Back 

NTV maajoukkue- ja kilpalinjan luokkakilpailut sekä näyttökilpailu, Helsinki Helsinki, 2023-05-12

B-lk vanhemmat B-luokka nuoremmat C-lk nuoremmat C-luokka vanhemmat D-lk nuoremmat D-lk vanhemmat E-lk nuoremmat E-lk vanhemmat FIG-luokka naiset FIG-luokka tytöt FIG-tulokkaat F-lk nuoremmat F-lk vanhemmat G-lk nuoremmat G-luokka vanhemmat H-luokka MJL 1-lk MJL 2-lk MJL 3-lk Naisten näyttö Tyttöjen näyttö B-luokka JOUKKUE C-luokka JOUKKUE D-luokka JOUKKUE E-luokka JOUKKUE FIG JOUKKUE F-luokka JOUKKUE G-luokka JOUKKUE H-luokka JOUKKUE MJL1 JOUKKUE MJL2 JOUKKUE MJL3 JOUKKUE
MJL 1-lk
Unofficial results
Sij
#
Nimi
Hyppy
Eritasonojapuut
Puomi
Permanto
Yhteensä
Erotus
1
3
Junes Justiina
Voimisteluseura Keski-Uusimaa
9,200

E: 9,200
7,300

E: 7,300
6,700
D: 0,00
E: 6,700
8,000
D: 0,00
E: 8,000
31,200
VT
9,200

E: 9,200
UB
7,300

E: 7,300
BB
6,700

E: 6,700
FX
8,000

E: 8,000
2
8
Järvinen Helmi
Espoon Telinetaiturit
8,100

E: 8,100
6,300

E: 6,300
8,200
D: 0,00
E: 8,200
8,300
D: 0,00
E: 8,300
30,900
0,300
VT
8,100

E: 8,100
UB
6,300

E: 6,300
BB
8,200

E: 8,200
FX
8,300

E: 8,300
3
71
Siekkinen Neea
Joensuun Kataja voimistelujaosto
9,200

E: 9,200
7,500

E: 7,500
6,700
D: 0,00
E: 6,700
7,400
D: 0,00
E: 7,400
30,800
0,400
VT
9,200

E: 9,200
UB
7,500

E: 7,500
BB
6,700

E: 6,700
FX
7,400

E: 7,400
4
6
Söderholm Isabella
Espoon Telinetaiturit
8,700

E: 8,700
7,600

E: 7,600
7,100
D: 0,00
E: 7,100
6,800
D: 0,00
E: 6,800
30,200
1,000
VT
8,700

E: 8,700
UB
7,600

E: 7,600
BB
7,100

E: 7,100
FX
6,800

E: 6,800
5
77
Koskensalo Isla
Tampereen Voimistelijat
8,200

E: 8,200
6,300

E: 6,300
7,700
D: 0,00
E: 7,700
7,900
D: 0,00
E: 7,900
30,100
1,100
VT
8,200

E: 8,200
UB
6,300

E: 6,300
BB
7,700

E: 7,700
FX
7,900

E: 7,900
6
5
Korhonen Emma
Espoon Telinetaiturit
8,200

E: 8,200
7,500

E: 7,500
6,700
D: 0,00
E: 6,700
7,400
D: 0,00
E: 7,400
29,800
1,400
VT
8,200

E: 8,200
UB
7,500

E: 7,500
BB
6,700

E: 6,700
FX
7,400

E: 7,400
7
40
Piirainen Elli
Voimisteluklubi Lohja
8,400

E: 8,400
7,200

E: 7,200
6,800
D: 0,00
E: 6,800
7,000
D: 0,00
E: 7,000
29,400
1,800
VT
8,400

E: 8,400
UB
7,200

E: 7,200
BB
6,800

E: 6,800
FX
7,000

E: 7,000
8
76
Kämäri Fiia
HIFK Gymnastics
8,000

E: 8,000
6,000

E: 6,000
7,700
D: 0,00
E: 7,700
7,400
D: 0,00
E: 7,400
29,100
2,100
VT
8,000

E: 8,000
UB
6,000

E: 6,000
BB
7,700

E: 7,700
FX
7,400

E: 7,400
9
70
Korhonen Emilia
Joensuun Kataja voimistelujaosto
9,100

E: 9,100
5,600

E: 5,600
7,100
D: 0,00
E: 7,100
7,100
D: 0,00
E: 7,100
28,900
2,300
VT
9,100

E: 9,100
UB
5,600

E: 5,600
BB
7,100

E: 7,100
FX
7,100

E: 7,100
10
1
Hytönen Taika
Voimisteluseura Helsinki VSH
8,900

E: 8,900
6,000

E: 6,000
6,600
D: 0,00
E: 6,600
7,300
D: 0,00
E: 7,300
28,800
2,400
VT
8,900

E: 8,900
UB
6,000

E: 6,000
BB
6,600

E: 6,600
FX
7,300

E: 7,300
11
7
Tervolin Nora
Espoon Telinetaiturit
8,000

E: 8,000
6,300

E: 6,300
7,000
D: 0,00
E: 7,000
7,200
D: 0,00
E: 7,200
28,500
2,700
VT
8,000

E: 8,000
UB
6,300

E: 6,300
BB
7,000

E: 7,000
FX
7,200

E: 7,200
12
75
Pennala Robin
Fliku-82
8,200

E: 8,200
6,600

E: 6,600
7,400
D: 0,00
E: 7,400
6,200
D: 0,00
E: 6,200
28,400
2,800
VT
8,200

E: 8,200
UB
6,600

E: 6,600
BB
7,400

E: 7,400
FX
6,200

E: 6,200
13
37
Mokhireva Ekaterina
Taipumattomat
9,300

E: 9,300
5,500

E: 5,500
6,400
D: 0,00
E: 6,400
7,100
D: 0,00
E: 7,100
28,300
2,900
VT
9,300

E: 9,300
UB
5,500

E: 5,500
BB
6,400

E: 6,400
FX
7,100

E: 7,100
14
9
Heino Ansa
Espoon Telinetaiturit
8,100

E: 8,100
5,600

E: 5,600
7,700
D: 0,00
E: 7,700
6,800
D: 0,00
E: 6,800
28,200
3,000
VT
8,100

E: 8,100
UB
5,600

E: 5,600
BB
7,700

E: 7,700
FX
6,800

E: 6,800
15
73
Laiho Lila
Kuusikon Urheilijat
9,100

E: 9,100
4,800

E: 4,800
6,600
D: 0,00
E: 6,600
7,600
D: 0,00
E: 7,600
28,100
3,100
VT
9,100

E: 9,100
UB
4,800

E: 4,800
BB
6,600

E: 6,600
FX
7,600

E: 7,600
16
72
Nissinen Susa
Kuusikon Urheilijat
8,700

E: 8,700
6,200

E: 6,200
5,200
D: 0,00
E: 5,200
7,900
D: 0,00
E: 7,900
28,000
3,200
VT
8,700

E: 8,700
UB
6,200

E: 6,200
BB
5,200

E: 5,200
FX
7,900

E: 7,900
17
42
Alatalo Monika
Oulun Pyrintö voimistelujaosto
8,100

E: 8,100
6,500

E: 6,500
5,300
D: 0,00
E: 5,300
7,600
D: 0,00
E: 7,600
27,500
3,700
VT
8,100

E: 8,100
UB
6,500

E: 6,500
BB
5,300

E: 5,300
FX
7,600

E: 7,600
18
41
Ulvio Enni
Voimisteluklubi Lohja
8,200

E: 8,200
6,600

E: 6,600
5,000
D: 0,00
E: 5,000
7,200
D: 0,00
E: 7,200
27,000
4,200
VT
8,200

E: 8,200
UB
6,600

E: 6,600
BB
5,000

E: 5,000
FX
7,200

E: 7,200
19
43
Vilmusenaho Jade
Oulun Pyrintö voimistelujaosto
8,100

E: 8,100
6,300

E: 6,300
5,400
D: 0,00
E: 5,400
7,000
D: 0,00
E: 7,000
26,800
4,400
VT
8,100

E: 8,100
UB
6,300

E: 6,300
BB
5,400

E: 5,400
FX
7,000

E: 7,000
20
69
Ruusuvuori Heidi
Joensuun Kataja voimistelujaosto
8,000

E: 8,000
5,800

E: 5,800
4,700
D: 0,00
E: 4,700
7,100
D: 0,00
E: 7,100
25,600
5,600
VT
8,000

E: 8,000
UB
5,800

E: 5,800
BB
4,700

E: 4,700
FX
7,100

E: 7,100
21
74
Huuskonen Aada
Kuusikon Urheilijat
9,200

E: 9,200
1,200

E: 1,200
6,300
D: 0,00
E: 6,300
8,400
D: 0,00
E: 8,400
25,100
6,100
VT
9,200

E: 9,200
UB
1,200

E: 1,200
BB
6,300

E: 6,300
FX
8,400

E: 8,400
22
39
Savolainen Pihla
Voimisteluklubi Lohja
8,000

E: 8,000
5,500

E: 5,500
6,600
D: 0,00
E: 6,600
4,800
D: 0,00
E: 4,800
24,900
6,300
VT
8,000

E: 8,000
UB
5,500

E: 5,500
BB
6,600

E: 6,600
FX
4,800

E: 4,800
23
38
Tymura Lilia
Voimisteluklubi Lohja
8,100

E: 8,100
4,400
D: 0,00
E: 4,400
7,300
D: 0,00
E: 7,300
19,800
11,400
VT
8,100

E: 8,100
UB

BB
4,400

E: 4,400
FX
7,300

E: 7,300
24
4
Terho Elsi
Espoon Telinetaiturit
4,700

E: 4,700
7,400
D: 0,00
E: 7,400
12,100
19,100
VT

UB
4,700

E: 4,700
BB
7,400

E: 7,400
FX

25
44
Kemi Ella
Oulun Pyrintö voimistelujaosto
VT

UB

BB

FX

Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
1
37
Mokhireva Ekaterina, Taipumattomat





9,300




4,650
9,300

2
3
Junes Justiina, Voimisteluseura Keski-Uusimaa





9,200




4,600
9,200

0,050
2
74
Huuskonen Aada, Kuusikon Urheilijat





9,200




4,600
9,200

0,050
2
71
Siekkinen Neea, Joensuun Kataja voimistelujaosto





9,200




4,600
9,200

0,050
5
70
Korhonen Emilia, Joensuun Kataja voimistelujaosto





9,100




4,550
9,100

0,100
5
73
Laiho Lila, Kuusikon Urheilijat





9,100




4,550
9,100

0,100
7
1
Hytönen Taika, Voimisteluseura Helsinki VSH





8,900




4,450
8,900

0,200
8
72
Nissinen Susa, Kuusikon Urheilijat





8,700




4,350
8,700

0,300
8
6
Söderholm Isabella, Espoon Telinetaiturit





8,700




4,350
8,700

0,300
10
40
Piirainen Elli, Voimisteluklubi Lohja





8,400




4,200
8,400

0,450
11
5
Korhonen Emma, Espoon Telinetaiturit





8,200




4,100
8,200

0,550
11
77
Koskensalo Isla, Tampereen Voimistelijat





8,200




4,100
8,200

0,550
11
41
Ulvio Enni, Voimisteluklubi Lohja





8,200




4,100
8,200

0,550
11
75
Pennala Robin, Fliku-82





8,200




4,100
8,200

0,550
15
38
Tymura Lilia, Voimisteluklubi Lohja





8,100




4,050
8,100

0,600
15
8
Järvinen Helmi, Espoon Telinetaiturit





8,100




4,050
8,100

0,600
15
43
Vilmusenaho Jade, Oulun Pyrintö voimistelujaosto





8,100




4,050
8,100

0,600
15
9
Heino Ansa, Espoon Telinetaiturit





8,100




4,050
8,100

0,600
15
42
Alatalo Monika, Oulun Pyrintö voimistelujaosto





8,100




4,050
8,100

0,600
20
39
Savolainen Pihla, Voimisteluklubi Lohja





8,000




4,000
8,000

0,650
20
76
Kämäri Fiia, HIFK Gymnastics





8,000




4,000
8,000

0,650
20
69
Ruusuvuori Heidi, Joensuun Kataja voimistelujaosto





8,000




4,000
8,000

0,650
20
7
Tervolin Nora, Espoon Telinetaiturit





8,000




4,000
8,000

0,650
24
4
Terho Elsi, Espoon Telinetaiturit










24
44
Kemi Ella, Oulun Pyrintö voimistelujaosto










Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
1
6
Söderholm Isabella, Espoon Telinetaiturit


7,600


7,600

2
71
Siekkinen Neea, Joensuun Kataja voimistelujaosto


7,500


7,500

0,100
2
5
Korhonen Emma, Espoon Telinetaiturit


7,500


7,500

0,100
4
3
Junes Justiina, Voimisteluseura Keski-Uusimaa


7,300


7,300

0,300
5
40
Piirainen Elli, Voimisteluklubi Lohja


7,200


7,200

0,400
6
75
Pennala Robin, Fliku-82


6,600


6,600

1,000
6
41
Ulvio Enni, Voimisteluklubi Lohja


6,600


6,600

1,000
8
42
Alatalo Monika, Oulun Pyrintö voimistelujaosto


6,500


6,500

1,100
9
7
Tervolin Nora, Espoon Telinetaiturit


6,300


6,300

1,300
9
77
Koskensalo Isla, Tampereen Voimistelijat


6,300


6,300

1,300
9
43
Vilmusenaho Jade, Oulun Pyrintö voimistelujaosto


6,300


6,300

1,300
9
8
Järvinen Helmi, Espoon Telinetaiturit


6,300


6,300

1,300
13
72
Nissinen Susa, Kuusikon Urheilijat


6,200


6,200

1,400
14
1
Hytönen Taika, Voimisteluseura Helsinki VSH


6,000


6,000

1,600
14
76
Kämäri Fiia, HIFK Gymnastics


6,000


6,000

1,600
16
69
Ruusuvuori Heidi, Joensuun Kataja voimistelujaosto


5,800


5,800

1,800
17
70
Korhonen Emilia, Joensuun Kataja voimistelujaosto


5,600


5,600

2,000
17
9
Heino Ansa, Espoon Telinetaiturit


5,600


5,600

2,000
19
39
Savolainen Pihla, Voimisteluklubi Lohja


5,500


5,500

2,100
19
37
Mokhireva Ekaterina, Taipumattomat


5,500


5,500

2,100
21
73
Laiho Lila, Kuusikon Urheilijat


4,800


4,800

2,800
22
4
Terho Elsi, Espoon Telinetaiturit


4,700


4,700

2,900
23
74
Huuskonen Aada, Kuusikon Urheilijat


1,200


1,200

6,400
24
38
Tymura Lilia, Voimisteluklubi Lohja




24
44
Kemi Ella, Oulun Pyrintö voimistelujaosto




Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
1
8
Järvinen Helmi, Espoon Telinetaiturit


8,200


8,200

2
76
Kämäri Fiia, HIFK Gymnastics


7,700


7,700

0,500
2
9
Heino Ansa, Espoon Telinetaiturit


7,700


7,700

0,500
2
77
Koskensalo Isla, Tampereen Voimistelijat


7,700


7,700

0,500
5
75
Pennala Robin, Fliku-82


7,400


7,400

0,800
5
4
Terho Elsi, Espoon Telinetaiturit


7,400


7,400

0,800
7
6
Söderholm Isabella, Espoon Telinetaiturit


7,100


7,100

1,100
7
70
Korhonen Emilia, Joensuun Kataja voimistelujaosto


7,100


7,100

1,100
9
7
Tervolin Nora, Espoon Telinetaiturit


7,000


7,000

1,200
10
40
Piirainen Elli, Voimisteluklubi Lohja


6,800


6,800

1,400
11
3
Junes Justiina, Voimisteluseura Keski-Uusimaa


6,700


6,700

1,500
11
5
Korhonen Emma, Espoon Telinetaiturit


6,700


6,700

1,500
11
71
Siekkinen Neea, Joensuun Kataja voimistelujaosto


6,700


6,700

1,500
14
39
Savolainen Pihla, Voimisteluklubi Lohja


6,600


6,600

1,600
14
73
Laiho Lila, Kuusikon Urheilijat


6,600


6,600

1,600
14
1
Hytönen Taika, Voimisteluseura Helsinki VSH


6,600


6,600

1,600
17
37
Mokhireva Ekaterina, Taipumattomat


6,400


6,400

1,800
18
74
Huuskonen Aada, Kuusikon Urheilijat


6,300


6,300

1,900
19
43
Vilmusenaho Jade, Oulun Pyrintö voimistelujaosto


5,400


5,400

2,800
20
42
Alatalo Monika, Oulun Pyrintö voimistelujaosto


5,300


5,300

2,900
21
72
Nissinen Susa, Kuusikon Urheilijat


5,200


5,200

3,000
22
41
Ulvio Enni, Voimisteluklubi Lohja


5,000


5,000

3,200
23
69
Ruusuvuori Heidi, Joensuun Kataja voimistelujaosto


4,700


4,700

3,500
24
38
Tymura Lilia, Voimisteluklubi Lohja


4,400


4,400

3,800
25
44
Kemi Ella, Oulun Pyrintö voimistelujaosto




Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
1
74
Huuskonen Aada, Kuusikon Urheilijat


8,400


8,400

2
8
Järvinen Helmi, Espoon Telinetaiturit


8,300


8,300

0,100
3
3
Junes Justiina, Voimisteluseura Keski-Uusimaa


8,000


8,000

0,400
4
72
Nissinen Susa, Kuusikon Urheilijat


7,900


7,900

0,500
4
77
Koskensalo Isla, Tampereen Voimistelijat


7,900


7,900

0,500
6
42
Alatalo Monika, Oulun Pyrintö voimistelujaosto


7,600


7,600

0,800
6
73
Laiho Lila, Kuusikon Urheilijat


7,600


7,600

0,800
8
71
Siekkinen Neea, Joensuun Kataja voimistelujaosto


7,400


7,400

1,000
8
5
Korhonen Emma, Espoon Telinetaiturit


7,400


7,400

1,000
8
76
Kämäri Fiia, HIFK Gymnastics


7,400


7,400

1,000
11
38
Tymura Lilia, Voimisteluklubi Lohja


7,300


7,300

1,100
11
1
Hytönen Taika, Voimisteluseura Helsinki VSH


7,300


7,300

1,100
13
41
Ulvio Enni, Voimisteluklubi Lohja


7,200


7,200

1,200
13
7
Tervolin Nora, Espoon Telinetaiturit


7,200


7,200

1,200
15
37
Mokhireva Ekaterina, Taipumattomat


7,100


7,100

1,300
15
70
Korhonen Emilia, Joensuun Kataja voimistelujaosto


7,100


7,100

1,300
15
69
Ruusuvuori Heidi, Joensuun Kataja voimistelujaosto


7,100


7,100

1,300
18
43
Vilmusenaho Jade, Oulun Pyrintö voimistelujaosto


7,000


7,000

1,400
18
40
Piirainen Elli, Voimisteluklubi Lohja


7,000


7,000

1,400
20
6
Söderholm Isabella, Espoon Telinetaiturit


6,800


6,800

1,600
20
9
Heino Ansa, Espoon Telinetaiturit


6,800


6,800

1,600
22
75
Pennala Robin, Fliku-82


6,200


6,200

2,200
23
39
Savolainen Pihla, Voimisteluklubi Lohja


4,800


4,800

3,600
24
4
Terho Elsi, Espoon Telinetaiturit




24
44
Kemi Ella, Oulun Pyrintö voimistelujaosto




Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
3
Junes Justiina, Voimisteluseura Keski-Uusimaa




8
Järvinen Helmi, Espoon Telinetaiturit




71
Siekkinen Neea, Joensuun Kataja voimistelujaosto




6
Söderholm Isabella, Espoon Telinetaiturit




77
Koskensalo Isla, Tampereen Voimistelijat




5
Korhonen Emma, Espoon Telinetaiturit




40
Piirainen Elli, Voimisteluklubi Lohja




76
Kämäri Fiia, HIFK Gymnastics




70
Korhonen Emilia, Joensuun Kataja voimistelujaosto




1
Hytönen Taika, Voimisteluseura Helsinki VSH




7
Tervolin Nora, Espoon Telinetaiturit




75
Pennala Robin, Fliku-82




37
Mokhireva Ekaterina, Taipumattomat




9
Heino Ansa, Espoon Telinetaiturit




73
Laiho Lila, Kuusikon Urheilijat




72
Nissinen Susa, Kuusikon Urheilijat




42
Alatalo Monika, Oulun Pyrintö voimistelujaosto




41
Ulvio Enni, Voimisteluklubi Lohja




43
Vilmusenaho Jade, Oulun Pyrintö voimistelujaosto




69
Ruusuvuori Heidi, Joensuun Kataja voimistelujaosto




74
Huuskonen Aada, Kuusikon Urheilijat




39
Savolainen Pihla, Voimisteluklubi Lohja




38
Tymura Lilia, Voimisteluklubi Lohja




4
Terho Elsi, Espoon Telinetaiturit




44
Kemi Ella, Oulun Pyrintö voimistelujaosto





Last Update: 20.6.2024 21.25.36
SX
SM
MD
XL
XXL