Back 

NTV maajoukkue- ja kilpalinjan luokkakilpailut sekä MTV JunnuGym 1, Tampere Tampere, 2022-04-23

1. luokka Eliitti 1. luokka Kilpa 2. luokan Eliitti 2. luokan Kilpa 3. luokka Eliitti 3. luokka Kilpa 4. luokka Eliitti 4. luokka Kilpa 5. luokka nuoremmat 5. luokka vanhemmat B luokka nuoremmat B luokka vanhemmat C luokka nuoremmat C luokka vanhemmat D luokka nuoremmat D luokka vanhemmat E luokka nuoremmat E luokka vanhemmat F luokka nuoremmat F luokka vanhemmat G luokka nuoremmat G luokka vanhemmat MJL 1. luokka MJL 2. luokka MJL 3. luokka MJL FIG-luokka tytöt MTV 1.lk joukkuekilpailu MTV 2.lk joukkuekilpailu MTV 3.lk joukkuekilpailu MTV 4.lk joukkuekilpailu MTV 5.lk joukkuekilpailu B-luokka joukkuekilpailu C-luokka joukkuekilpailu D-luokka joukkuekilpailu E-luokka joukkuekilpailu F-luokka joukkuekilpailu G-luokka joukkuekilpailu
5. luokka vanhemmat
Unofficial results
Sij
#
Nimi
permanto
hevonen
renkaat
hyppy
nojapuut
rekki
Yhteensä
Erotus
1
54
Reiman Joona
Tampereen Sisu
12,400
D: 4,8
E: 7,700
ND: 0,10
11,700
D: 3,80
E: 7,900
12,300
D: 4,40
E: 7,900
14,100
D: 5,20
E: 8,900
10,400
D: 4,30
E: 6,100
12,400
73,300
permanto
12,400
D: 4,8
E: 7,700
ND: 0,10
hevonen
11,700
D: 3,8
E: 7,900
renkaat
12,300
D: 4,4
E: 7,900
hyppy
14,100
D: 5,2
E: 8,900
nojapuut
10,400
D: 4,3
E: 6,100
rekki
12,400
D: 4,1
E: 8,300
2
52
Pietarinen Marcus
HIFK Gymnastics
12,200
D: 4,5
E: 7,700
11,400
D: 4,30
E: 7,100
11,700
D: 4,10
E: 7,600
13,200
D: 4,00
E: 9,200
10,200
D: 4,40
E: 5,800
11,300
70,000
3,300
permanto
12,200
D: 4,5
E: 7,700
hevonen
11,400
D: 4,3
E: 7,100
renkaat
11,700
D: 4,1
E: 7,600
hyppy
13,200
D: 4,0
E: 9,200
nojapuut
10,200
D: 4,4
E: 5,800
rekki
11,300
D: 3,5
E: 7,800
3
49
Villonen Antton
Voimisteluseura Helsinki VSH
10,900
D: 3,5
E: 7,700
ND: 0,30
10,400
D: 2,50
E: 7,900
9,600
D: 3,10
E: 6,800
ND: 0,30
11,100
D: 2,80
E: 8,300
12,100
D: 3,70
E: 8,400
11,000
65,100
8,200
permanto
10,900
D: 3,5
E: 7,700
ND: 0,30
hevonen
10,400
D: 2,5
E: 7,900
renkaat
9,600
D: 3,1
E: 6,800
ND: 0,30
hyppy
11,100
D: 2,8
E: 8,300
nojapuut
12,100
D: 3,7
E: 8,400
rekki
11,000
D: 2,7
E: 8,300
4
4
Tukiainen Alex
Turun Urheiluliitto Voimistelu
10,400
D: 4,0
E: 6,700
ND: 0,30
11,400
D: 3,00
E: 8,400
10,800
D: 3,30
E: 7,500
10,600
D: 2,80
E: 7,800
11,000
D: 3,10
E: 7,900
10,600
64,800
8,500
permanto
10,400
D: 4,0
E: 6,700
ND: 0,30
hevonen
11,400
D: 3,0
E: 8,400
renkaat
10,800
D: 3,3
E: 7,500
hyppy
10,600
D: 2,8
E: 7,800
nojapuut
11,000
D: 3,1
E: 7,900
rekki
10,600
D: 2,4
E: 8,200
5
51
Stolt Benjamin
Espoon Telinetaiturit
11,500
D: 3,5
E: 8,500
ND: 0,50
8,800
D: 2,50
E: 6,300
10,000
D: 2,10
E: 8,200
ND: 0,30
11,700
D: 2,40
E: 9,300
10,600
D: 2,90
E: 7,700
10,100
62,700
10,600
permanto
11,500
D: 3,5
E: 8,500
ND: 0,50
hevonen
8,800
D: 2,5
E: 6,300
renkaat
10,000
D: 2,1
E: 8,200
ND: 0,30
hyppy
11,700
D: 2,4
E: 9,300
nojapuut
10,600
D: 2,9
E: 7,700
rekki
10,100
D: 1,9
E: 8,200
6
55
Jaakola Taavi
Tampereen Voimistelijat
9,400
D: 3,4
E: 6,600
ND: 0,60
9,700
D: 2,90
E: 6,800
8,600
D: 1,70
E: 7,200
ND: 0,30
11,700
D: 2,80
E: 8,900
10,600
D: 2,70
E: 7,900
9,400
59,400
13,900
permanto
9,400
D: 3,4
E: 6,600
ND: 0,60
hevonen
9,700
D: 2,9
E: 6,800
renkaat
8,600
D: 1,7
E: 7,200
ND: 0,30
hyppy
11,700
D: 2,8
E: 8,900
nojapuut
10,600
D: 2,7
E: 7,900
rekki
9,400
D: 1,8
E: 7,600
7
53
Harju Aaro
Tampereen Sisu
11,000
D: 4,3
E: 7,000
ND: 0,30
12,400
D: 3,90
E: 8,500
12,400
D: 4,10
E: 8,300
13,100
D: 4,00
E: 9,100
10,400
59,300
14,000
permanto
11,000
D: 4,3
E: 7,000
ND: 0,30
hevonen
12,400
D: 3,9
E: 8,500
renkaat
12,400
D: 4,1
E: 8,300
hyppy
13,100
D: 4,0
E: 9,100
nojapuut

rekki
10,400
D: 4,1
E: 6,300
8
56
Äijänen Niila-Petteri
Tampereen Voimistelijat
9,100
D: 2,90
E: 6,200
10,300
D: 2,70
E: 7,600
11,700
D: 4,00
E: 7,700
9,800
D: 2,60
E: 7,200
10,100
51,000
22,300
permanto

hevonen
9,100
D: 2,9
E: 6,200
renkaat
10,300
D: 2,7
E: 7,600
hyppy
11,700
D: 4,0
E: 7,700
nojapuut
9,800
D: 2,6
E: 7,200
rekki
10,100
D: 2,8
E: 7,300
9
50
Puska Veikko
Espoon Telinetaiturit
10,500
D: 2,8
E: 8,100
ND: 0,40
6,400
D: 1,70
E: 4,700
9,200
D: 1,60
E: 7,900
ND: 0,30
10,800
D: 1,60
E: 9,200
11,000
D: 2,70
E: 8,300
47,900
25,400
permanto
10,500
D: 2,8
E: 8,100
ND: 0,40
hevonen
6,400
D: 1,7
E: 4,700
renkaat
9,200
D: 1,6
E: 7,900
ND: 0,30
hyppy
10,800
D: 1,6
E: 9,200
nojapuut
11,000
D: 2,7
E: 8,300
rekki

10
7
Nikkola Niilo
Turun Urheiluliitto Voimistelu
9,300
D: 2,40
E: 6,900
10,800
D: 2,30
E: 8,500
10,900
D: 2,20
E: 8,700
9,500
40,500
32,800
permanto

hevonen
9,300
D: 2,4
E: 6,900
renkaat
10,800
D: 2,3
E: 8,500
hyppy

nojapuut
10,900
D: 2,2
E: 8,700
rekki
9,500
D: 2,5
E: 7,000
11
8
Mantila Jaakko
Turun Urheiluliitto Voimistelu
9,500
D: 3,10
E: 6,400
12,000
D: 2,80
E: 9,200
21,500
51,800
permanto

hevonen
9,500
D: 3,1
E: 6,400
renkaat

hyppy
12,000
D: 2,8
E: 9,200
nojapuut

rekki

12
5
Holmberg Roope
Turun Urheiluliitto Voimistelu
8,000
D: 3,30
E: 4,700
8,000
65,300
permanto

hevonen
8,000
D: 3,3
E: 4,700
renkaat

hyppy

nojapuut

rekki

13
3
Peltoniemi Niklas
Turun Urheiluliitto Voimistelu
permanto

hevonen

renkaat

hyppy

nojapuut

rekki

13
6
Pop Noel
Turun Urheiluliitto Voimistelu
permanto

hevonen

renkaat

hyppy

nojapuut

rekki

Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
1
54
Reiman Joona, Tampereen Sisu

4,8

7,700

0,1

12,400

2
52
Pietarinen Marcus, HIFK Gymnastics

4,5

7,700


12,200

0,200
3
51
Stolt Benjamin, Espoon Telinetaiturit

3,5

8,500

0,5

11,500

0,900
4
53
Harju Aaro, Tampereen Sisu

4,3

7,000

0,3

11,000

1,400
5
49
Villonen Antton, Voimisteluseura Helsinki VSH

3,5

7,700

0,3

10,900

1,500
6
50
Puska Veikko, Espoon Telinetaiturit

2,8

8,100

0,4

10,500

1,900
7
4
Tukiainen Alex, Turun Urheiluliitto Voimistelu

4,0

6,700

0,3

10,400

2,000
8
55
Jaakola Taavi, Tampereen Voimistelijat

3,4

6,600

0,6

9,400

3,000
9
3
Peltoniemi Niklas, Turun Urheiluliitto Voimistelu




9
5
Holmberg Roope, Turun Urheiluliitto Voimistelu




9
6
Pop Noel, Turun Urheiluliitto Voimistelu




9
56
Äijänen Niila-Petteri, Tampereen Voimistelijat




9
7
Nikkola Niilo, Turun Urheiluliitto Voimistelu




9
8
Mantila Jaakko, Turun Urheiluliitto Voimistelu




Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
1
53
Harju Aaro, Tampereen Sisu

3,9

8,500


12,400

2
54
Reiman Joona, Tampereen Sisu

3,8

7,900


11,700

0,700
3
4
Tukiainen Alex, Turun Urheiluliitto Voimistelu

3,0

8,400


11,400

1,000
3
52
Pietarinen Marcus, HIFK Gymnastics

4,3

7,100


11,400

1,000
5
49
Villonen Antton, Voimisteluseura Helsinki VSH

2,5

7,900


10,400

2,000
6
55
Jaakola Taavi, Tampereen Voimistelijat

2,9

6,800


9,700

2,700
7
8
Mantila Jaakko, Turun Urheiluliitto Voimistelu

3,1

6,400


9,500

2,900
8
7
Nikkola Niilo, Turun Urheiluliitto Voimistelu

2,4

6,900


9,300

3,100
9
56
Äijänen Niila-Petteri, Tampereen Voimistelijat

2,9

6,200


9,100

3,300
10
51
Stolt Benjamin, Espoon Telinetaiturit

2,5

6,300


8,800

3,600
11
5
Holmberg Roope, Turun Urheiluliitto Voimistelu

3,3

4,700


8,000

4,400
12
50
Puska Veikko, Espoon Telinetaiturit

1,7

4,700


6,400

6,000
13
3
Peltoniemi Niklas, Turun Urheiluliitto Voimistelu




13
6
Pop Noel, Turun Urheiluliitto Voimistelu




Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
1
53
Harju Aaro, Tampereen Sisu

4,1

8,300


12,400

2
54
Reiman Joona, Tampereen Sisu

4,4

7,900


12,300

0,100
3
52
Pietarinen Marcus, HIFK Gymnastics

4,1

7,600


11,700

0,700
4
7
Nikkola Niilo, Turun Urheiluliitto Voimistelu

2,3

8,500


10,800

1,600
4
4
Tukiainen Alex, Turun Urheiluliitto Voimistelu

3,3

7,500


10,800

1,600
6
56
Äijänen Niila-Petteri, Tampereen Voimistelijat

2,7

7,600


10,300

2,100
7
51
Stolt Benjamin, Espoon Telinetaiturit

2,1

8,200

0,3

10,000

2,400
8
49
Villonen Antton, Voimisteluseura Helsinki VSH

3,1

6,800

0,3

9,600

2,800
9
50
Puska Veikko, Espoon Telinetaiturit

1,6

7,900

0,3

9,200

3,200
10
55
Jaakola Taavi, Tampereen Voimistelijat

1,7

7,200

0,3

8,600

3,800
11
3
Peltoniemi Niklas, Turun Urheiluliitto Voimistelu




11
5
Holmberg Roope, Turun Urheiluliitto Voimistelu




11
6
Pop Noel, Turun Urheiluliitto Voimistelu




11
8
Mantila Jaakko, Turun Urheiluliitto Voimistelu




Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
1
54
Reiman Joona, Tampereen Sisu


5,2


8,900




14,100

2
52
Pietarinen Marcus, HIFK Gymnastics


4,0


9,200




13,200

0,900
3
53
Harju Aaro, Tampereen Sisu


4,0


9,100




13,100

1,000
4
8
Mantila Jaakko, Turun Urheiluliitto Voimistelu


2,8


9,200




12,000

2,100
5
51
Stolt Benjamin, Espoon Telinetaiturit


2,4


9,300




11,700

2,400
5
55
Jaakola Taavi, Tampereen Voimistelijat


2,8


8,900




11,700

2,400
5
56
Äijänen Niila-Petteri, Tampereen Voimistelijat


4,0


7,700




11,700

2,400
8
49
Villonen Antton, Voimisteluseura Helsinki VSH


2,8


8,300




11,100

3,000
9
50
Puska Veikko, Espoon Telinetaiturit


1,6


9,200




10,800

3,300
10
4
Tukiainen Alex, Turun Urheiluliitto Voimistelu


2,8


7,800




10,600

3,500
11
5
Holmberg Roope, Turun Urheiluliitto Voimistelu










11
6
Pop Noel, Turun Urheiluliitto Voimistelu










11
7
Nikkola Niilo, Turun Urheiluliitto Voimistelu










11
3
Peltoniemi Niklas, Turun Urheiluliitto Voimistelu










Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
1
49
Villonen Antton, Voimisteluseura Helsinki VSH

3,7

8,400


12,100

2
50
Puska Veikko, Espoon Telinetaiturit

2,7

8,300


11,000

1,100
2
4
Tukiainen Alex, Turun Urheiluliitto Voimistelu

3,1

7,900


11,000

1,100
4
7
Nikkola Niilo, Turun Urheiluliitto Voimistelu

2,2

8,700


10,900

1,200
5
55
Jaakola Taavi, Tampereen Voimistelijat

2,7

7,900


10,600

1,500
5
51
Stolt Benjamin, Espoon Telinetaiturit

2,9

7,700


10,600

1,500
7
54
Reiman Joona, Tampereen Sisu

4,3

6,100


10,400

1,700
8
52
Pietarinen Marcus, HIFK Gymnastics

4,4

5,800


10,200

1,900
9
56
Äijänen Niila-Petteri, Tampereen Voimistelijat

2,6

7,200


9,800

2,300
10
5
Holmberg Roope, Turun Urheiluliitto Voimistelu




10
6
Pop Noel, Turun Urheiluliitto Voimistelu




10
8
Mantila Jaakko, Turun Urheiluliitto Voimistelu




10
3
Peltoniemi Niklas, Turun Urheiluliitto Voimistelu




10
53
Harju Aaro, Tampereen Sisu




Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
1
54
Reiman Joona, Tampereen Sisu

4,1

8,300


12,400

2
52
Pietarinen Marcus, HIFK Gymnastics

3,5

7,800


11,300

1,100
3
49
Villonen Antton, Voimisteluseura Helsinki VSH

2,7

8,300


11,000

1,400
4
4
Tukiainen Alex, Turun Urheiluliitto Voimistelu

2,4

8,200


10,600

1,800
5
53
Harju Aaro, Tampereen Sisu

4,1

6,300


10,400

2,000
6
51
Stolt Benjamin, Espoon Telinetaiturit

1,9

8,200


10,100

2,300
6
56
Äijänen Niila-Petteri, Tampereen Voimistelijat

2,8

7,300


10,100

2,300
8
7
Nikkola Niilo, Turun Urheiluliitto Voimistelu

2,5

7,000


9,500

2,900
9
55
Jaakola Taavi, Tampereen Voimistelijat

1,8

7,600


9,400

3,000
10
6
Pop Noel, Turun Urheiluliitto Voimistelu




10
8
Mantila Jaakko, Turun Urheiluliitto Voimistelu




10
50
Puska Veikko, Espoon Telinetaiturit




10
3
Peltoniemi Niklas, Turun Urheiluliitto Voimistelu




10
5
Holmberg Roope, Turun Urheiluliitto Voimistelu




Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
54
Reiman Joona, Tampereen Sisu




52
Pietarinen Marcus, HIFK Gymnastics




49
Villonen Antton, Voimisteluseura Helsinki VSH




4
Tukiainen Alex, Turun Urheiluliitto Voimistelu




51
Stolt Benjamin, Espoon Telinetaiturit




55
Jaakola Taavi, Tampereen Voimistelijat




53
Harju Aaro, Tampereen Sisu




56
Äijänen Niila-Petteri, Tampereen Voimistelijat




50
Puska Veikko, Espoon Telinetaiturit




7
Nikkola Niilo, Turun Urheiluliitto Voimistelu




8
Mantila Jaakko, Turun Urheiluliitto Voimistelu




5
Holmberg Roope, Turun Urheiluliitto Voimistelu




3
Peltoniemi Niklas, Turun Urheiluliitto Voimistelu




6
Pop Noel, Turun Urheiluliitto Voimistelu





Last Update: 21.7.2024 21.06.39
SX
SM
MD
XL
XXL