Back 

NTV maajoukkue- ja kilpalinjan luokkakilpailut sekä MTV JunnuGym 1, Tampere Tampere, 2022-04-23

1. luokka Eliitti 1. luokka Kilpa 2. luokan Eliitti 2. luokan Kilpa 3. luokka Eliitti 3. luokka Kilpa 4. luokka Eliitti 4. luokka Kilpa 5. luokka nuoremmat 5. luokka vanhemmat B luokka nuoremmat B luokka vanhemmat C luokka nuoremmat C luokka vanhemmat D luokka nuoremmat D luokka vanhemmat E luokka nuoremmat E luokka vanhemmat F luokka nuoremmat F luokka vanhemmat G luokka nuoremmat G luokka vanhemmat MJL 1. luokka MJL 2. luokka MJL 3. luokka MJL FIG-luokka tytöt MTV 1.lk joukkuekilpailu MTV 2.lk joukkuekilpailu MTV 3.lk joukkuekilpailu MTV 4.lk joukkuekilpailu MTV 5.lk joukkuekilpailu B-luokka joukkuekilpailu C-luokka joukkuekilpailu D-luokka joukkuekilpailu E-luokka joukkuekilpailu F-luokka joukkuekilpailu G-luokka joukkuekilpailu
B-luokka joukkuekilpailu
Unofficial results
Sij
#
Nimi
Hyppy
Eritasonojapuut
Puomi
Permanto
Yhteensä
Erotus
1
Tampereen Voimistelijat
- Alander Lilja
- Saarenkylä Pinja
- Levola Elea
- Uusi-Erkkilä Amanda
- Vuorela Eveliina
- Pörsti Kaisa
- Majanen Vilma
- Patrikainen Aino
- Matikka Minea
- Uusikauppila Viivi
- Vettenranta Vanessa
- Urpalainen Ilona
- Kaukola Hilla
- Mäkinen Sohvi
- Luoma Alisia
- Hantunen Hedvig
- Rahtu Inkeri
- Patrikainen Meeri
- Annala Nelli
- Haverinen Saimi
- Lahti Anni
- Helen Minttu
- Salminen Sofi
- Lehtinen Meri
- Salonen Beeda
- Lehtoniemi Enna
- Järvenpää Viivi
- Lehtinen Elsa
- Ylirönni Peppiina
- Seppälä Tilmi
- Kankaala Varpu-Sofia
- Salo Saana
- Vuorela Olivia
- Luoma Aada
- Välkkilä Tessa
28,300
8,5-9
8,5-9
8,5-9
8-8,5
8,5-9
9-9,5
8,5-9
9-9,5
9-9,5
9-9,5
8,5-9
8,5-9
9-9,5
9-9,5
8,5-9
9,5-10
9-9,5
9-9,5
8,5-9
8,5-9
8,5-9
9-9,5
9-9,5
8,5-9
8,5-9
9-9,5
8,5-9
8-8,5

8,5-9
8,5-9
9-9,5
8,5-9
9-9,5
8-8,5
26,800
alle 6
6-7
7-7,5
6-7
alle 6
9-9,5
alle 6
7,5-8
8,5-9
alle 6
alle 6
7,5-8
7,5-8
8-8,5
alle 6
7,5-8
6-7
7-7,5
6-7
6-7
7-7,5
6-7
8-8,5
8,5-9
8,5-9
7-7,5
alle 6
7-7,5

alle 6
6-7
9-9,5
7-7,5
8-8,5
6-7
27,650
8-8,5
8-8,5
8-8,5
8,5-9
6-7
8,5-9
7,5-8
9-9,5
8,5-9
7,5-8
7,5-8
8-8,5
9-9,5
8,5-9
7,5-8
8,5-9
alle 6
8,5-9
8-8,5
7-7,5
7,5-8
8,5-9
8,5-9
8,5-9
9-9,5
8-8,5
6-7
8-8,5

8-8,5
8-8,5
9-9,5
8,5-9
9-9,5
9-9,5
26,500
7-7,5
8,5-9
7,5-8
8-8,5
6-7
8-8,5
8-8,5
8-8,5
8-8,5
7,5-8
6-7
8-8,5
8,5-9
8,5-9
7-7,5
8-8,5
8-8,5
8-8,5
7,5-8
7-7,5
7,5-8
7,5-8
8,5-9
8,5-9
8,5-9
8-8,5
7,5-8
8-8,5

8,5-9
7,5-8
8-8,5
8-8,5
8,5-9
8,5-9
109,250
II
IV
III
III
I
VI
III
V
V
III
I
IV
VI
VI
II
V
II
IV
III
II
IV
IV
V
V
VI
IV
I
IV
0,000
III
III
VI
IV
VI
IV
0,000
2
Jyväskylän Voimistelijat-79
- Luoma-Aho Brita
- Hacklin Olivia
- Hokkanen Rebekka
- Räisänen Fiona
- Vainio Kerttu
- Hokkanen Beata
- Jokinen Helmiina
- Soilu Inka
- Lähitie Inkeri
- Herranen Ilta
- Mäkelä Liina
- Laukkarinen Senni
27,650
8,5-9
9-9,5
8-8,5
8,5-9
9-9,5
8,5-9
9-9,5
8,5-9
9-9,5
8,5-9
9-9,5
9-9,5
25,950
9-9,5
7,5-8
8-8,5
7,5-8
8,5-9
7-7,5
8-8,5
6-7
7,5-8
8-8,5
8-8,5
7,5-8
27,350
9-9,5
8,5-9
8-8,5
9-9,5
7,5-8
7,5-8
9-9,5
8-8,5
8-8,5
8-8,5
7-7,5
8-8,5
26,350
9-9,5
7,5-8
7-7,5
8,5-9
7,5-8
7,5-8
8-8,5
7,5-8
8-8,5
7,5-8
8,5-9
7,5-8
107,300
VII
IV
IV
IV
IV
III
V
III
IV
IV
IV
IV
1,950
3
Lempäälän Pandat
- Halkola Nanna
- Miinalainen Saara
- Nuora Siiri
- Holsti Aava
- Moya Iris
- Lehtinen Nella
- Pajunen Sara
- Kalliomäki Aliina
27,400
8,5-9
9-9,5
9-9,5
9-9,5
8,5-9
8-8,5
8,5-9
8,5-9
25,350
8-8,5
8-8,5
8-8,5
8-8,5
8,5-9
8-8,5
7-7,5
8-8,5
27,150
8-8,5
9-9,5
9-9,5
8,5-9
8-8,5
8-8,5
9-9,5
8,5-9
26,950
7,5-8
8-8,5
8-8,5
9-9,5
8,5-9
8,5-9
8,5-9
8,5-9
106,850
IV
V
V
VI
V
IV
V
V
2,400
4
Porin Tarmo voimistelujaosto
- Puurunen Iida
- Saarinen Lilja
- Iitti Sanni
- Puranen Minttu
- Riikonen Emilia
- Majaluoma Vilma
- Perttula Helmi
- Laine Fanni
- Lundgren Mimosa
- Erkhova Nika
- Virtanen Tianna
27,350
9-9,5
8-8,5
9-9,5
8,5-9
9-9,5
9-9,5
9-9,5
8-8,5
8,5-9
7,5-8
8,5-9
22,200
7-7,5
alle 6
alle 6
alle 6
7,5-8
6-7
7-7,5
6-7
6-7
alle 6
alle 6
26,350
8-8,5
8-8,5
8,5-9
8-8,5
8,5-9
6-7
8,5-9
7-7,5
8,5-9
alle 6
8-8,5
25,350
8-8,5
7-7,5
8-8,5
7-7,5
8,5-9
7-7,5
7,5-8
7,5-8
8-8,5
6-7
7-7,5
101,250
IV
I
III
I
V
II
IV
II
IV
I
III
8,000
5
Alavuden Urheilijat voimistelujaosto
- Uusipaasto Minea
- Myllyaho Emilia
- Katajamäki Katriina
- Kiviluoto Suvi
- Ylä-Vannesluoma Heta
- Paalanen Viola
- Penninkangas Enna
27,250
9-9,5
8,5-9
8-8,5
8,5-9
9-9,5
9-9,5
8,5-9
22,800
7,5-8
7-7,5
alle 6
alle 6
6-7
7,5-8
6-7
25,550
8-8,5
8,5-9
7,5-8
8-8,5
7,5-8
8-8,5
7-7,5
25,650
8,5-9
8,5-9
8-8,5
7,5-8
8-8,5
8-8,5
7,5-8
101,250
V
IV
II
II
III
IV
III
8,000
6
Tampereen Sisu
- Leppälä Alicia
- Hakala Aino
- Mäenpää Lempi
- Koiranen Amanda
- Rönkkö Giselle
- Mäntylä Ester
- Lundström Lilian
26,600
8,5-9
8,5-9
8,5-9
8,5-9
8,5-9
8,5-9
9-9,5
25,150
6-7
7,5-8
7-7,5
6-7
7,5-8
8,5-9
8,5-9
25,050
8-8,5
8-8,5
7-7,5
8-8,5
8-8,5
8,5-9
7,5-8
22,950
7,5-8
7-7,5
7-7,5
7-7,5
6-7
7,5-8
7-7,5
99,750
III
III
III
III
III
IV
IV
9,500
7
Liikuntaseura Pori
- Ojala Iida-Liisa
- Kaskinen Sofia
17,450
8,5-9
8,5-9
8,600
alle 6
alle 6
16,900
7,5-8
9-9,5
13,050
alle 6
7,5-8
56,000
I
III
53,250
Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus

Last Update: 20.7.2024 2.32.46
SX
SM
MD
XL
XXL