia
- Venström Lina
- Matikainen Lilian
- Mäkinen Iida
- Hautala Saimi
- Niemelä Iines
- Pomell Aino
- Poussa Aida
- Manninen Vanessa
28,200
8,5-9
9-9,5
9-9,5
8,5-9
9-9,5
8-8,5
9-9,5
8,5-9
9-9,5
9-9,5

7,5-8
8-8,5
8-8,5
9-9,5
8-8,5
8-8,5
8,5-9
8,5-9
9-9,5
8-8,5
9-9,5
8,5-9
8-8,5
9-9,5
7-7,5
9-9,5
8,5-9
8-8,5
25,350
7,5-8
8-8,5
8-8,5
7,5-8
8,5-9
8-8,5
7,5-8
6-7
8-8,5
8-8,5
8-8,5
6-7
6-7
6-7
6-7
6-7
alle 6
alle 6
alle 6
7-7,5
6-7
6-7
alle 6
6-7
6-7
alle 6
7-7,5
alle 6
7,5-8
27,100
8-8,5
7-7,5
9-9,5
8,5-9
8,5-9
8,5-9
8-8,5
7-7,5
8-8,5
8-8,5
8,5-9
7-7,5
6-7
8-8,5
8-8,5
6-7
8-8,5
7,5-8
9-9,5
7,5-8
8-8,5
8-8,5
8-8,5
8-8,5
7,5-8
7,5-8
8,5-9
7,5-8
8,5-9
27,000
6-7
8,5-9
9-9,5
8,5-9
8,5-9
8,5-9
8-8,5
6-7
8-8,5
8-8,5
8,5-9
6-7
7-7,5
6-7
7,5-8
7-7,5
7,5-8
7,5-8
8-8,5
7,5-8
8-8,5
8-8,5
8-8,5
7,5-8
7,5-8
6-7
7-7,5
7,5-8
8-8,5
107,650
III
IV
VI
V
VI
IV
IV
II
V
V
I
I
II
II
IV
II
II
II
III
IV
III
IV
III
III
III
I
IV
II
IV
1,050
3
Tampereen Voimistelijat
- Miettinen Hilma
- Talvio Veea
- Lehtinen Meri
- Eljaala Laina
- Uusi-Erkkilä Amanda
- Hantunen Hedvig
- Kotilainen Lumi
- Levola Elea
- Markkula Iina
- Luoma Aada
- Salonen Beeda
- Saarenkylä Pinja
- Majanen Vilma
- Patrikainen Meeri
- Lahti Anni
- Helen Minttu
- Uusikauppila Viivi
28,550
9-9,5
9-9,5
8,5-9
9,5-10
8,5-9
9-9,5
7,5-8
8,5-9
8,5-9
8,5-9
8,5-9
9,5-10
9-9,5
9-9,5
8,5-9
8-8,5
9-9,5
24,850
7,5-8
6-7
8-8,5
6-7
7-7,5
6-7
alle 6
7-7,5
8-8,5
8-8,5
7,5-8
7-7,5
6-7
8-8,5
8-8,5
7,5-8
6-7
26,000
8,5-9
7,5-8
8,5-9
7,5-8
7-7,5
8-8,5
7,5-8
8-8,5
8,5-9
8-8,5
8,5-9
8,5-9
7,5-8
7,5-8
7-7,5
7,5-8
7,5-8
25,250
8-8,5
7-7,5
7,5-8
7-7,5
7,5-8
8-8,5
6-7
7,5-8
8,5-9
8-8,5
8-8,5
8-8,5
7-7,5
7-7,5
7-7,5
7-7,5
6-7
104,650
IV
III
IV
III
III
IV
I
III
V
IV
IV
IV
III
IV
III
III
III
4,050
4
Fliku-82
- Nuutinen Meri
- Järvinen Mariel
- Rantanen Armi
- Honkavirta Erin
- Luhtanen Enni
- Wonfor Sofia
26,750
9-9,5
8,5-9
8,5-9
9-9,5
8,5-9
7,5-8
26,000
8,5-9
7,5-8
8,5-9
8,5-9
8-8,5
7-7,5
26,650
9-9,5
7,5-8
8,5-9
8,5-9
8,5-9
8,5-9
24,150
8,5-9
6-7
8-8,5
7-7,5
6-7
7,5-8
103,550
VI
III
V
IV
IV
III
5,150
5
Espoon Telinetaiturit
- Peltola Laura
- Turkka Katerina
- Haataja Lili
26,250
8,5-9
8,5-9
8,5-9
24,750
8-8,5
8,5-9
7-7,5
25,900
8,5-9
9-9,5
8-8,5
22,750
7,5-8
7,5-8
6-7
99,650
IV
V
III
9,050
6
Tampereen Sisu
- Mäenpää Lempi
- Helmilahti Jadessa
- Mäntylä Ester
- Jussila Rebekka
- Lundström Lilian
- Vasara Luna
- Tuohenmaa Amanda
- Savio Senni
- Lehtola Venla
- Koiranen Amanda
- Rönkkö Giselle
- Mäenpää Helmi
- Ostapenko Zlata
- Paldanius Senni
- Leppälä Alicia
26,200
7,5-8
8-8,5

8-8,5
8-8,5
8-8,5
8-8,5

8-8,5
8-8,5
8,5-9
8,5-9

8-8,5
8,5-9
24,250
7-7,5
7,5-8

8-8,5
8-8,5
7,5-8
7,5-8

7,5-8
7-7,5
8-8,5
7-7,5

6-7
8-8,5
25,100
7,5-8
7,5-8

8-8,5
7-7,5
7-7,5
7,5-8

7-7,5
8-8,5
8-8,5
8,5-9

7,5-8
7,5-8
23,050
7,5-8
7-7,5

7-7,5
7,5-8
alle 6
7-7,5

7,5-8
6-7
6-7
6-7

7-7,5
7-7,5
98,600
III
III
0,000
IV
III
II
III
0,000
III
II
III
III
0,000
II
III
10,100
7
Grankulla Gymnastikförening
- Nevalainen Tindra
- Dettmann Noelle
- Lindroth Bianca
- Elo Emilia
- Stenholm Julia
- Huttunen Salma
- Nyman Milla
26,300

8,5-9
8,5-9

8,5-9
8,5-9
9-9,5
24,350

8-8,5
8-8,5

7,5-8
7,5-8
6-7
24,950

8-8,5
8-8,5

8-8,5
8-8,5
8-8,5
22,600

7-7,5
7,5-8

7-7,5
7-7,5
6-7
98,200
0,000
IV
IV
0,000
III
IV
III
10,500
8
Viipurin Reipas
- Dinc Melisa
- Hannula Verna
- Salin Iiris
- Pousi Emilia
- Rinne Viivi
- Kuikka Milana
- Kortelainen Olga
- Matikkala Isabel
- Hannula Riina
28,050
9,5-10
9-9,5
8-8,5
9-9,5
8,5-9
8,5-9

8,5-9
9-9,5
21,150
alle 6
7-7,5
6-7
6-7
alle 6
alle 6

alle 6
7-7,5
25,250
7-7,5
8-8,5
7-7,5
8-8,5
7,5-8
8-8,5

7,5-8
8,5-9
23,100
7,5-8
7,5-8
7,5-8
6-7
6-7
7-7,5

6-7
8-8,5
97,550
II
III
II
II
II
II
0,000
II
IV
11,150
9
Voimisteluklubi Lohja
- Moistlik Laura-Lisette
- Ek Jessica
- Savolainen Emilia
- Haverinen Ella
- Tahvonen Veera
- Korpiaho Alissa
- Lakela Aada
- Savolainen Hilja
26,750
9-9,5
7,5-8
8-8,5
7,5-8
8-8,5
9-9,5
8,5-9
7,5-8
22,450
6-7
6-7
7-7,5
7-7,5
7-7,5
7,5-8
6-7
7-7,5
23,500
6-7
6-7
7,5-8
6-7
7-7,5
8-8,5
6-7
7-7,5
22,700
6-7
7,5-8
7,5-8
alle 6
7-7,5
7,5-8
alle 6
alle 6
95,400
II
II
III
I
III
IV
I
I
13,300
Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus

Last Update: 20.6.2024 21.43.28
SX
SM
MD
XL
XXL